Şimdi Ara

Kendimi pişman hissediyorum uyuyamıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
11
Cevap
1
Favori
200
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Kendimi pişman hissediyorum uyuyamıyorum
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1 Not
    Merhaba arkadaşlar ben bir mezunum. Bu konuyu niye açtım niye yazıyorum bilmiyorum ama içimi dökmek istedim. Bir fen lisesi mezunuyum ve geçen yıl sınava girdim. Ygs de hedefim ilk 5000 iken ta 17 bin olmuştum ilk darbeyi yemiştim ki ondan sonra lys ye adapte olamadım ve mezuna kaldım. Şuan ise sınava 66 gün var ve ben ygs ye an itibari ile hazırım ve çoğu şeyde çok iyi gidiyor 135 - 140 arası değişen netleri yapıyorum. Sorun şu ki çok korkuyorum ya bu senede geçen sene gibi olursa. Ya hakettiğimi alamazsam. Ya herşey iyi gidiyorken sınavda berbat edersem naparım ben. Bunlar uykumu kaçıran şeyler. Yarın 11 de türkiye geneli sınavım var uyuyup dinç kalkmam gerekirken şuan yatakta kıvrandıktan sonra bu konuyu açıyorum. Bu sorunlarımdan bıktım düşünmeyip kendime güvenmek ve normal insan gibi yatağa girdiğimde huzurluca hemen uyumak istiyorum. Kıvranıp duruyorum uykum olmasına rağmen uyuyamıyorum. Hepinizi çok seviyorum önerilerini bekliyorum iyi geceler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

• Keşke ben üniversite sınavında 17k olabilseydim. Senin beğenmediklerinin hayalini kuranlar var kardeşim değerini bil

Bunun aynısını bana da söylemişlerdi. Herkes kendi kaderine razı olsa keşke. Ülkecek mutsuz olmamızın altında yatan temel sebep bu bence

• Binbaşı
    1103 Mesaj
    Keşke ben üniversite sınavında 17k olabilseydim. Senin beğenmediklerinin hayalini kuranlar var kardeşim değerini bil

Bunun aynısını bana da söylemişlerdi. Herkes kendi kaderine razı olsa keşke. Ülkecek mutsuz olmamızın altında yatan temel sebep bu bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gel pc pc -- 6 Ocak 2016; 2:06:16 >

Orijinalden alıntı: gel pc pc

Keşke ben üniversite sınavında 17k olabilseydim. Senin beğenmediklerinin hayalini kuranlar var kardeşim değerini bil

Bunun aynısını bana da söylemişlerdi. Herkesin kaderine razı olsa keşke. Ülkecek mutsuz olmamızın altında yatan temel sebep bu bence

kadere razı gelen bir insanım fakat bulunduğum durum ailemin durumu ve küçüklükten gelen tıp aşkı beni geriyor. Tıp ve planladığım kariyer için yapmam gerekiyor. Saygılar.

|
    |
    Stres bi yere kadar iyidir hedefine ulaşman için çabalamanı sağlar ama sen abartmışsın.Bu stres kendine ve çalışmana zarar verir.Yani sen diyorsan ki ben çalıştım elimden geleni yaptım,iş bitti.Vicdan azabı duymana gerek yok.Vicdan azabı ve aşırı stres yeteri kadar çalışmayanlarda olur.Senin temelin var ve çalışmışsın,netin şu döneme göre gayet iyi.Bir kaç nokta atışıyla daha da artırabilirsin.Kolay gelsin.

|
    |
    Fazla heyecan yapma o sınava bende girecem ilk girişimde fazla burnum kalkık girdim dibi boyladım içimden gelmiyor ders çalışmak sen yine iyimişsin tıp yerine başka alanlar tercih et derim hani parası pulu iyi fakat nice kafayı yiyenler gördüm dersler çok ağır diye biliyorum yinede sen bilirsin sana tek tavsiyem fazla kafana takma rahat ol yoksa için içini yiyecek
    |
    |

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Bir nefesine bile sahip olamadığımız bu dünya için zalime boyunmu eğeceğiz.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    ben 3 haftadır uyuyamıyorum her gün lanet olası sabahın ışıkları yansın diye bekliyorum kalkıyorum ve yüzümü yıkıyorum her aynaya baktığımda kendimden nefret ediyorum.babam her akşam eve geldiğinde dersler nasıl gidiyor diyor iyi gidiyorum derken sesim titriyor.geçen sene barajı geçememiştim çünkü toplama çıkarmayı bile 6 ay önce öğrendim diyebilirim o derece kötüydü derslerim 14 yaşımdan beri işyerinde çalışıyordum.ailem tıp okuyacağımı sanıyor 105 net yapıyorum ygs ama lys açmadım bile.
    |
    |
    Tıp istiyorsan kendini stresten soyutlaman gerekiyor şimdiden. Ne olacak sanki altı ustu bi sınav haliyle bi sene zaten kalmışsın bi sene daha kalırsın en fazla

|
    |

mesajlarımı yanıtlarken lütfen alıntılamayı unutmayın :)
  • Binbaşı
    1153 Mesaj
    Gece korkup uyuyamamak iyidir. Sabaha kadar uyuyamadığımı hatırlarım. Merak etme bunlar seni sınava hazırlayan şeyler.
    |
    |
    Kendimde ve insanların tümünde gördüğüm bir şey var ki kendini çok belli eder: insanlar çok iyi olmalarına karşın, sırf korku içlerini kapladığı için başaramazlar. Bir şey yapmadan önce yüz defa düşünürsün, gerçeğe geldiği zaman düşündüğün gibi yapamazsın. Buna karşı ne yapman gerekir? Birincisi, her şeyi özüne göre yap. Elindeki bilgiyi sev, onu sınav için değil fakat kendin için yaptığını düşün ve gerçeğini buna göre yarat. İkincisi, etrafındaki insanların beklentilerini çöpe at. Zira, sadece sınav için değil tüm hayatın için geçerlidir bu. Bu tür beklentiler iş yaşamında, ya da başarı-başarısızlık diye adlandırılan iki acayip kavramın olduğu her yerde olacak. Sen sadece birincisinde dediğim gibi, sevdiğin için bilgiyi al. Üçüncüsü, bunları yaptıktan sonra yüreğindeki korkunun yavaş yavaş silindiğini fark et.
    Sonuç: Yaptığın işin özüne değer vereceksin ve bu seni kendiliğinden mutlu edecek. Etraftaki beklentilerin boşluğunda değil, kendi aleminde yolculukta olduğunu fark edeceksin ve bu hayatın boyunca seni yücelten bir özellik olacak. Üçüncüsü, ilk ikisini yaptığın için üçüncüsünde göğsünün genişlemesiyle elde edeceğin şeyin başarı olma ihtimalı yüksektir.

Not: tam olarak istediğin sonucu alamasan da istediğin sonuca yaklaştığın için sevin ve en iyi seçimi yap!
    |
    |

• Yarbay
    3119 Mesaj
    Senin günde çöZdüğün testi ben hayatımda çözmedim kardeşim o yüzden seni anlayamıyorum.

|
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.