Şimdi Ara

KENDİMİ GELİŞTİRMEK İSTİYORUM (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
29
Favori
9.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her ne yapacaksan üniversitede yap.
    zamanın olacak zaten
  • geliştirmek mi dedin? imzam
  • Kendimi geliştirmek istiyorum demişsin de, ne yönden geliştirmek istiyorsun? Bunu söyle de yardımcı olalım.

Mesela üniversite de ne bölümü okuyacaksın onu söyle. Biri dil öğren bilmeyen kalmamış demiş, bilmek var bilmek var bunu da hatırlatırım. Mesela ben dil öğrenmeyi severim elimde olsa 2-3 dil öğreneceğim hatta yakında başlıyorum öğrenmeye.

Sosyal olmak ve kendini geliştirmek farklı şeylerdir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: butze

"kendini geliştirmek bir mastürbasyondur. hayatın boyunca çalış, didin, geliş, bişeyler olduğunu zannet; aslında tüm bu yaptıkların bir anlık kendi kendini tatminden başka bişey değildir. boşaldığında hiçbişeyin önemi kalmayacaktır... "

fight clubtan alıntı yapmışsında . ne alaka ? insanlar sence benim egom tavan yapsın diye düşündükleri için mi kendilerini geliştiriyorlar .yabancı diller öğreniyorlar .atom'u buluyorlar ? .ampul'u buluyorlar ?
    aslında bunun fakında bile değiller .çünkü hayatın kısa ve kendini geliştirmezsen .hayatı yaşamış sayılmazsın . bir filmin repliğine göre mi hayatına yön vereceksin ?
  • Gendini geliştirmek mastürbasyona benzer.
  • Kendinizi geliştirmek istiyorsanız hobiniz nedir ? İlk başta onlara başlayıp ilerleyen zamanlarda bununla ilgili birşeyler yapabilirsiniz;
    Kişisel olarak geliştirmek isterseniz bunların sağlam kitapları var isterseniz hem onlara göz atarsınız,kitap okuyabilrsiniz,spora gidebilirsiniz vs bir çok etkinlik yapılabilir ki Kendimi geliştirmek istiyorum şu anlamdada düşünebiliyorum(Kişisel olarak kastediyorum) Diğeri ise sosyal ortamlara vs girebilmek için yapılan düzenlenen etkinliklerdir bunlarda ise Hobi olarak yapılan faaliyetlerdir (Örneğin Anlattığnıız gibi karakalem çizimi,potre vs.)

İlk başta Ne yapabilrsiniz ?

Spora gidiniz.
    Kişisel gelişim sağlam tekniklerle anlatılmış kitaplar,romanlar(Yaşanmış olaylar,hayat hikayeleri,bilim,teknoloji vesaire önemli ve örnek alınabilicek bir çok kitap gelebilir Kitaplar bölümüne bir göz atın kişilerin okudukları kitaplar ve tavsiyelerini alabilirsiniz)
    Kısaca Kitap okuma alışkanlığıınzı arttırmanızı istiyorum.
    Bir meslek olarak düşünebilicek hobidende biraz daha üzerine giderek dahada başaırılı olmayı hedefleyip bunu bir meslek haline dönüştürebilirsiniz misal Karakalem çizimlerini vs örneğin yazıyorum o size kalmış birşey(Hobiniz neyse en çok hangisiyle uğraşmayı seviyorsanız onunla uğraşın,geliştirin kenrdinizi)

• quote:

Orijinalden alıntı: dexter27

arkadaşlar 17 yaşındayım kendimi birçok konuda geliştirmeye çalışıyorum ama bu üniversite sınavı beni baya yıprattı ve kendime zaman ayıramıyorum yazdan itibaren kendime vakit ayırıp birçok hobi edinip baya bir sosyal ve aktivist olmam lazım sizce ne tür hobiler edinmeliyim nerelere görmeliyim veya hangi kurslara gitmeliyim veya hangi kitapları , fil yabancı diziyi izlemeliyim tavsiyelerinizi bekliyorum bu konuda forumda arkadaşlarla bilgi alışverişi olsun birçok konuda yardımlaşabiliriz

Elektro gitar al hocam çok zevklidir kursa gitmesen de öğrenirsin youtube da selim ışık dersleri var
  • ilk yapacağın yüzme veya diğer spor dalları vg , dövüş spor. vs sonra okuluna asıl genel kültürünü geliştir çevreni geliştir kız arkadaş yap gerisi kendi gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

quote:

Orijinalden alıntı: etem1907

quote:

şuan karakaleme ara verdim yazın karakalemde portreyi başlıcam müzik aleti çalmak hep istemişimdir ne önerirsiniz

gitarı öneririm hocam.benim gitarımda pazartesi günü gelecek kargodan çok işine yarar ilerde (Yaşımda 16 bu arada)

hemen hemen aynı yaşta sayılırız yani geç kalmış sayılmayız

O amaçla alacaksa hiç almasın gitarı. Sevdiğin bir müzik türünün enstürümanını çal yoksa zevk almazsın çaldığından.

hocam işin şakası zaten o gitarı küçüklüğümden beri çalmak istemişimdir ama babamın zoruyla yaklaşık 6-7 ay piyano derslerine gitdim ve isteğim olmadığı için başaramadım.gitarım pazartesi günü gelecek kısmetse hedefim 3-4 ay içinde öğrenmek

• Yabancı dilini geliştir, bana göre en önemlisi budur. İkinci olarak kendini geliştirmiş, kaliteli arkadaşlar edinmeye çalış, yeni insanlarla tanışabileceğin aktivitelere katıl ve kendini geliştirmiş insanların hayatını incele

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Balık cilde iyi geliyormuş diyorlar. Derin çatlıyorsa hamsi sür çatlayan yere. Sonucunu da bildirirsen sevinirim.
  • Kaykay kesinlik önerimdir...

daha önce futbol basketbol yüzme gitar gibi şeylerle uğraşdım ama bu bambaşka bişi kendini kaptırdınmı tamam geri dönemiyosun ve o zevki sonuna kadar alıyosun belli bi yerden sonra hayatının bi parçası haline geliyor..
  • elektronik devrelerle ugraş çok zevklidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KappadoKS

quote:

arkadaşlar 17 yaşındayım kendimi birçok konuda geliştirmeye çalışıyorum ama bu üniversite sınavı beni baya yıprattı ve kendime zaman ayıramıyorum yazdan itibaren kendime vakit ayırıp birçok hobi edinip baya bir sosyal ve aktivist olmam lazım sizce ne tür hobiler edinmeliyim nerelere görmeliyim veya hangi kurslara gitmeliyim veya hangi kitapları , fil yabancı diziyi izlemeliyim tavsiyelerinizi bekliyorum bu konuda forumda arkadaşlarla bilgi alışverişi olsun birçok konuda yardımlaşabiliriz

Sana söyleyeyim bunların hiçbirini yapamayacaksın . Adam akıllı tatile git bence yazın. Üniversiteyi kazansan dert kazanmasan dert. Kolay bölümde okursan o zaman kendini geliştirecek bol vaktin olur. Yok zoru seçersen hiçbirşeye vaktin yetmez zaten. Bende senin gibi düşünüyordum 4 5 sene önce. Ömrünün son yaz tatili olarak düşün ona göre yaz tatilini iyi değerlendir

Makine mühendisi...

üniversiteye bi kendimi atyımda ondan sonra vakit bulurum bu yaz baya bir güzel tatil yapıcam baya yoruldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dexter27 -- 20 Mart 2013; 11:55:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Scientist-Programmer Kid

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onlyArda

kitap

şuan savaş ve barışı okuyorum klasikleri okuyacam ne tür kitap önerirsiniz

İmzama tıkla.
    Piyano kursunu öneririm.
    Ve microsoft açık akademi(internet üzerinden) var.ORadan programlama öğren.

hocam piyanoyu yapabilirmiyim yaş 17
  • quote:

Orijinalden alıntı: Say Goodbye

manita yap bi dene

hocam üniversiteye hazırlanıyorum ikisini bir arada yürütemem
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KappadoKS

quote:

Sana söyleyeyim bunların hiçbirini yapamayacaksın . Adam akıllı tatile git bence yazın. Üniversiteyi kazansan dert kazanmasan dert. Kolay bölümde okursan o zaman kendini geliştirecek bol vaktin olur. Yok zoru seçersen hiçbirşeye vaktin yetmez zaten. Bende senin gibi düşünüyordum 4 5 sene önce. Ömrünün son yaz tatili olarak düşün ona göre yaz tatilini iyi değerlendir

Makine mühendisi...

üniversiteye bi kendimi atıtımda ondan sonra vakit bulurum bu yaz baya bir güzel tatil yapıcam baya yoruldum

Mühendislik, tıp, eczacılık gibi sayısal bölümlerde bulamazsın öyle bir zaman dilimi yok. 1 yılda 1. dönem 7 2. dönem 7 ders olmak üzare 2 vize 1 finaline girecek sonra bütünleme sınavı. 2. dönem de o şekilde. Sonra 2. dönem aysını olacak. Yaz geldi yoruldum tatil yapayım diceksin. 1. sene hem alışamadım dicen 2. sene güzel geçer orda yaparım dersin. 2. sene dersler farklılaşır zorlaşır bölümler ayrılır (1. sınıfta genelde ortak olur dersler) gene alışamadım dicen. 2 nin 2. si iyice zor. 3ün 1 ve 3ün 2 si en zoru. 4. sınıfta belki boş vaktin olacak ama onda da kpss vs gibi birsürü sınav sonra birsürü mesele karşına çıkacak. Kız arkadaşı evlilik felan filan dicen. Bitirirsin gene birşey olmaz yoruldum öldüm bittim akşam bari tv izleyim felan dicen. Gene evlilik düşüncesi geçecek felan aklından kız arkadaşımla biryerlere takılalım dicen.

Belki öss de ilk defa kafana dank ediyor gençlerimiz. Kendimi geliştirmem gerek diyoruz çoğumuz. Sonra (sayısal ağırlıklı okuyanlar genelde) hiçbirşeye yetişememeye başlarız. En iyi üniversiteye gideriz bu sefer herkez iyi arkadaş. Kendimizi garip hissederiz şunları da geçeyim die uğraşırız ya da birşeyler olur işte. Hiçbirşeye zamanımız yetmez.

Valla ne anlatmak istediğimi kendim de anlayamadım ama zaman zor bulunuyor haberin olsun. Bunları da yarım akılla yazdım şimdi Hiçbirşeyini yarına bırakma. Hayat daha da zorlaşıyor. Demek istediğimin özü burasıydı galiba

• quote:

Git boksa başla daha cesur olursun ve kendini koruyabilirsin. Hem özgüven de kazandırır, fiziksel olarakta gelişirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet1568

quote:

Git boksa başla daha cesur olursun ve kendini koruyabilirsin. Hem özgüven de kazandırır, fiziksel olarakta gelişirsin.

ben daha çok karate veya tekwando judo düşünmüştüm kick box nasıl önerirmisin

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.