Şimdi Ara

Kendime Yaptığım Süper Boy Dubleks Hamburger (15tl maliyet 250gr et)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
2
Favori
651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Canım hamburger çekti. Dışarıda doyurucu hamburger bulamadığım ve idarelikleri bile pahalı bulduğun için kendim yaptım. Sade seviyorum. Aslında özel bir tarif değil ama yinede paylaşmak istedim. Toplamda yarım saati almayan bir uğraşla, dışarıda yiyeceğiniz 50gr köfteli hamburgerlerin maliyetine evde onlardan çok daha verimli hambuerger yapabilirsiniz. Neysel başlayalım. Yeşilliğe boğup etin tadını malzemelere domine ettirmeyi sevmiyorum. Sadece peynir ekliyorum. Siz isterseniz karamelize soğan ekleyebilirsiniz. Ben yinede yan malzemeyi artırıp etin tadını geri planda bırakma taraftarı değilim.

Maliyet; 14,80₺

Besin değerleri;
    Kalori; 1119 kcal
    Protein; 87 gram
    Yağ; 64 gram
    Karbonhidrat; 78gr

Malzemeler;
    250gr kıyma 10₺
    100gr kaşar peyniri 3₺
    1 adet bazlama 1₺
    20gr göktürk marka köfte harcı 0,80₺

Köfte harcı ile kıymayı karıştırıp yarım çay bardağı su ekleyerek 10dk yoğurup bir kaç saat dinlendirdim. Ortaya 320 gram malzeme çıktı ve bunu ikiye böldüm ve 2 adet köfte elde edecek şekilde hazırladım. Her yüzünü orta ateşte 2+2 dk kızarttım. Kaşar peynirleri ekleyerek çift katlı bir hamburger yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ø -- 28 Aralık 2018; 16:19:16 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• afiyet olsun. peynir erimiş olsa çok daha hoş gözükürdü sanki
  • Olgunlaştırılmış peynir kullandım. Bu peyniri ilk defa burgerde kullandım. Burger için uygun değil. Peynir seçimini cheddar yapacağım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ø

Olgunlaştırılmış peynir kullandım. Bu peyniri ilk defa burgerde kullandım. Burger için uygun değil. Peynir seçimini cheddar yapacağım.
  • Hocam öncelikle elinize sağlık. Size birkaç öneri vermek istedim;

1- Mümkünse kıymayı dana döş ya da dana kaburga diye tabir edilen kemiğe yakın yerden kalın aynada bir çekim yapınız.
    2- Kıymayı dana-kuzu karışımı yaparsanız daha da lezzetli olur. Kuzunun kaburga kısmında aralardaki yağlı fakat kokusuz kısımları tercih edebilirsiniz.
    3- Kıymaya galeta unu, ekmek, köfte harcı vb. bir malzeme kesinlikle kullanmayınız. kıyma üzerine sadece tuz ve karabiber. Zeytin yağı ile hafif nemlendirip direk döküm tavaya.
    4- Cheddar peyniri eriyince süper olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devilsbutcher

Hocam öncelikle elinize sağlık. Size birkaç öneri vermek istedim;

1- Mümkünse kıymayı dana döş ya da dana kaburga diye tabir edilen kemiğe yakın yerden kalın aynada bir çekim yapınız.
    2- Kıymayı dana-kuzu karışımı yaparsanız daha da lezzetli olur. Kuzunun kaburga kısmında aralardaki yağlı fakat kokusuz kısımları tercih edebilirsiniz.
    3- Kıymaya galeta unu, ekmek, köfte harcı vb. bir malzeme kesinlikle kullanmayınız. kıyma üzerine sadece tuz ve karabiber. Zeytin yağı ile hafif nemlendirip direk döküm tavaya.
    4- Cheddar peyniri eriyince süper olur.
    Hazır harçta ki hangi madde bunu sağlıyor bilmiyorum ama et böyle ciklet kıvamına geliyor kızarınca işte onu başka şekilde sağlayamıyorum hocam. Sadece tuz ve karabiberi ise denemedim. Bu önerilerinizi mutlaka deneyeceğim.
  • O peynir ne ya la havle gece gece sinirlendim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0E184FE49 -- 7 Mart 2019; 21:19:9 >
  • Evde yapilani herzaman tavsiye ederim. Ellerine saglik. Kendin için faydali birşey yapmissin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.