Şimdi Ara

Kendime ait site kurmak istiyorum yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
5.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar tamamen kendime ait bir alan kurmak istiyorum ama kafama takılan birkaç şey var birincisi illa hosting alınması şart mı herhangi birşey ile alan adımı yazıp sitemi kuramaz mıyım? illa bir ücret çıkacak mı? benim tek istediğim bağımsız olarak sitemi kurmak lütfen yardım eder misiniz?

• hosting alınması tabiki şart.. sitenin havada duracak hali yok biryerde barınması lazım ama başlangıç için para vermek zorunda değilsin.. ücretsiz hosting veren siteler var... örnekwww.1111mb.com gerisi ve daha fazlası içinwww.google.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: PrDxNdR

hosting alınması tabiki şart.. sitenin havada duracak hali yok biryerde barınması lazım ama başlangıç için para vermek zorunda değilsin.. ücretsiz hosting veren siteler var... örnekwww.1111mb.com gerisi ve daha fazlası içinwww.google.com

İlginden dolayı teşekkürler server tarzı birşey yapabilir miyim havada değilde serverda barınsa:D pek anlamıyorum ama, yoksa illada hosting mi:( örneğin dh gibi bir site kursam masraflı mı olur
  • öncelikle yemin etmen lazım

İki şey öğrenip, bir ay sonra 20 ytl ye site yapmayacağıma, bilgilerimi mezara götürmeyeceğime, hazırcı olmayacağım yemin ederim de Sonra yardımcı oluruz
  • benim kendime ait 2 tane beleş sitem var
  • dostum...
    site kurmak için ...
    1. dream waver yada frontpage 2003 prohramlarına iğtiyacın var. bu editörlerle web sayfanı biçimlendirmen, yazıları yazman ve grafikleri nereye koymak istiyorsan o düzenlemeleri yapman gerekecek.

2. web sayfana grafik eklemek için grafik programlarını öğrenmen gerekecek. bunların en iyisi photoshop tur.

3. web siteni tasarladıktan sonra www ile başlayan alan adını alman gerekecek. www.turkticaret.net vewww.isimtescil.net örnek olarak verebilirim. bu sitelerden yada bu forumda başka şirket önerebilecek artkadaşların tavsiyesiyle alan adını alman gerekecek.

4. web sitende yayınlanacak dökümanlarıda hosting hizmeti veren şirketlerde barındırman gerekecek.www.hostbul.net sitesinden yardım alabilirsin. bu izmeti ücretsiz olarak veren yerlerde var ama tavsiye etmiyorum.

bittimi diyeceksin ama bu işler bitmez. bunlar başlangıç... bu yolda ilerledikten sonra php, asp ,javascprit, flash ve bir sürü şey daha öğrenmek ve bilmen gerekecek. sabretmen gerekcek. bıkmaman gerekecek.

sonuçta azminle çok iyi bir webmaster olacaksın ama etrafta 20 ytl ye web sitesi yapanlar olacak ve bu uğraşların sonunda birşey kazanamıyacaksın...

şaka bir yana bu işi yapmak istersen kendini sürekli geliştireceksin.

kolay gelsin.
  • Baron çok yardımcı oluyorsun valla ben meraklı değilim ikişey öğrenipte milletten para kopartmam, ikişeyden fazla birşey bilsem bile kimseden para koparmam:D
    I_love_DH sitende istediğim bilgiler var mı
    bage ilginden dolayı teşekkür ederim, sen merak etme webmaster'ım diye geçinen kişilerden daha iyi bir site kuracağım benim tek sorunum alan almaktı onuda alıcağım ama şundan eminimki çok zengin içeriğe sahip olacak.Hele bir kurayımda sizide bekleriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çağdaş -- 24 Ağustos 2007; 8:44:42 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: .:RocKCI:.

quote:

hosting alınması tabiki şart.. sitenin havada duracak hali yok biryerde barınması lazım ama başlangıç için para vermek zorunda değilsin.. ücretsiz hosting veren siteler var... örnekwww.1111mb.com gerisi ve daha fazlası içinwww.google.com

İlginden dolayı teşekkürler server tarzı birşey yapabilir miyim havada değilde serverda barınsa:D pek anlamıyorum ama, yoksa illada hosting mi:( örneğin dh gibi bir site kursam masraflı mı olur

server dediğin şey zaten hosting oluyor başlangıç için ücretsiz hosting veren siteler var ama ilerde mutlaka ücretli düzgün birşey almalısınki sinir hastası olmayasın.. sonra hastane masrafları hosting masraflarını 2 ye katlar

dh gibi bir site kurmaya gelince.. bence imkansız... masrafları olsun, programlaması olsun vs..
  • Yaw kuran nasıl kuruyo gerekli her türlü programıda kullanırım, arada rast geliyor d:/ sürücüsünü server yapanlar var çok dikkatimi çekiyo onlarda mı hostingle yapmıştır bu işi? beş kuruşu olmayan insanlar nasıl babalar gibi site kuruyor? yanlış anlama ama gerçekten merak ediyorum sanırım kredi kartı almam lazım ilginden dolayı teşekkürler @PrDxNdR
  • ben yapiyim sana 15 ytl
    3 tane istersen iki fiyatina olur bak

1000$ dolara yaptirma gel burada ucuz! EY vatandas

saka bi yana
    bu tip insanlar bu isin gercek egitimini almis uzmanlasmis insanlarin onunu tikiyolar
    korsan olayi gibi buda aslainda

Piyasa Korsan Webmaster dolu

Tabiki herkeszi kast etmiyorum
    bu isi evde oturuota emek harcamis zaman harcamis uzmanlasmak icin cile ceken insanlarda var onlara sozum ayri
    ama bazi tipler var iki resmi bi butonu araya getirince site yaptiklarini saniyolar...

Neyse
    Basarilar ve Iyi calismalar
  • Sadece kendime ait site istiyorum bütün mesele bu, evet haklısın webmaster'ım diye dolaşanlar var onlarıda gördük etraftan html kod topluyo sitesine yapıştırıyo aha bunu ben yaptım diye konuşuyo her neyse ben arkadaşlarım ve kendimin biraz zaman geçirebileceği bir site yapmak istiyorum googlede biraz araştırma yapmam lazım, önerisi olan arkadaşların yorumlarını hayla bekliyorum:)
  • Öncelikle hosting ve sunucuyu birbirinden ayırmalısın.Sunucu hostların barındığı yerdir.

Şöyle düşün

Sunucu > Bayi Hosting > Hosting

Ağ bu şekildedir.Sunucu 'da öncelikle bir bayilik hesabı açılır ve bunun içinede hosting hesapları açılır.Kendi bilgisayarını da programlar kurarak sunucu yapabilirsin.Fakat bu sadece senin local den bakmana yarar.Çünkü bilgisayarının gerçek bir sunucu olabilmesi için bunun dışında adsl bağlantısının hızı, statik ip, güvenlik, bilgisayar özelliği ve benzeri bir çok şey gerekli.

Yinede 5 kuruş harcamadan site açabilirsin.Ama birşeyler öğrenmen gerekli.

İyi Çalışmalar.
  • quote:

Yaw kuran nasıl kuruyo gerekli her türlü programıda kullanırım, arada rast geliyor d:/ sürücüsünü server yapanlar var çok dikkatimi çekiyo onlarda mı hostingle yapmıştır bu işi? beş kuruşu olmayan insanlar nasıl babalar gibi site kuruyor? yanlış anlama ama gerçekten merak ediyorum sanırım kredi kartı almam lazım ilginden dolayı teşekkürler @PrDxNdR

öncelikle d sürücüsünü server yapanlar konusunu bilemiycem

5 kuruşu olmayanlara gelince..

http://rockci.1111mb.com/ <---- bu 5 kuruşu olmayan insanların yaptığı site..
    http://donanimhaber.com/ <---- bu 5 kuruşu olan insanların yaptığı site
  • Yaw sen ne yaptın, süper olmuş eline sağlık sitede 5gb alan diyor doğru mu bu arada senin hazırladığın safya photoshop'un marifetleri mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çağdaş -- 24 Ağustos 2007; 17:33:25 >
  • quote:

quote:

Yaw kuran nasıl kuruyo gerekli her türlü programıda kullanırım, arada rast geliyor d:/ sürücüsünü server yapanlar var çok dikkatimi çekiyo onlarda mı hostingle yapmıştır bu işi? beş kuruşu olmayan insanlar nasıl babalar gibi site kuruyor? yanlış anlama ama gerçekten merak ediyorum sanırım kredi kartı almam lazım ilginden dolayı teşekkürler @PrDxNdR

öncelikle d sürücüsünü server yapanlar konusunu bilemiycem

5 kuruşu olmayanlara gelince..

http://rockci.1111mb.com/ <---- bu 5 kuruşu olmayan insanların yaptığı site..
    http://donanimhaber.com/ <---- bu 5 kuruşu olan insanların yaptığı site

5 kuruşluk site güzel olmuş espirili :)
  • iyi bakalım fırçayıda yedik yardım edelim.

dostum ilk başta meraklı olmalısıni aklına gelen soruyu önce google'a sor %90 cevabı vardır. yoksa gel forumda sor. yapımada geçince

en basitinden, frontpage, word, excel gibi bir ofis programı bul, (frontpage bu iş için yapılmıştır, tavsiye edilir)

işte tablo ekle yazı ekle resim ekle falan filan, sonra sayfalarını hep aynı klasöre kaydetmeye özen göster, sayfalarını bir birine bağlamak için (linkler) köprü seçeneiğini kullnabilirsin.

daha sonra gelelim bunları yayınlamaya

mynet vs ücretsiz alan veren sitelerden ücretsiz bir alan al, orada dosya yönetici, file manager gibi bölümler var oralardan tek tek yaptığın dosyaları sitene yükle, işlem bu kadar
  • hosting olmadan siteni açamazsın ha ben para vermiyeyim diyorsan free hosting ler var onları kullan :)
  • Bu konu nasıl yukarı geldi yahu, ama bir yandan duygulandım valla
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.