Şimdi Ara

kendime ait modemi kullanabilirmiyim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • elimde asus dsl-ac51 modem var. kablonetten vdsl geçtiğim için almıştım. superonline fiber de bu modemi kullanmam mümkünmü acaba. superonlineye modem istemeyeceğim diyeceğim modem ücretini düşerler sanırım o zaman.

• Fiberse kullanamazsin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_er_26

elimde asus dsl-ac51 modem var. kablonetten vdsl geçtiğim için almıştım. superonline fiber de bu modemi kullanmam mümkünmü acaba. superonlineye modem istemeyeceğim diyeceğim modem ücretini düşerler sanırım o zaman.

Superonline ise kullanamazsın. Vodafone ise kullanabilirsin. Superonline başka modem kullanman için gerekli olan kullanıcı adı şifreyi vermiyor. Vodafone veriyor.

Modem ücretini hiç bir şekilde düşmüyorlar. Zaten taahhütün içinde ücretsiz olarak geçiyor. Bir de altyapı FTTH ise fiber kablonun ethernet kablosuna çevirilmesi lazım. Bu işlemi yapan cihaza ont deniyor. Modem ile birlikte onu da veriyorlar ücretsiz olarak. Haliyle ont olmazsa tek başına modem de işe yaramaz.

FTTH: Eve kadar fiber

FTTB: Binaya kadar fiber. Binaya kadar fiber kablo çekip, binadan dairelere ethernet kablosu ile internet veriliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

elimde asus dsl-ac51 modem var. kablonetten vdsl geçtiğim için almıştım. superonline fiber de bu modemi kullanmam mümkünmü acaba. superonlineye modem istemeyeceğim diyeceğim modem ücretini düşerler sanırım o zaman.

Superonline ise kullanamazsın. Vodafone ise kullanabilirsin. Superonline başka modem kullanman için gerekli olan kullanıcı adı şifreyi vermiyor. Vodafone veriyor.

Modem ücretini hiç bir şekilde düşmüyorlar. Zaten taahhütün içinde ücretsiz olarak geçiyor. Bir de altyapı FTTH ise fiber kablonun ethernet kablosuna çevirilmesi lazım. Bu işlemi yapan cihaza ont deniyor. Modem ile birlikte onu da veriyorlar ücretsiz olarak. Haliyle ont olmazsa tek başına modem de işe yaramaz.

FTTH: Eve kadar fiber

FTTB: Binaya kadar fiber. Binaya kadar fiber kablo çekip, binadan dairelere ethernet kablosu ile internet veriliyor.

Alıntıları Göster
    eve kadar fiber olacakmış gpon koyacaklar sanırım
    vodafoneden almayı düşünüyorum daha ucuz görünüyor fiyatlar.

• quote:

eve kadar fiber olacakmış gpon koyacaklar sanırım
    vodafoneden almayı düşünüyorum daha ucuz görünüyor fiyatlar.

Binada kurulumlar tamamlanıp superonline elemanları satışa başladıktan sonra superonline'ın bina adını sisteme nasıl kaydettiğini öğrenin. Superonline'ın sitesinde fiber nerede kısmında yazar ya da binanıza gelen superonline elemanlarına sorabilirsiniz. Vodafone'un fiber sorgulama sistemi baya zayıf. Sadece il/ilçe ve bina adını kontrol ediyor. Açık adresinizi verin, bina adı olmazsa sistem fiberi bulamıyor. Örneğin kaş apartmanı dediniz, karşıdaki kaz yazdı, sistemi yine bulamıyor Superonline'ın sisteminde yazıldığı gibi, bir harf bile yanlış olmaması lazım, yoksa tespit edemiyor. Karşınızdaki müşteri temsilcisi bina adını sormadı, unuttu, yine fiberi bulamıyor Bu yüzden vodafone konusunda baya sıkıntı yaşayan vardı. Mümkünse bayiden halletmek lazım işlemi. Yine de sorun olursa o zaman geldiğinde yardımcı olmaya çalışırım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.