Şimdi Ara

Kendimce Yaptığım Masa Tasarımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi akşamlar. Eve kullandığım masa küçük olduğundan yeni bir masa arayışına girdim fakat istediğim tarzda masa bulamadım. Bende kendim bir şeyler tasarlayıp marangoza yaptırmayı düşündüm.

Tasarım bu şekilde;

Yerleşim bu şekilde olacak (birebir ölçerek yaptım)

Ölçüler ise bu şekilde;

Marangoza yaptıracağım yer; masanın üst kısmı, monitörlerin duracağı kısım ve iki ayak. Çekmece olarak kullandığım çekmeceyi kullanacağım.

Uzun lafın kısası masanın maliyeti bana ne olur. Yaptıracağım yer üçüncü fotodaki iki parça ve 74 cm iki ayak.

• O ayağa kayıt artırmalısın! Bu haliyle sağlıklı değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TangoEchoKilo kullanıcısına yanıt
    kayıt attırmak derken ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yunuzeus

kayıt attırmak derken ?

O araya duvar kısmına gelen taraftan bir boyuna bir parça koymalısın.

• quote:

Orijinalden alıntı: TangoEchoKilo

quote:

kayıt attırmak derken ?

O araya duvar kısmına gelen taraftan bir boyuna bir parça koymalısın.

yanal sallanmaması için mi yoksa üst tarafı desteklemesi için mi bu dediğiniz gerekli

• Yanal sallanmaması için tabiki

Bu arkadaşı dinle bende mobilya ve iç mekan tasarımı mezunuyum araya kayıt atmazsanız olmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu açıdan daha net anlatabilirim, sol ayaklar arası ve ayaklar ile çekmece bölmesi arası kayıt kesinlikle çekmelisin, aksi halde o ayakların ömrü çok kısa!

Monıtorlerin olduğu raf yüksekliğini 7cm yapma! ASGARİ 14cm tutmalısın!
    hocam onuda ölçerek yaptım.ideal oturma pozisyonumda tam göz hizama geliyor bu şekilde
  • maus kullanacağınız el için yaptığınız çıkıntı bence fazla olmuş, kolunuz dümdüz çalışmak zor olabilir
  • quote:

hocam onuda ölçerek yaptım.ideal oturma pozisyonumda tam göz hizama geliyor bu şekilde

Ben o boşluğu kullanman açısından söylüyorum, 14cm olursa oraya bardak bile koyabilirsin lakin 7cm iş görmez bir boşluk. Masa yüksekliği 75cm mi?
  • @arslanbenzer şu anki masamda 20x25 olarak kullanıyorum gayet rahat sorun yaşamadım o konuda. Bu tecrübemden yola çıkarak yaptım bunu.

@TangoEchoKilo oraya bir şey koymak gibi bir amacım yoktu ama iyi fikir. Kullandığım ses sisteminin hoparlörlerini oraya koyabilmek için 10cm 'ye yükseltebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yunuzeus -- 25 Aralık 2017; 13:16:38 >
  • sandalyenin kolçağı varsa mouse için koyduğunuz çıkıntı çok gereksiz olur. Hem görsel hem işlevsel olarak.
  • HuRGeNeR@L kullanıcısına yanıt
    kullandığım masa bu şekilde. klavyenin durduğu yer bildiğimiz çekmeceli klavyelik. Kısmı söküp masanın önüne ekledim. mouse unda durduğu yer evde var olan sunta parçası. şuan ki hali gayet işlevsel ve ergonomik fakat masa çok küçük. amacım kullandığım masanın rahatlığında daha büyük bir masa yapmak.

• Bence kasayı şu resimdeki 1. veya 2. çekmeceye al yani çekmeceyi kasa olarak kullan elin yatkınsa bu işlere yaparsın diye düşünüyorum
  • Nette Benzer modeller bulunmakta fikir açısından bakarsan kendine uyarlamanda yeni fikirler edinebilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.