Şimdi Ara

KENDİLİĞİNDEN SABİT DİSK ÇIKTI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Slm arkadaşlar company of heroes adlı oyunu yükledim ve oyunu oynayıp çıkdıktan sonra da yerel disk Q: oluştunu gördüm fakat ne aygıt yöneticisinde var nede bir yerde böle bi disk yok nasıl geldi oraya veya nasıl kaldırıcam bi yardımcı olurmusunuz şimdiden teşkkürler.. (bu araada işletim sistemim win7 ultimate 32 bit)
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Daemontools yada alcohol falan kullanıyomusun belki bir programla farkında olmadan sanal sürücü kurmuşsundur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertekin

Daemontools yada alcohol falan kullanıyomusun belki bir programla farkında olmadan sanal sürücü kurmuşsundur.

hayır kullanımıorum gerçi pc ye göz atmam lazım öle bişy varmı die peki bn bnm mp4 ü bu pcye takmıştım şarj olsun die aniden işim çıktı acil cıkmak zorundaydım güvenli çıkart yapmadan çektim usb yi ondan olmuş olaiblir mi (çünki generic usb cf reader) üstün den çalışıo die gözüküo ..??? ama dedim gibi kullanılablilir alan 0 bayt dolu alan da öle hiçbir etkisi yok aslında bi zararıda yok ama orda durması gözüme batıo
  • Bende de aynı problem vardı. İnternette biraz araştırınca şöyle bir çözüm buldum :

Q bölümü sisteminizde kullanılan Office 2010 tıkla-çalıştır özelliğine ait bir bölüm, Office dosyaları bu bölümü aktif olarak kullanır ve kaldırmamanız gerekir.Yine de kaldırmak isterseniz ;

Başlat > Çalıştır > Regedit yazıp Enter‘layın.

Kayıt defteri düzenleyicisi açıldığında sol menüde aşağıdaki sırayı takip ederek ilgili anahtarı bulun.

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

Explorer anahtarını bulduğunuzda sağ taraftaki boş alanda sağ tıklayıp Yeni komutuna gelin, açılan yeni menüde DWORD (32-bits) değerini işaretleyin. Ad kısmına NoDrives yazıp enterladıktan sonra NoDrives yazısına 2 sol tıklayın ve veri değer penceresini açın.

Ondalık değeri işaretleyip soldaki kutuya 65536 sayısını yazın ve tamam tıklayın.

Bu işlemi yapıp Kayıt defterini kapattıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz, bilgisayar yeniden açıldığında Yerel Disk Q’nun kaybolduğunu göreceksiniz.

http://social.microsoft.com/Forums/tr-TR/windowstr/thread/a9260e63-279f-408b-832d-ee10be3b494d

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.