Şimdi Ara

Kendiliğinden Ortak Ağ'a geçen bilgisayar Nasıl düzeltebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bir haftadır başlıktaki sorunla uğraşıyorum. Çok can sıkıcı bir problem. Geçen hafta bilgisayarın stabilitesinde yaşadığım bir sorun sebebiyle 3-4 kez reset atmak zorunda kaldım. Ardından da bu sorun ortaya çıktı. Bilgisayar ağ ayarlarını otomatik oalrak ortak ağa almış. Ancak tam olarak ortak ağ da değil. İnternete girmede en ufak bir sorun olmamasına rağmen bağlantı yok olarak yazıyor araç çubuğunda.

Güvenlik duvarına baktığımda ise burada Ev Ağı yerine Ortak Ağ olarak gözüküyor.

Ağ ve Paylaşım Merkezinde ise yine bağlantı yok olarak gözüküyor.

Bu sorun sebebiyle bazı programlar çalışmıyor veya yüklenmiyor. Ortak ağda güvenlik düzeyi yüksek olduğundan ve sanırım windows bağlantı problemli olarak gösterdiğinden bu sorunları yaşıyorum. Örneğin punkbuster çalışmıyor, aynı zamanda güncellemiyorum da. Bu birçok online oyunu etkiliyor. Bunun dışında bazı Windows bileşenlerini yükleyemiyorum, izin vermiyor.

Sorunu çözmek için birçok yol denedim ama yararı olmadı. Modemin sürücüsünü kaldırdım yeniden yükledim, yeni ağ kurmaya çalıştım, eskisini silmeye çalıştım, bulabildiğim her şeye girip denedim.
    Format ile %99 çözüleceğinin farkındayım ama çok fazla kişiselleştirme var PCde şu an. O yüzden en son Pazartesiye kadar çözüm bulamazsam onu yapmayı düşünüyorum. Sorunla daha önce karşılaşan veya bir fikri olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adilazimdegilx -- 1 Ağustos 2012; 18:13:15 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.