Şimdi Ara

Kısayol Arşivi Uygulaması: Kısayol Başlatıcı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
5
Favori
6.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayır.
  • Programın çok yönlülüğü,kolaylaştırılmış kullanımı ve hala gelişimin "aktif" durumda olması gerçekten saygıyı hak ediyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: pentium2

Programın çok yönlülüğü,kolaylaştırılmış kullanımı ve hala gelişimin "aktif" durumda olması gerçekten saygıyı hak ediyor..

Teşekkürler. Şu sıralar son bir sürüm daha yayınlayıp geliştirmeyi bitirmek gibi bir düşüncem var.
  • Fikir güzel. Sana tavsiyem ya bu programın penceresini borderless yap, yada yeni bir program yaz. İşlev aynı olacak ama çerçevesiz ve saydam olacak. Bu sayede masaüstünde sürekli açık kalabilecek sağ tarafta gibi mesela. Ama böylede güzel, sen bilirsin
  • Biyturs_OnSr kullanıcısına yanıt
    Böyle bir şey yapabilmem şimdilik mümkün görünmüyor, yine de teşekkürler.
  • 5.0 sürümü bir süre önce büyük ölçüde hazır olmasına rağmen yayınlanması elimde olmayan bazı nedenlerden dolayı gecikti. 5.0 sürümü bugün itibari ile yayınlanmıştır, gelecek dönemde güncellemeler devam edecektir.
  • bkaakco kullanıcısına yanıt
    Harika bir program olmuş hocam, elinize sağlık
  • Agentwho kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam, beğenmenize sevindim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İçinde müzik çaları da varmış, harika olmuş hocam. Emeğinize sağlık.
    Kısayol Arşivi Uygulaması: Kısayol Başlatıcı

Ekleme: Tarayıcı'yı açmaya çalışırken 360 Total Security zararlı yazılım tespit etti. Kasıtlı olarak zararlı yazılım koyacağınızı düşünmüyorum, umarım bir sonraki sürüm ile bu sorun çözülür.

Ekleme 2: Performans sayacını çalıştırdıktan sonra bir hata aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 25grudnia -- 26 Aralık 2015; 2:19:05 >

• 25grudnia kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Performans sayacı ile ilgili hata ciddi bir hata değil, anladığım kadarıyla kodlar tam alınmadan yani pencere %100 yüklenmeden pencere kapatılmak istenirse oluyor. Bu nedenle kod çakışması oluyor.

Bu sıralar yeni sürüm üzerinde çalışıyorum, bunları da dikkate alacağım. Tekrar teşekkürler.

Ekleme: Virustotal testi sonucunda 50'nin üzerinde antivirüs üreticisinin testi sonucunda sadece Qihoo-360'ün(360 Total Security) testinde HEUR/QVM03.0.Malware.Gen sonucu çıkıyor. Kaldı ki Kaspersky, Bitdefender, Comodo, Eset, Malwarebytes, Symantec(Norton) gibi bilindik testlerin de aralarında bulunduğu diğer 53 testte hiçbir zararlı bulunamamış. O yüzden bu konuda yapabileceğim bir şey yok, 360 Total Security'nin algılama siteminde bir sıkıntı mevcut, virüslü olamayan dosyayı resmen virüslü gibi gösteriyor. Bu yöntemi daha çok sahte antivirüsler kullanır :)

https://www.virustotal.com/tr/file/4bc5d38c46ad621e4b7f12c4a6f18f0a2550f3c2411caf44156d9105123a54b4/analysis/1451154983/

MD5: 4459c90e9c212675d83b2a9c77e4f7ed
    SHA1: 4680f935cf86fa06c18adac48cc4abcef2e777a6
    SHA256: 4bc5d38c46ad621e4b7f12c4a6f18f0a2550f3c2411caf44156d9105123a54b4

Dosya, en güncel sürüm olan Başlatıcı 5.5.5804.38714'teki tarayıcıya aittir. Testi kendiniz de yapabilir, SHA256, SHA1 ve MD5'lerin doğruluğunu karşılaştırabilirsiniz. Zaten değerler doğru olduğu taktirde daha önce yapılan incelemelerin olduğu görülecektir.
    Tarayıcı ayrı bir .exe olarak programa gömülü olduğundan açmak istediğiniz zaman otomatik olarak C:\Users\*Kullanıcı adı*\AppData\Local\Temp klasörüne çıkartılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 8 Ocak 2016; 23:18:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam merhaba. Elinize sağlık öncelikle. Bu başlatıcı ile bilgisayara her açılışında teamviewer'i aç gibi komut verebilir miyiz? Bilgisayarın pazartesi cuma arası 8.30 - 18.30 arasında otomatik açılıp kapanmasını sağlayacak ve açılıştada istediğim dosyaları açacak bir program aramaktayım.
  • Huseyinn31 H kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Programda öyle bir özellik bulunmuyor. Ancak C:\Users\**kullanıcı adı**\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup klasörüne sistem açılışında çalışmasını istediğiniz programın kısayolunu atarsanız sistem her açıldığında istediğiniz program otomatik açılır.

Bilgisayarın otomatik açılması gibi bir özelliği ise ilk defa duydum.
  • Ne kadar sürede yazdınız ve üst düzey sanırım dil bilginiz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.0 sürümünü yayınlayana kadar 1,5 ay civarı bir süre geçmişti ancak üzerinde sürekli ve düzenli bir şekilde çalışmadım. Üst düzey bir bilgim yok, bu işi hobi olarak yapıyorum.
  • bkaakco kullanıcısına yanıt
    Cevap için sağolun. Bende öğreniyorum da ondan sordum. Teşekkürler iyi çalışmalar.

• Emeğine sağlık ancak şunu söyliyim bir programcı .net kullanıyorsa birçok şeyi hazıra getirmiştir ve malesef net çatısı kullanan programlar performans özürlüdür. netsiz çalışan versiyon yapamaz mısınız?
  • Teşekkür ederim, size de iyi çalışmalar.

@hgwxx/7, teşekkür ederim. Bu işin eğitimini almadığımdan kendime göre çalışmalar yapıyorum zaman buldukça. Temelden dediğiniz gibi bir proje yapmam o yüzden mümkün görünmüyor.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Vay be emeğinize sağlık
  • Hiç ihtiyacım olan bir program değil ama sadece yardım amaçlı indirdim.Ellerine sağlık.

• Teşekkür ederim.

Yorum yapan tüm arkadaşlara da tekrardan teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.