Şimdi Ara

Kendi Topladığım Bir Kasa Yorumlarınızı Bekliyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    1 x Cooler Master RC 692 Bilgisayar Kasası ( CM 690 II )
    Kasa

Güç Kaynağı
    1 x Sapphire Pure 625W 80+ Plus Modüler Güç Kaynağı
    PSU

İşlemci
    1 x INTEL Core i5-2500K LGA 1155 6MB 3.3GHz Dört Çekirdekli İşlemci
    CPU

Anakart
    MSI PH67A-C43 (B3) Intel 1155 Soket DDR3 USB3 SATA3 ATX Anakart (B3 Revizyon)
    Anakart

Bellek
    1 x Geil Plus 4GB DDR3 1333Mhz CL9 Low Voltage Bellek (Tek Modül)
    Ram

Ekran Kartı
    1 x MSI nVIDIA Fermi GTX460 Cyclone 1GB DDR5 256 Bit Pci Ekspres Ekran Kartı
    Ekran Kartı

HDD
    1 x WD Caviar Green 750 GB IntelliPower 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA II DISK (WD7500AARS)
    HDD

Optik Sürücü
    1 x SAMSUNG SH-S223C SATA Siyah DVD-RW (Oem / Kutusuz)
    DVD-Rom

Hoparlör
    1 x Logitech S220 17W 2+1 Hoparlör
    Ses Sistemi

Bu kasayı kendim topladım ve 1-2 hafta içinde alcam bazı parçalar stokta yok.
    Görüşlerinizi Bekliyorum.
    1600-1750 arası tutuo kasa. Bu fiyatı aşmıycak şekilde sizinde önerilerinizi bekliyorum. Mümkünse Teknobiyotik sitesinden öneri olsun parçalar çünkü ordan alcam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_O -- 12 Temmuz 2011; 15:37:52 >

• Ekran kartını MSI olarak alma derim Asus GTX 460 Almanı öneririm. Overclock yapmıcaksan i5 2500 al. Yapcam diorsan 2500k ve stok fan yerine Thermaltake den bir CPU Soutucu al derim. Ramda tek 4GB Alma 2x2 Al. 1333MHZ AL Derim.
  • Ne amaçla kullanıcaksın bu pcyi ?
  • hdd yanlış olmuş sanıyorum wd 'nin green serisi black ve blue ya göre daha yavaş fakat daha az güç tüketimine sahip bir hdd daha hızlı daha iyi bir hdd seçilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_O

Kasa
    Kasa

Güç Kaynağı
    PSU

İşlemci
    CPU

Anakart
    Anakart

Bellek
    Ram

Ekran Kartı
    Ekran Kartı

HDD
    1 x WD Caviar Green 750 GB IntelliPower 64 MB Ön Bellek 3,5" SATA II DISK (WD7500AARS)
    HDD

Optik Sürücü
    DVD-Rom

Hoparlör
    Ses Sistemi

1600-1750 arası tutuo kasa. Bu fiyatı aşmıycak şekilde sizinde önerilerinizi bekliyorum. Mümkünse Teknobiyotik sitesinden öneri olsun parçalar çünkü ordan alcam

bence 2500k ile sistem kuracaksan ram gskill 2x2 dual olsun,ekran kartını bütcen nedir bilmiyorum ama daha güclü ve güncel alabilirsin, hdd ise 1tb samsung olabilir ve tek biyerden almanı önermem bende arada kaldım ve degisik yerlerden siparis verdim inanılmaz fiyat farkı oluyor cünkü, teknobiyotik saglam ama biraz pahalı indirimi yakalarsan vatan yada nova dada uygun fiyatlar var karısık topla kendin kur, kuramassan birinden az bir ücretle toplamasını istersin

• quote:

Orijinalden alıntı: met@lrock

Ekran kartını MSI olarak alma derim Asus GTX 460 Almanı öneririm. Overclock yapmıcaksan i5 2500 al. Yapcam diorsan 2500k ve stok fan yerine Thermaltake den bir CPU Soutucu al derim. Ramda tek 4GB Alma 2x2 Al. 1333MHZ AL Derim.

Bu ekran kartının testlerine baktım Mesut abininde incelediği bi kart gerçektn iyi bi kart arkadaşımda kullanıo sessiz ve çok iyi soğutması var. Evt overclock yapcam o yüzden 2500K seçtim. Cpu Soğutucusunuda bi öneri model verirsen iyi olur sessiz ve iyi soğutan bi model iyi olur. Bütçem 1750 kadar malum staj parası ile alcam

quote:

Orijinalden alıntı: Desoxyn07

Ne amaçla kullanıcaksın bu pcyi ?

Oyun,Photoshop,Visual Studio ve dier yazılım programları için kullancam.

quote:

Orijinalden alıntı: VirtualWorld

hdd yanlış olmuş sanıyorum wd 'nin green serisi black ve blue ya göre daha yavaş fakat daha az güç tüketimine sahip bir hdd daha hızlı daha iyi bir hdd seçilebilir.

Elimde 500gb 1 tane hdd var o yeterince hızlı. İşletim sistemi vs vs ona kuruyorum. O 750gb'lik hdd'e film müzik arşivlerini atcam yani o genellikle pasif durumda olcak az enerji harcaması benim için daha iyidir.

quote:

Orijinalden alıntı: timi555

quote:

Orijinalden alıntı: By_O

Kasa
    Kasa

Güç Kaynağı
    PSU

İşlemci
    CPU

Anakart
    Anakart

Bellek
    Ram

Ekran Kartı
    Ekran Kartı

HDD
    HDD

Optik Sürücü
    DVD-Rom

Hoparlör
    Ses Sistemi

bence 2500k ile sistem kuracaksan ram gskill 2x2 dual olsun,ekran kartını bütcen nedir bilmiyorum ama daha güclü ve güncel alabilirsin, hdd ise 1tb samsung olabilir ve tek biyerden almanı önermem bende arada kaldım ve degisik yerlerden siparis verdim inanılmaz fiyat farkı oluyor cünkü, teknobiyotik saglam ama biraz pahalı indirimi yakalarsan vatan yada nova dada uygun fiyatlar var karısık topla kendin kur, kuramassan birinden az bir ücretle toplamasını istersin

Harddisk'e gerek yok elimde 500gb var 750 daha takınca yere bana gerekirse harici alırım. herkes ramleri 2x2 al demiş o zaman onu öle yapim. Ekran kartı için bütcem var işte 1750 kadar bi bütcem var ona göre bi model önerebilirsin. Bu ekran kartı beni 3-4 sene idare etse yeter ilerde değiştiririm. Sistem toplamayı biliorum onda sorunum yok ama dediğin gibide yaparım farklı yerlerden getirtebilirim.

• THERMALTAKE
    JING INTEL LGA775/1156/1366 & AMD AM2/AM2+/AM3 İŞLEMCİ SOĞUTUCU bu işini gorur
  • Anakartınızı MSI P67-G45 veya MSI P67-GD55 yapabilirsiniz. G45 crossfire destekli, GD55 hem crossfire hem SLI desteklidir. İleride çift ekran kartı kullanarak sisteminizin ömrünü uzatabilirsiniz. Güç kaynağınız fazlasıyla yeterli olacaktır. Ekran kartınızı HD6870 seçerseniz tek veya çift ekran kartı yapılandırmasında daha fazla performans alırsınız.
    2500K işlemci ile kıyaslandığında orta seviyeli tek ekran kartı çözümlerinin ömrü kısadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ENCHANTER -- 12 Temmuz 2011; 16:25:01 >
  • Anakart :P67A gd53-55-65
    Ekran kartı :1gb HD 6950
    Sabit Disk :Samsung Spinpoint f3 500gb(green serisinde performans beklenmez işletim sistemi kurulmaz depolama amaçlıdır)
    Dwd Rw :Pıoner Label Flash (Samsung dwd yazıcı iyi değildir başınız ağrımasın)

soğutucu olarak Akasa venom-Ultra 120-Venoumsx türevlerinden alabilirsiniz.. F/p olarak Akasa venom iyidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.