Şimdi Ara

KENDİ ŞEHRİMDE ÜNİ OKUMAK NE GÜZEL ŞEYMİŞ YA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
3
Favori
7.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 49
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 24
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 9 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 10
  • Favoriye Eklediklerim 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Guest-7FC802003 (24 mesaj) bozukparacorci (3 mesaj) Bisikletçi76 (3 mesaj) BaranYilmazX (3 mesaj) Yirikalische (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (16 mesaj) Mobil (30 mesaj) (5 mesaj) (37 mesaj)
  • @
59 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT / YDT >> TYT/AYT Genel Sohbet >> KENDİ ŞEHRİMDE ÜNİ OKUMAK NE GÜZEL ŞEYMİŞ YA
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    benkimimanlatayım

Konu Sahibine Özel
    Millet KYK diyor yurt diyor hiçbir şey anlamıyorum online olsa da yüzyüze olsa da ikisinde de rahatım ev derdim yok tanımadığım şehir derdi yok millet KYK ile uğraşırken biz gidip ehliyet aldık

• valla yıl 2010 değil, ucuza güzel evler tutup arkadaşlarla şehrin altını üstüne getirebildiğin günler geride kaldı. şu an en yıkıntı döküntü kiralar 2500lere dayanmış. bu dönemde sadece küçük şehirde yaşayanlar şehir dışına çıkarsa akıl karı olur, ankarada odtü varken kalkıp itüye gidip 3k kira üzerine ulaşım yeme içme arasında sürünen adamda beyin yoktur, örnek şekilde.

Haklı olabilirsin hocam ama yurtta kalmak eve taşınmak, hayata dair bir kazanım, perspektif sağlamaz mı?

Yanlış anlama. Annenin evinde yaşayıp liseye gider gibi üniye gidip gelmek... Bilmiyorum.

Taşınma zorluğu vs açısından güzel tabi.

asosyal tipim diye kendini niye avutuyorsun
    hayat uzun deneye yanila asosyallik asilir. kendini bu moda sokma pisman olursun. gerekirse evi de terk edeceksin kendi ayaklarin ustunde duracaksin. ayrica

fatih terim istifa etsin conteyi istiyorum
    Şu anki ekonomik şartlarda dışarıda okumak aileye külfet, çocuğa zulüm. Paran varsa her kapı açılıyor zaten. Parası olan arkadaşım altında arabası var, 3.500 liraya kiraya kalıyor, evinde eksiği yok. Yeni atanan öğretmen kuzenim ise yerde oturuyor koltuk takımı alamadı hala
    Hocam benim gideceğim bölüm ya tıp ya dişti. Zaten asosyal bir tipim tıp ile milleti görmemek için mantıklı bahanem olurdu. Ama tutmadı.
    Diş de tıp kadar olmasa da yoğun bir çalışma gerektiriyor özellikle pratik anlamda. Ben başka şehre gitsem de evden okula okuldan eve olurdum yani. Dişi ayrıca ben şehir dışında okumaya pek sıcak bakmıyorum çünkü malzemeler zaten pahalı bir de üstüne yurt ve oda arkadaşı mevzusu var. Seçtiğim bölüm diş için bir sürü etken var isterseniz anlatabilirim. Tıpa gitsem de Yozgat'a falan gidecektim hocam Yozgat'ta perspektif nasıl kazanılır ben bilmiyorum hocam ayrıca ;))

Aynı şehirde üniversite okumak şu zamanda yapılabilecek en mantıklı iştir. Şehir faktörü, maddiyat yönü vs. gibi önemli etkenler olsa da eğer yaşadığınız şehirde okuduğunuz bölümün ikâmesi arasında bir fark yoksa dışarda okumak mantıksızdır.

• Er
    1 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    benkimimanlatayım

Konu Sahibine Özel
    Konfor alanını terket moruk
    |
    |
  • Er
    6 Mesaj

Hocam senin bölüm neydi

• Er
    1 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    benkimimanlatayım

Konu Sahibine Özel

Diş hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7FC802003 -- 14 Eylül 2021; 22:48:41 >
    |
    |
    kro60 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    6 Mesaj

Allah utandırmasın..

|
    |
    Fatihterimfanboi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    1 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    benkimimanlatayım

Konu Sahibine Özel

Amin hodjam hepimizi
    |
    |
    kro60 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    1 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    benkimimanlatayım

Konu Sahibine Özel
    |
    |
  • Çavuş
    98 Mesaj

Haklı olabilirsin hocam ama yurtta kalmak eve taşınmak, hayata dair bir kazanım, perspektif sağlamaz mı?

Yanlış anlama. Annenin evinde yaşayıp liseye gider gibi üniye gidip gelmek... Bilmiyorum.

Taşınma zorluğu vs açısından güzel tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bisikletçi76 -- 14 Eylül 2021; 23:11:1 >
  • Okul açılınca baban saat 9da arayıp oğlum hadi gel geç oldu derse görürsün
  • Er
    1 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    benkimimanlatayım

Konu Sahibine Özel

Hocam benim gideceğim bölüm ya tıp ya dişti. Zaten asosyal bir tipim tıp ile milleti görmemek için mantıklı bahanem olurdu. Ama tutmadı.
    Diş de tıp kadar olmasa da yoğun bir çalışma gerektiriyor özellikle pratik anlamda. Ben başka şehre gitsem de evden okula okuldan eve olurdum yani. Dişi ayrıca ben şehir dışında okumaya pek sıcak bakmıyorum çünkü malzemeler zaten pahalı bir de üstüne yurt ve oda arkadaşı mevzusu var. Seçtiğim bölüm diş için bir sürü etken var isterseniz anlatabilirim. Tıpa gitsem de Yozgat'a falan gidecektim hocam Yozgat'ta perspektif nasıl kazanılır ben bilmiyorum hocam ayrıca ;))
    |
    |
    Bisikletçi76 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    1 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    benkimimanlatayım

Konu Sahibine Özel

8de evdeyim baba zaten diyorum
    kitapyazanyazar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    98 Mesaj

Anladım hocam. Vaktini ayırıp yazdığın için sağol  

|
    |
    Fatihterimfanboi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    1 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    benkimimanlatayım

Konu Sahibine Özel

Bir şey değil hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7FC802003 -- 14 Eylül 2021; 23:13:52 >
    |
    |
    Bisikletçi76 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    1 Mesaj
    ailenizle araniz iyiyse çekilir ama diger turlu
  • Er
    1 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    benkimimanlatayım

Konu Sahibine Özel

Valla hocam bence aşırı toksik insanlar olamadıkları sürece tabi bölümden bölüme değişir ama kendi bölümüm için söylüyorum kendi evimde okumak daha mantıklı geliyor bana
    |
    |
    sl1ent kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    3 Mesaj
    asosyal tipim diye kendini niye avutuyorsun
    hayat uzun deneye yanila asosyallik asilir. kendini bu moda sokma pisman olursun. gerekirse evi de terk edeceksin kendi ayaklarin ustunde duracaksin. ayrica

fatih terim istifa etsin conteyi istiyorum
  • Er
    11 Mesaj

valla yıl 2010 değil, ucuza güzel evler tutup arkadaşlarla şehrin altını üstüne getirebildiğin günler geride kaldı. şu an en yıkıntı döküntü kiralar 2500lere dayanmış. bu dönemde sadece küçük şehirde yaşayanlar şehir dışına çıkarsa akıl karı olur, ankarada odtü varken kalkıp itüye gidip 3k kira üzerine ulaşım yeme içme arasında sürünen adamda beyin yoktur, örnek şekilde.

• Hocam tıp, diş, iyi üniversitelerde mühendislik gibi bölümlerde şehir dışında okumak bölümün zorluk seviyesini bir tık daha artırıyor diye düşünüyorum. Bu yüzden aileyle birlikte okumak daha iyi gibi.

Ama aileden kopmak kişisel gelişime katkı sağlıyor diye düşünüyorum.
  • Er
    1 Mesaj
    Valla öyle hocam
    |
    |
  • Onbaşı
    26 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Kagen Jurius

Ben de pek sosyal değilim, şehir dışına gidiyor oluşumun en büyük sebeplerinden biri de bu.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
Sohbet
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.