Şimdi Ara

Kendi LPG ayarını kendi yapmak (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
1.711
Cevap
58
Favori
309.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler selam LPG'li aracımı sattım ve dizele geçtim , elimde hiçbir problemleri olmayan boşuna değiştirdiğim Lovato K tipi 4 adet enjektör ve Lovato regülatör bulunmaktadır , bunları bozuk diye değiştirdim ancak aracın subaplarında problem olduğu için ayar tutmuyormuş , enjektör ve regülatör test edildi problemleri yoktur , bir de elimde Lovato için LPG ayar kablosu var o da satılıktır .

Enjektör: 250 TL
    Regülatör : 100 TL
    LPG ayar Kablosu : 35 TL

Fiyatlar sondur ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 24 Nisan 2017; 22:57:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marantz

quote:

Orijinalden alıntı: start2

Tüm lpg programları bu sitede varhttp://www.cepstar.net/tum-lpg-programlari-t21917.html?t=21917

baykan otogaz yok :D

Baykan var hocam tekrar bakınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: marantz

quote:

Tüm lpg programları bu sitede varhttp://www.cepstar.net/tum-lpg-programlari-t21917.html?t=21917

baykan otogaz yok :D

Baykan var hocam tekrar bakınız

var var akdım bile sizden.

ama bana baykanın yazılımı ile ilgili destek lazım. çünkü araç benzin de tüketiyor aynı anda..buna nasıl bir çözüm üretebilirim?

• Merhaba arkadaşlar, 2005 model otomatik getz sahibiyim. Araç da Lovato Easy Fast lpg kiti takılı. Aşağıdaki değerleri iyileştirmem mümkün mü? Kendi LPG ayarını kendi yapmak
  • Konuyu hortlatıcam ama ne yazık ki prins ile ilgili bu başlıkta pek birşeye rastlayamadım çünkü programları kullanıcı adı ve şifre istiyor. Haliyle ben prins technomax kitimde ayarımı kendim yapamıyorum. Bu nedenle atiker taktırmadığıma da pişman oldum açıkçası.. Kitim takılalı 800 km. oldu yaklaşık. Daha önce harita lambalarını 2 saat kadar açık unutmuştum akşam ve gittiğim yerden dönerken arıza lambası yakıp fakir karışım hatası vermişti aracım ve rolanti devri araç hareket halindeyken 1200 lerde kalıyodu. Daha sonra far müzik vs elektrik donanımı açıkken ayar yapıldı bu geçti fakat şu an 650 olan rpm anlık olarak 600e düşüp tekrar yükseliyo saniyelik. Ve bu sırada sinir bozucu bir titreme oluyor. Rolanti devrinde bekleme arttıkça bunun sıklığı artıyor. Bunun için de tekrar uğradım yakın zamanda ama düzeltilemedi. Geçiş düzeltmesiyle oynadı %0.1e çekti o an düzelir gibi oldu ama sonra yine tekrar ediyor.ilk montajdan sonra hiç bir sıkıntı yoktu rolantimde. Araba fan çalıştırırken kesinlikle titreme olmuyor ilginç bir şekilde ve egzoz ölçümü yapılırken de rolantide zenginde olduğunu söylemişti yapan kişi. Bu ayar yapılırken onu da söyledim ama bi değişiklik yok hala. Aracım 2004 civic. Kullanılan program prins afc software. Sorunun kaynağı ne olabilir sizce?

• 1. Gecislerdeki sorun oksijen sensoru ile ilgili olabiliyor.

100 bin km üzerinde ise oksijen sensorunu degistirmenizi oneririm

2. Arıza Işığı yaniyorsa enjektor nozzle i küçük tercih edilmiştir.

Gaz basıncı 1 bar civarında, nozzle olcusu 2.5 mm olursa, ariza Işığı yanmaz ve tatminkar bir performansı olur.

• murataycicek M kullanıcısına yanıt
    Murat Bey öncelikle bu hususta bilgilerinizi bizle paylaşıp aydınlattığınız için size teşekkür ediyorum. Araç 50binde. Rolantideki dalgalanma klima ve farlar açıkken olmuyor. Benzinde de hiçbir sıkıntı yok. Aracın gidişinde de bir problem yok. Benzin enjeksiyon zamanı 2,27ms gaz da 3,16ms. Rolantideki emisyon ölçümü zenginde çıkmıştı vize öncesi. Rolantideki ayarın zenginde olmasından dolayı olabilir mi aklıma bi o geliyo çünkü fakirde kalınca araç ayarı yapan usta zenginleştirdim dedi bana. İlk takıldığı zamanda da hiçbirşey yoktu ayar sonrası yapmaya başladı. Arıza lambası da yakmadı sonrasında 500km dir kullanıyorum en az
  • LPG benzin ecusunu nasıl bozar?LPG yol testinde çizgilerin örtüşmesi bozulması normal mi?Rolantide üstüste gibi ama yol testinde ayrışıyor veya kesişiyor.Kesinlikle üst üste olmuyor yol testinde.Bu durumda ne yapmak gerekir? Kendi LPG ayarını kendi yapmak Kendi LPG ayarını kendi yapmak

• merhabalar.
    aracım opel corsa 2003 model 1.4 motor manuel vites
    aracımdaki lpg modülü atikerin ilk çıkanlarındanmış elektriği kesilince ayarları sıfırlanıyormuş.
    aracım ayarları sıfırlanana kadar uzun yolda 1lt lpg ile 16km yol yapıyor şehir içinde ise 1lt lpg ile 13km yol yapıyordu.
    aracımın aküsünü değiştirmiştim lpg modulunun ayarları sıfırlanmıştı. otomatik gaza geçmiyordu araç
    lpg ustasına götürdüm. fabrika ayarlarına dönderdi otomatik kalibrasyon yapıp göndermişti beni ne yaptığına çok dikkat etmiştim.
    araç o günden sonra çok yakmaya başladı 1lt gaz ile 8 km yol gitmeye başladı şehir içi şehirdışı karışık.
    sonra kendim kablo ve yazılım aldım.
    ayarlarına girdiğimde şu şekildeydi.
     Kendi LPG ayarını kendi yapmak

ama aracımda turbo yok.
    usta bilmediğinden sallayıp geçti herhalde.
    bu resimde de ustanın yaptığı ayarin haritası

ben turbo seçeneğini standart yaptım otomatik kalibrasyon yaptım haritadan turuncu çizgiyi yön tuşuyla üç tık aşağı çektim az yaksın diye.
    buda benim yaptığım ayardan sonra çıkan harita.

sizden ricam bir incelermisiniz? herhangi bir sıkıntı varmıdır? veya benim yaptığım ayarlarda bir yanlışlık var mı?
    teşekkürler

• Enjektör nozzul ları büyük 1.5 veya 1.3 nozzul taktırıp yeniden kalibrasyon yaptırın. Turbo seçeceğinin önemi yok

• 2004 1.3 otomatik 110000km getz için haritayı yorumlarsanız memnun olurum.

düzenleme: yanlışlıkla benzinde çekmişim resimleri :)

yine de teşekkür ederim. Yeni resim alabilirsem atıcam .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 4 Ağustos 2017; 23:15:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihat1551

2004 1.3 otomatik 110000km getz için haritayı yorumlarsanız memnun olurum.

Araç benzin de çekmişsiniz resimleri lpg için referans olmaz bu resimler

• Bakmayı bilene olur...

Turuncu çizgi, LPG enjektoru katsayısı 1.6 dan başlıyor, 1.4 e kadar iniyor.

Bunun anlamı LPG suresi yüksek yani nozzle + basınç ikilisi bu motora yetersiz demektir.

Motor hacmi 1.3 litre / 4 silindir ise

Nozzle delik 2.4mm - basınç 1 bar

Motor hacmi 1.3 litre / 3 silindir ise

Nozzle delik 2.8 mm - basınç 1 bar ayarlanmalıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: murataycicek

Bakmayı bilene olur...

Turuncu çizgi, LPG enjektoru katsayısı 1.6 dan başlıyor, 1.4 e kadar iniyor.

Bunun anlamı LPG suresi yüksek yani nozzle + basınç ikilisi bu motora yetersiz demektir.

Motor hacmi 1.3 litre / 4 silindir ise

Nozzle delik 2.4mm - basınç 1 bar

Motor hacmi 1.3 litre / 3 silindir ise

Nozzle delik 2.8 mm - basınç 1 bar ayarlanmalıdır.

Teşekkür ederim.
    Enjektörler arızalı dediler değiştik bu da yeni değerler ancak haritayı çekmeyi unuttum.

Yorumlarmısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nihat1551 -- 24 Eylül 2017; 22:49:45 >

• Selam hocam, LPG enjeksiyon sureleri yüksek.

Önceki mesajda belirttiğim şekilde nozzle delikleri ve basınç ayarlanıp kalibrasyon yapılmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murataycicek -- 27 Eylül 2017; 10:50:46 >
  • quote:

Selam hocam, LPG enjeksiyon sureleri yüksek.

Önceki mesajda belirttiğim şekilde nozzle delikleri ve basınç ayarlanıp kalibrasyon yapılmalı.

teşekkür ederim. basınç ayarı hangi ekrandan nasıl yapıyorduk.
  • Hocam basınç ayarı mekanik ayardır.

Regulator üzerindeki ayar vidasi ile yapılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murataycicek -- 28 Eylül 2017; 19:22:26 >
  • quote:

Hocam basınç ayarı mekanik ayardır.

Regulator üzerindeki ayar vidasi ile yapılır.

teşekkür ederim.
  • ön Not:arkadaşlar 2 farklı çip var biri pl2303hx diğeri ft232rl, peki hangisi sizin işinizi görecek, önce internetten proğramı indirin driverına bakın fdti ise ft232rl alacaksınız değilse pl2303hx

pl2303hx ile Bağlanan kitler Zavoli alisei, gasitaly, atiker de denediklerim

ft232rl ile bağlananlar fazla denenmedi kesin olan tomasetto ve tahminim zavoli bora, dediğim gibi önce proğramı indirin driverina bakın fdti ise çipinizin bu olma ihtimali yüksek

https://urun.n11.com/kablolar/usb-to-ttl-uart-seri-kablo-pl2303hx-1m-P167460357

https://www.n11.com/arama?q=ft232rl

Arkadaşlar kablo bu 80 - 100 tl ye ayar kablosu diye satılan kablo 8.5 tl
    programını internetten bulabilirseniz bu kablo işinizi görür google da pl2303hx diye aratırsanız çıkar

4 adet kablo ucu var

5 v

Gnd

Rxd

Txd

Siz ilki kırmızı olanı kullanmayacakınız diğer üçünü sokete takacaksınız, sokete gelen kablolara bakın siyah olan gnd (şase) dir, diğer ikisini de deneyerek bulabilisiniz

Yalnız şu var ki win8 de çalışmıyor çalıştıramadım win7 yükledim bilgisayara win7 de çalıştı gasitaly, zavoli ok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dndd -- 13 Kasım 2019; 15:54:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dndd

https://urun.n11.com/kablolar/usb-to-ttl-uart-seri-kablo-pl2303hx-1m-P167460357

Arkadaşlar kablo bu 80 - 100 tl ye ayar kablosu diye satılan kablo 8.5 tl
    programını internetten bulabilirseniz bu kablo işinizi görür google da pl2303hx diye aratırsanız çıkar

4 adet kablo ucu var

5 v

Gnd

Rxd

Txd

Siz ilki kırmızı olanı kullanmayacakınız diğer üçünü sokete takacaksınız, sokete gelen kablolara bakın siyah olan gnd (şase) dir, diğer ikisini de deneyerek bulabilisiniz

Yalnız şu var ki win8 de çalışmıyor çalıştıramadım win7 yükledim bilgisayara win7 de çalıştı gasitaly, zavoli ok

Bunu denediniz mi? Atiker soket te 4 Uç var diye biliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.