Şimdi Ara

Kendi LPG ayarını kendi yapmak (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.711
Cevap
58
Favori
309.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: murataycicek

Hocam, tablodaki her bir satırın tüm hücrelerinin değeri eşit olacak şekilde asagidaki değerleri uygulayıp durumu değerlendirir misin?

3ms - 136
    3.5 ms - 135
    4.5 ms - 133
    6 ms - 131
    8 ms - 127
    10 ms - 123
    12 ms - 120
    14 ms - 116
    16 ms - 113
    18 ms - 109
     Kendi LPG ayarını kendi yapmak

• quote:

Orijinalden alıntı: damla2004

Alıntıları Göster
    İlki 120 km hızla yokuş yukarı klima açık. 2. resim deneme sürüşü bitip park ettiğimde. 3. resim talimatla yeni değerlerden sonra klimayı açtığımda.4. resim talimat

• damla2004 kullanıcısına yanıt
    Önceki haline gore kıyas yaparsanız performans açısından degerlendirmeniz nasıl?

150-200 km sonra, lpg programina bağlanıp, yavaş yakıt kesme değerine bakarsiniz.

%0 a yaklaşmasını bekliyorum kullandıkça.

Hızlı yakıt kesme oynaktir, onu sıfıra yakın tutmak her zaman mümkün olmaz.
  • Őncelikle yardımlarınızdan dolayı tesekkűr ederim. Yakıt kesme özellikle klimalı iken 10-15 oluyo. Ve arabanın gaz pedalı sanki daha sert ve hassas oldu gibi. Boyle deneyeyim bakalım.
  • quote:

Őncelikle yardımlarınızdan dolayı tesekkűr ederim. Yakıt kesme özellikle klimalı iken 10-15 oluyo. Ve arabanın gaz pedalı sanki daha sert ve hassas oldu gibi. Boyle deneyeyim bakalım.
    Murat Hocam iki şey sormak istiyorum...
    1. Biz aracı klima kapalıyken map değerlerini girip gaz kesmenin % 0 olmasını sağlıyoruz. Klimayı yaz sıcağında açınca bu değer birden + % 10-15 oluyo. Bu normal mi?
    2. LFT değeri % 20 lerde idi Ankara -Akçay yolu 650 km sonra % 2 lere düşmüştü... Şu an% 14 lerde ... Bu değerin % 0 lara yaklaşmasının ne gibi etkileri olacak merak ediyorum...
  • Yakıt kesmeyi durduğu yerde değil yolda giderken incelemekte fayda var.

Hizli yakıt Kesme değerinden daha çok yavaş yakıt kesme değerine bakmak lazım.

Bir sure kullanın, yavaş yakıt kesme sıfıra yaklaşırsa daha mudahale etmeye gerek olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murataycicek

Yakıt kesmeyi durduğu yerde değil yolda giderken incelemekte fayda var.

Hizli yakıt Kesme değerinden daha çok yavaş yakıt kesme değerine bakmak lazım.

Bir sure kullanın, yavaş yakıt kesme sıfıra yaklaşırsa daha mudahale etmeye gerek olmaz.
    Hocam Gas kesmeyi 0 yapıyoruz. Klimayı açar açmaz +10 oluyo... Yzın da full klima açık geziyorum.... Bu bağlamda tüm map i % 10 artırmak doğru olmaz mı?
  • quote:

Hocam Gas kesmeyi 0 yapıyoruz. Klimayı açar açmaz +10 oluyo... Yzın da full klima açık geziyorum.... Bu bağlamda tüm map i % 10 artırmak doğru olmaz mı?

Alıntıları Göster
    Bugün lpg yi taktırdığım yere gittim ve durumu anlattım.... Tekrar ayar yaptılar olmadı... Mühendis arkadaş yanıma oturdu teste çıktık ... Olmadı... Araç arıza verdi... Döndük araç ateşleme sistemi hatası verdi 2. ve 3. bujiler.... Araç üzerindekiler reno iridyum bujilerdi ve ben yaklaşık 30.000 km dir kullanıyodum ömrü 120.000 biliyorum... Yedekte iridyum olmayan bujilerle değiştirdik... Şu an hiçbir sorun görünmüyo... İnşallah da olmaz... Son map de bu şekilde... Kendi LPG ayarını kendi yapmak

• Arkadaşlar atmosferik motor için konuşalım.
    Tam yükte yani open loop ta lpg süresi en fazla kaç olmalı.
    Kimisi 13 14 15ms geçmesin diyorken kimisi lpg enjeksiyon süresi önemsiz sadece rölantide enjektör kaç ms destekler ise o değer altına inmeyin ya da benzin süresinin 2 katını geçmeyin diyor. Doğrusu nedir? Neden?. Teşekkürler
  • Maksimum enjeksiyon suresi motorun çevirdiği devir ile alakalı.

Devir yükseldikçe maksimum olması gereken sure ve rolantide ki sure düşer.
  • Ortalama bir araçta 6000-6500 devir çeviren hedef 14-15 sn olmali

Ancak maksimum sure ayarı surenin kendine gore yapılamaz, araç open loopta olduğundan afr izlenerek yapılmalı.

Afr göstergesi şart.

O yüzden rolantide ki sure önemli

Rölanti suresi 3.5-4 ms arasında olmalı.
  • Selamün Aleyküm
    Konu çoktandır aktif değil ama bir sorum, sorunum var.
    Aracım 2010 Mercedes c180 kompressör aracımda lovata var. ancak gaza ilk basışımda araba silkeleniyor hatta stop etme eğilimine girdiği durumlar oluşuyordu önceleri. 4 defa yahut 5 defa ayara gittim. Şimdi stop etme eğiliminden kurtulsa da gaza bastğınızda araba önce gazı almıyor yarım saniye civarı sonra silkeleniyor ve gazı alıyor, devirleniyor motor. benzinde böyle bir durum yok. bir başka ustaya gittim bir parça değiştirdiler lpg nin hararet yahut ısı ile ilgili parçası yine durum aynı. sürekli araba lpg lovato için izin almaktan bıktım izin verenler de benden de bıktılar. sorun szice nedir? en sonunda bende alayım kablo kendim yapayım durumuna geldim çünkü.
  • stranger0609 kullanıcısına yanıt
    Siz kablonuzu alın, kablonun destek forumuna üye olun. Araca bağlanıp ekran görüntülerini paylaşırsınız, yardımcı olurlar. Buraya da yüklersiniz, inceleriz.
  • Lavato nun kablosuna 50 TL istiyorlar. Fiyat nasıl. Bana çok gibi geldi
  • Mrb wentgas ile ilgili bir sorunum var. 1 ay once aldigim araci ilk zamanlar ihtiyac aninda direk lpg de calistirabiliyorken artik calistiramiyorum dugmeye basarak kontak aciyorum direk lpg yerine benzinde calisiyor. Daha once atiker kullandim onda 4 sene boyunca zaman zaman ihtiyac duydukca kullaniyordum. Wentgazda atikerin urunu olup bu konuda bir farki var mi? Servise gidip sordugumda tesisatta sorun olabilir incelemek lazim dedi. Bilgisayara baglamadi. Baska bir platformda da lpgde calisma limiti dolmustur denildi. Wentgaz da bu ozellik limitli mi? Bilen var mi? Tskkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: start2

Tüm lpg programları bu sitede varhttp://www.cepstar.net/tum-lpg-programlari-t21917.html?t=21917

baykan otogaz yok :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi focusrite -- 12 Mart 2017; 15:6:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umera

Yenilenen sitemizle bütün markalara özel lpg ayar kablosu satışımız uygun fiyat ile devam ediyor. http://www.lpgkablo.com

siteyi yenilemişsiniz ama esnaflığınız sıfır. telefonda bile gider yapar gibi konuşuyorsunuz.
    bi enjektör aldık sizden hatta resmini bile gönderdim tamam aynısı dediniz farklı yazlarda ürün gönderdiniz. atiker bayisi bunlar orjinal değil dedi, kullanmadan iade bile almadınız ama sitenizde şöyle garanti böyle garanti diye atıp tutuyorsunuz.
    işin para kazanmak değil önce müşteri kazanmak olmalı. bide gittin üyeliğimi iptal ettin.

• quote:

Orijinalden alıntı: anaconda41

quote:

Yenilenen sitemizle bütün markalara özel lpg ayar kablosu satışımız uygun fiyat ile devam ediyor. http://www.lpgkablo.com

siteyi yenilemişsiniz ama esnaflığınız sıfır. telefonda bile gider yapar gibi konuşuyorsunuz.
    bi enjektör aldık sizden hatta resmini bile gönderdim tamam aynısı dediniz farklı yazlarda ürün gönderdiniz. atiker bayisi bunlar orjinal değil dedi, kullanmadan iade bile almadınız ama sitenizde şöyle garanti böyle garanti diye atıp tutuyorsunuz.
    işin para kazanmak değil önce müşteri kazanmak olmalı. bide gittin üyeliğimi iptal ettin.

Çok doğru. Forumlarda çok ilgililer. Hep yardımcı olacaklarını söylüyorlar. Kabloyu aldım. Whatsaptan yardım istedim. Hiç alaka yok. Hatta atar bile yapıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: elestirmen28

quote:

Orijinalden alıntı: anaconda41

quote:

Çok doğru. Forumlarda çok ilgililer. Hep yardımcı olacaklarını söylüyorlar. Kabloyu aldım. Whatsaptan yardım istedim. Hiç alaka yok. Hatta atar bile yapıyorlar.

ben onlara atarın babasını yaptım da aynı bu nickimle üyeliğimi kaldırdılar. ah ankarada olacam alırım onların havasını da. uzaktan erkeklik kolay oluyor onlara.

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.