Şimdi Ara

Kendi küçük, toneri ucuz lazer yazıcı tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
18.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, çalışma masamda fazla yer yok.

Boyutları olabildiğince küçük, toneri ucuz (veya doldurulabilir özellikte) bir lazer yazıcı önerir misiniz?

• Merhaba,

Aradığınız özelliklere sahip ofislerin vazgeçilmez makinalarından olan HP 1102 ve Canon LBP 6000 yazıcılarını önerebilirim.Aşağıdaki linklerden ürün detaylarına ulaşabilirsiniz.Yazıcıların yanında orijinal tonerlerinden haricen dolan tonerlerde gönderilmektedir.Saygılar.

http://www.dolantonerler.com/product/239/canon-lbp-6000-dolan-tonerli-laser-yazici.html

http://www.dolantonerler.com/product/243/hp-p1102-dolan-tonerli-laser-yazici.html
  • Hocam bulabilirsen Brother Hl-2040,HP-1102 veya ikinci el Samsung 1610 da işini görür.
  • samsung ml 1660 tan şaşma ! sessiz ve güzel.
  • Çok garip ama bu ürünlerin hiçbirinin sayfa başı baskı maliyeti, bizim mahalledeki copy center'dakinden düşük değil. (Orijinal toner kullanıyorsanız.)

Dışarıda bastırmak daha ucuza geliyor. Sayfası 5 kuruş.

Yazıcı teknolojisinin kendine çeki düzen vermesi gerekiyor artık.
  • Hocam muadil toner kullabilirsiniz ,çoğu ürünün muadil tonerleri mevcut.
  • Merhaba,

Sayfa başı maliyeti 0.02 kurustur.Yani sizin mahallenizdeki copy center dan daha ucuza geliyor .) Saygılar.
  • Sayfa başı 0,02 kuruş hesabını nasıl yapıyoruz? 0,02 kuruştan 1600 sayfa bastırınca
    32 TL gibi bir maliyet buluyorum ben. Bunun üzerine cihazın fiyatını + kağıt fiyatını da koymak lazım.

32 liraya anca dolum toner alabiliyoruz.

Tabii arada drum da değiştirilmek zorunda.

Toplam sahip olma maliyeti açısından bakınca 0,02 kuruşluk maliyet bana mümkün görünmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lektem

Sayfa başı 0,02 kuruş hesabını nasıl yapıyoruz? 0,02 kuruştan 1600 sayfa bastırınca
    32 TL gibi bir maliyet buluyorum ben. Bunun üzerine cihazın fiyatını + kağıt fiyatını da koymak lazım.

Toplam sahip olma maliyeti açısından bakınca 0,02 kuruşluk maliyet bana mümkün görünmüyor.

Bende bu ürünlerin satışını yapıyorum.

Maliyet hesabını beraber yapalım isterseniz.

Ürünle birlikte gelen Kolay Dolan Toner sayesinde toneri doldurmak çok kolay.

Her dolumda 100 gr toz dolduruyorsunuz.1 KG toz 45 TL.

Yani her dolum 4.5 TL'ye gelmekte.Biz 5 TL diyelim

3 dolumda 1 drum değişimi gerektiğini varsayarsak her 3 dolumda 1 10-15 TL drum ücretinide ekleyelim.

3 Dolum sonucu ne oldu toplam maliyet. 5x3 = 15 TL Toner Tozu + 15 TL Drum =30 TL

1 Top Kağıt (500 Adet) 5 TL. 5000 kağıt 50 TL.

30 TL + 50 TL = 4500 - 5000 Baskı.

İlk alım maliyetlerini hesaba katmadım.Çünkü uzun vadede bu ilk alım maliyetleri kendini egale edecektir.

Ayrıca Copy centerdada çıktılar dolumla yapılır.O makinaların dolumu daha kolaydır.

Saygılar.
  • Merhabalar ,

Hadi diyelim dolabilen toner aldık ki çok pahalı bir fiyata yeniden doldurulabilir diye kıydık verdik paramızı .79 tl ye 2612 a aldık +45 tl ye de tozunu

aldık ki toz fiyatları normalde 25 tl hadi diyelim bu çoooooooook özel bir toz . kdv si ile bize geldi 146 tl ye birde bunun drumını değiştirmek gerekecek

zaten muadiller bugün çok ucuz yani alıp o kadar uğraşıcam birde bir sürü para vericem ilk alışımda dolabilen tonere onun yerine yine muadil alırım 25 tl

ye de tozunu kendim doldururum . Bence son kullanıcıya yönelik tuzak bir ürün .
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevdiye

Merhabalar ,

Hadi diyelim dolabilen toner aldık ki çok pahalı bir fiyata yeniden doldurulabilir diye kıydık verdik paramızı .79 tl ye 2612 a aldık +45 tl ye de tozunu

aldık ki toz fiyatları normalde 25 tl hadi diyelim bu çoooooooook özel bir toz . kdv si ile bize geldi 146 tl ye birde bunun drumını değiştirmek gerekecek

zaten muadiller bugün çok ucuz yani alıp o kadar uğraşıcam birde bir sürü para vericem ilk alışımda dolabilen tonere onun yerine yine muadil alırım 25 tl

ye de tozunu kendim doldururum . Bence son kullanıcıya yönelik tuzak bir ürün .

senin kimin reklamını yaptığını biliyoruz korkma.

Ürüne çamur atmayada çalışma.Bir toneri normal bir kullanıcının kolay kolay dağıtıp toplayamayacağını biliyorsunuz.Güya muadil alıp sonra kendi dolduracakmış.Ya dolduracak olan alır üzerinde gelen toneri doldurur neden muadil alıp doldurmaya uğraşsın ki.Ha bizde muadil satışı yapıyoruz.Kullan at için muadil tonerler gerçekten çok uygun.

Ama eğer ben dökmeden, dağıtmadan, tozutmadan toner dolduracağım derseniz 79 TL ye kolay dolan toner alabilirsiniz..

Birde biz başka firmalar gibi anasayfada KDV siz ürün sepetinde KDV li fiyat göstermiyoruz.Orada gördüğünüz tüm fiyatlar KDV dahil fiyatlardır.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckopat_doktor -- 9 Haziran 2011; 13:52:50 >
  • MRB
    SAMSUNG ML 1660 LASER YAZICI TAVSİYE EDERİM 150 TL KDV DAHİL
    CİHAZDA RESETLENEBİLİYOR İP DERDİ OLMUYOR. 25/30 LİRA CİVARI DOLUM FİYATI özelliklerini ve resimleri görebilirsiniz.
    www.faksfotokopi.com
  • evet arkadaşım samsung 1660 dan şaşma bencede toner dolumlarıda ucu tabi sana verceğim linkten faydalanabilirsin dolumlarını burdan yaptırabilir istersen pazar araştırmasıda yap burdan ucuza dolum bulamazsın.saygılar arkadaşım
    http://www.kartustoner.com/1523/SAMSUNG+1660+(ML-1660)+TONER+DOLUMU_.002
  • quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_doktor

quote:

Sayfa başı 0,02 kuruş hesabını nasıl yapıyoruz? 0,02 kuruştan 1600 sayfa bastırınca

3 dolumda 1 drum değişimi gerektiğini varsayarsak her 3 dolumda 1 10-15 TL drum ücretinide ekleyelim.

3 Dolum sonucu ne oldu toplam maliyet. 5x3 = 15 TL Toner Tozu + 15 TL Drum =30 TL

İlk alım maliyetlerini hesaba katmadım.Çünkü uzun vadede bu ilk alım maliyetleri kendini egale edecektir.

Ayrıca Copy centerdada çıktılar dolumla yapılır.O makinaların dolumu daha kolaydır.

Saygılar.

10-15 TL ye drum nerde satılıyormuş ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metins1992

quote:

Orijinalden alıntı: pckopat_doktor

quote:

Saygılar.

10-15 TL ye drum nerde satılıyormuş ?

hp 1212 veya canon lbp3000 drumları 10 TL ye değiştirilmekte.Fazla para veriyorsanız zarardasınız.
  • Arkadaşım irazcık el becerin varsa(Bak birazcık diyorum öyle aman aman değil) Brother HL-2040 al. Hayatımda çok yazıcı kullandım toner doldurdum ama bu kadar basitini göörmedimmmmmmmmm. Nedenmi?;

1- Atık haznesi yokkkkk.

2- Dolum için sadece tozu alıp tonerdeki şeffaf tıpayı çıakrtıp tozu içine boca ediyorsun hepsi o

3- kağıt tepsisi gizli.

4- DRUM muhteşem bende şu anda orjinal DRUM var 13.000 sayfa bastı hala basıyor. Bazıları 75.000 sayfa basmışlar tek bir DRUM ile. Demmekki DRUM'ı da çok kaliteli.

5- az önce baktım Drum'ı değiştirmekte çocuk oyuncağı.

Kıssadan hisse her dolumda 20 TL felan verme kimseye al 40 TL ye 1 kg toz bol bol doldur yazdır.

Hadi hayırlı baskılar. ( Laf değil gerçekleri konuşuyom ben yılda 50-60 bin baskı yapıyom yazıcılardan)
  • 1 yıl önce 8 Adet Brother 2040 aldık günde ortalama 100 çıktı alıyoruz.İstisnasız hepimizin Kağıt besleme sorunu var sürekli kağıt sıkışıyor.A5 kağıtları dik değil yan yerleştirerek sıkışma problemini azalttık ancak bu seferdekullandığımız programla uyumsuzluk sorunları baş gösterdi.Güzel makine ama kaliteli değil,işimizin ortasında bizi yarıyolda bırakması bu makinelerden soğumamıza neden oldu.Hepsini değiştireceğiz.
    Bu bağlamda ilk önceliğimiz dayanıklılık ve sağlamlık bu kriterler sağlandıktan sonra maliyet.Olacak şekilde tavsiyesi olan varmı?Mutlaka lazer olmalı.
    Opsiyon: All-in-one da olabilir.Hatta çift kağıt tepsili olursa maliyetide kurtarırsa süper olur bütçe 500 e kadar.
  • konica minolta öneririm.bu işte dünya lideridir
  • MERSİN BROTHER SERVİS
    BROTHER YAZICILARIN SIKLIKLA VERDĞİ BİR ARIZADIR KAĞIT SIKISTIRMA ANCAK GİDERİLİR TONER DOLUM YAPTIYSANIZ CİHAZ GARANTI DISI KALIR
    BUYUK FİRMALARA TAVSİYEM UTAX 1128 10 bin kopya
    Hız
    28 syf/dk
    Toner Ömrü
    7.200
    Drum Ömrü
    100.000
    KUCUK İŞLETMELER İÇİN YAZICI ONERİSİ
    SAMSUNG 1600
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.