Şimdi Ara

kendi kendine oyun yazabilen gpt-4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

kendi kendine oyun yazabilen gpt-4Bebar Bilimyoutube
    GPT-4 ile birlikte yapay zekada bazı eşiklerin aşıldığına şahit oluyoruz. Doğru kullandığınızda bir avukat, yazılımcı, tasarımcı, hikaye anlatıcı vb birçok işi layıkıyla yapan, birçok sınavda bizden iyi not alan bir "şey" GPT-4.
    https://www.youtube.com/watch?v=NzsDd4IytEk

• 100 yılda zor geleceği düşünülen gpt4 ün gelişmeleri sadece birkaç yıl içinde gerçekleşti

• kendi kendine oyun yazabilen gpt-4
    kendi kendine oyun yazabilen gpt-4business ınsider
    Programmers are pumped by the rise of ChatGPT, because it makes their jobs easier and helps people to find a lucrative career in tech
    https://www.businessinsider.com/will-chatgpt-replace-programmers-engineers-developers-tech-jobs-easier-2023-3

kendi kendine oyun yazabilen gpt-4meta stack overflow
    ChatGPT seems to be better than Stack Overflow, both in speed and accuracy—what does this mean for us?
    https://meta.stackoverflow.com/questions/422392/chatgpt-seems-to-be-better-than-stack-overflow-both-in-speed-and-accuracy-what

• Ne ise yaradigini anlamak istersen diye, Chatgpt'nin yazilim muhendisinin isini elinden alabilecek seviyeye gelmesi demek hicbir bilim dalinin insana ihtiyaci kalmayacak demekle esdeger oluyor. En son bitecek bilim dali cs cunku.

• açıkçası bir resim verdiğimizde ve bu resmini kod haline getirebilen bir teknolojiden bahsediyoruz ya da bir oyun yazdırabileceğimiz bir teknoloji

tabii ki hepsini birden işten etmez de bir etkisi olur diye düşünüyorum

• Ankaratıplı kullanıcısına yanıt

Hocam CRUD programmer dediğimiz bir tayfa var, onları bitirirse bitirir bu. Yoksa işin ehli mühendislere ancak yardımcı bir araç olabilir. (diye düşünüyorum)

• Uyaza hocamın stack overflow linki iyiymiş.
    Tabii adamlar gpt savunacak değildi diyebilirsiniz ama yine de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yine de gelişme var hocam zaten elinden iş almak olaylar şu an hayalden başka bir şey değilkendi kendine oyun yazabilen gpt-4 

• Diğer mesleklerde hayatın içine entegrasyonu belirli bir süreç gerektirir, ama yazılım işinde insanların yerine yarın gpt kullanmaya başlasalar şaşırmamak lazım. Bunu hesaba katmadı kimse bence.

• ceng ceng diye gezinen tayfayı korkuttuysa yeterli hocam biz davamızdan vazgeçmicez

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • somyx kullanıcısına yanıt

hocam gpt 4 bu seviyede ve geliştikçe iphone olmaya doğru gidecektirkendi kendine oyun yazabilen gpt-4 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ankaratıplı -- 20 Mart 2023; 17:1:54 >
  • Dediler de inanmadım tek gerçek elektrik elektronik makine elektrik kimya mühendisliği gibi temel mühendislikler ceng balonu patladı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • türkiyeye bu teknoloji gelene kadar 30 sene geçmiş olur. o yüzden işsiz kalmayız beyler.

• Bilen bilir tıp fakültesinde tübitak projeleri meşhurdur. Bazı alanlarda yazılımcılardan yardım alıyorduk. GPT sayesinde yardım almamaya başladık. Ayda 20 dolara gpt4 ü rahatlıkla kullanıyorsun. Daha akılcıl uygulamanın ara yüzü konusunda katkıda bulunuyor.

Sadece yazılımcıların mesleğini değil birçok daldaki insanların mesleğini kolaylaştıracak. Artık şirketler 10 binlerce kişi çalıştırmak yerine 10-15 kişi çalıştırarak. 10 bin kişinin yapacağı işi bu teknoloji sayesinde yapacak.

Gpt3 işlem hacmi 25 milyarken

Gpt4 ün işlem hacmi 10 trilyon. Tam 400 katlık bir ilerleme söz konusu.

Araştırılan Gpt5 in işlem hacmini tahmin bile edemiyorum.

Dünya Sanayi devriyle tamamen değişti. 1000 insanın işini 1 makine kendisi tek başına yapmaya başlamıştı. Dünyada devrim oldu.

Gelecek bu günleri altın harflerle yazacak. Dünyanın 2. devrimi denilecek nitelikte bir devrim diyebiliriz. Belki bazılarınız için küçük gelebilir. Ama gelecek 1-2 yıl içinde göreceğiz bu gelişmeleri. Teknolojiye çok hızlı ayak uyduruyoruz.

• Bu yapay zeka, makine öğrenmesi felan nereye gidiyor böyle. Yenilikler, gelişmeler hem hayranlık uyandırıcı hem de korkutucu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.