Şimdi Ara

Kendi Kasanı Kendin Yap (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
6.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sıcaklığı soran arkadaşlar....

Aynı donanım ( 4 fan hariç ) normal bir kasa içinde iken normal çalışma sıcaklığı 49 derece, underground gibi bir oyunda 56 derece idi. Bu kasaya geçişten sonra yan fanlar hariç ( 2 fan fazlası ile tepe ve taban fanı ) çalışır durumda gene normal çalışma sıcaklığı 49 derece oyunda ise 59 derece oluyor ama tüm fanları devreye sokunca buda 6 fan eder 55 dereceye geliyor.

Beni en çok korkutan power laqrın ısısı idi ama tepe fanı sirkilasyonu arttırdığı için onlarda belli bir ısı artışı olmadı.... Tahtanın güzel yanıda fanların titreşimini absorbe ettmesi. 6 fan dan çıkan ses nerde ise eski metal kasadan çıkanadan daha az ( kulak ölçümü)
  • detayları ne zaman öğrenicez.
  • tebrikler gerçekten guzel bir kasa olmuş can saglıgıyla kullan
  • Yorumlarını esirgemeyen arkadaşlara...

Kasa içinde ışıklar olsada göze pek hoş gözükmüyor. Birkaç arkadaşın söylediği gibi kasayı boyamayı düşünüyorum. İlk olarak aliminyum iskeleti ve ağaç kaplamanın iç yüzeyini boyuyacam. İki ayrı rekte olabilir tek te. Acaba bunun için ne yapsam ?

Benim aklımda gece (parlament) mavisi var ama sizinde fikirlerinizi bekliyorum. Bo ya türündede kararsızım. Düz boyzlar neo ışığında çok koyu hatta siyah gözüküyor. UV (floresan) boya da olabilir. İçerde bir kırmızı bir mavi neon yanarken ne yapmalıyım.

Sonucu değiştirmek zor olacak daha önce boya deneyen arkadaşların fikirlerini bekliyorum...
  • bencede cok şekil olmus güle güle kullan kardesim
  • gerçektende çook güzel olmuş arkadaş
  • güzel bi çalışma olmuş eline sağlık güle güle kullan arkadaşım...
    bende butür bişi yapmak istiyorum şu andaki kasam çok gürültülü sessiz bi kasa almak da dünya para vermek istemiorum..Örnek HP bilgisayarında ve dell pc lerde ses yok :) böle bişi yapmak istiyorum...benim bilgisayarda ki kasa fanları iğrenç :) 2tane fan var artı psu daki fan başım ağrıo bunların iyi olanlarını alsam zaten sorun kalmaz ama buda bana 100$ patlar...artık vakit bulunca tırmalıcaz

İşlemci Soğutma için sana peltier kullan derim, ben aldım ama fırsat bulupta bi türlü kullanmaya başlıyamadım...
  • ya arkadaşlar hort oldu biliyorum ama bende bişeyler yapıyorum resimlerini çektim omurga fln yok IKEA dan alınmış tahta çekmece kutusun çekmecelrini çaktim bişeler yaptım ama harddisk cd romları anakartı nasıl montajlayacam bilmiyorum he bide en önemli ekran kartı ??

ayrıca tahtayı nasıl kesiyorsunuz
  • süper çalışma ellerine sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

ya arkadaşlar hort oldu biliyorum ama bende bişeyler yapıyorum resimlerini çektim omurga fln yok IKEA dan alınmış tahta çekmece kutusun çekmecelrini çaktim bişeler yaptım ama harddisk cd romları anakartı nasıl montajlayacam bilmiyorum he bide en önemli ekran kartı ??

5 yıllık hort hemde :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßysLw

quote:

ya arkadaşlar hort oldu biliyorum ama bende bişeyler yapıyorum resimlerini çektim omurga fln yok IKEA dan alınmış tahta çekmece kutusun çekmecelrini çaktim bişeler yaptım ama harddisk cd romları anakartı nasıl montajlayacam bilmiyorum he bide en önemli ekran kartı ??

5 yıllık hort hemde :D

ya ama bende kasa yapıyorum foto makinesinin kablosu kayıo off
  • Mrb hocam benim yorumum biraz kötü olucak ama k.bakma..
    Ne işle uğraştığınızı bilmiyorum ama ben bir mobilyacı olarak bir kaç yorum yapmak istiyorum..
    8 mm akçeağaç renginde sunta kullanmışsın ve sunta kafalarına teflon bant yapılmış (ütü ile)
    Yaklaşık 1 ay sonra o teflon bantların hepsi kalkacak ve çok çirkin bir görüntü oluşacak ve sinirleniriniz bozulacak..
    Cd-rom yuvalarını tek tek açsaydınız aralarda boşluk kalmazdı fakat imkanlarınızın kısıtlı olması ve(mobilya ustası olmamanız sebebiyle) tek yuva açmışsınız ilk resimdede gördüğüm üzre bu yuvalar dekupaj ile açılmış ve açarken çok kaçırmışsınız.. Böyle bir işe kalkıştıysanız eğer dekupaj yanı sıra bu yuvaların açılmasında kullanılacak bir çok alet var.. en kötü ihtimal bir mobilyacıdan yardım isteyip freze ile açılsaydı bu iş olurdu
    Kasanın iç aksamında kullanılan profili nereden bulduğunu bilmiyorum. Muhtemelen duşa kabin veya pimapen işleri ile uğraşan bir tanıdığın olmalı.. Çünkü birleştirme'de press zımba kullanılmış. Her birleştirmede 1 zımba kullanıldığından (daha fazlası zaten olamaz) iç aksam stabil değil yanılıyormuyum? mutlaka sallanacak veya oynayacaktır..
    Şimdi gelelim fan yuvalarına.. Bu yuvalar'dan 7-8 cm ebatındaki ufak fan yuvaları panç'la açılmış ve güzel çıkmış fakat 12-14 ebatlarında panç olmadığından dolayı büyük fan malesef dekopajla açılmış ama yinede elinden geldiğince düzgün çıkarmaya çalışmış çıkardıktan sonrada zımparalamışsın.. Fakat yine bu yuvalar'da sunta gözüktüğünden dolayı ÇİRKİN ve bir okadarda kullanışsız olmuş..
    Yaptığınız alev desenine gelirsek çok güzel bir iş çıkarmışsınız tebrik ederim FAKAT sunta bu kadar oyulmaya dayanmıyor ne yazıkki 1-2 güne kalmaz kırılacaktır hatta belki kırılmıştır

Bir arkadaşda vernik vb. birşeyler den bahsetmiş.. kullanılan malzeme SuntaLAM olduğundan (yani üzeri cila - boya sürülemeyen) maddeden yapılmış olduğu için bu tür uygulamalara gelmez...

Keşke 6 mm mdf ile yapıp boya işlemi düşünseydiniz veya yeni çıkan bir madde var plastik alışımlı 4 mm kalınlığında ve inanılmaz sağlam.. (biraz tuzlu ve alındığında 1 plaka yani 2.80 cm 2.10 cm ebatında almak zorundasınız ama yinede böyle 2-3 arkadaş toplanıp yapılabilecek bir olay..)
    Ve yine yan kapakda plexi kullansaydın daha sağlam ve daha güzel olabilirdi...

Bu yorumumda sakın kötülediğimi art niyetli olduğumu düşünmenizi istemem sadece gerçekleri söyledim onun dışında arkadaşımızın yaptığı işe gönülden destek veriyor ve başarılarının devamını diliyorum
    Unutmamalı'ki kazanılan Her başarı tecrübe, her tecrübe ise yeni başarılar demektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Morphinz

Mrb hocam benim yorumum biraz kötü olucak ama k.bakma..
    Ne işle uğraştığınızı bilmiyorum ama ben bir mobilyacı olarak bir kaç yorum yapmak istiyorum..
    8 mm akçeağaç renginde sunta kullanmışsın ve sunta kafalarına teflon bant yapılmış (ütü ile)
    Yaklaşık 1 ay sonra o teflon bantların hepsi kalkacak ve çok çirkin bir görüntü oluşacak ve sinirleniriniz bozulacak..
    Cd-rom yuvalarını tek tek açsaydınız aralarda boşluk kalmazdı fakat imkanlarınızın kısıtlı olması ve(mobilya ustası olmamanız sebebiyle) tek yuva açmışsınız ilk resimdede gördüğüm üzre bu yuvalar dekupaj ile açılmış ve açarken çok kaçırmışsınız.. Böyle bir işe kalkıştıysanız eğer dekupaj yanı sıra bu yuvaların açılmasında kullanılacak bir çok alet var.. en kötü ihtimal bir mobilyacıdan yardım isteyip freze ile açılsaydı bu iş olurdu
    Kasanın iç aksamında kullanılan profili nereden bulduğunu bilmiyorum. Muhtemelen duşa kabin veya pimapen işleri ile uğraşan bir tanıdığın olmalı.. Çünkü birleştirme'de press zımba kullanılmış. Her birleştirmede 1 zımba kullanıldığından (daha fazlası zaten olamaz) iç aksam stabil değil yanılıyormuyum? mutlaka sallanacak veya oynayacaktır..
    Şimdi gelelim fan yuvalarına.. Bu yuvalar'dan 7-8 cm ebatındaki ufak fan yuvaları panç'la açılmış ve güzel çıkmış fakat 12-14 ebatlarında panç olmadığından dolayı büyük fan malesef dekopajla açılmış ama yinede elinden geldiğince düzgün çıkarmaya çalışmış çıkardıktan sonrada zımparalamışsın.. Fakat yine bu yuvalar'da sunta gözüktüğünden dolayı ÇİRKİN ve bir okadarda kullanışsız olmuş..
    Yaptığınız alev desenine gelirsek çok güzel bir iş çıkarmışsınız tebrik ederim FAKAT sunta bu kadar oyulmaya dayanmıyor ne yazıkki 1-2 güne kalmaz kırılacaktır hatta belki kırılmıştır

Bir arkadaşda vernik vb. birşeyler den bahsetmiş.. kullanılan malzeme SuntaLAM olduğundan (yani üzeri cila - boya sürülemeyen) maddeden yapılmış olduğu için bu tür uygulamalara gelmez...

Keşke 6 mm mdf ile yapıp boya işlemi düşünseydiniz veya yeni çıkan bir madde var plastik alışımlı 4 mm kalınlığında ve inanılmaz sağlam.. (biraz tuzlu ve alındığında 1 plaka yani 2.80 cm 2.10 cm ebatında almak zorundasınız ama yinede böyle 2-3 arkadaş toplanıp yapılabilecek bir olay..)

Bu yorumumda sakın kötülediğimi art niyetli olduğumu düşünmenizi istemem sadece gerçekleri söyledim onun dışında arkadaşımızın yaptığı işe gönülden destek veriyor ve başarılarının devamını diliyorum
    Unutmamalı'ki kazanılan Her başarı tecrübe, her tecrübe ise yeni başarılar demektir

5 yıl sonra mı
    quote:

Mrb hocam benim yorumum biraz kötü olucak ama k.bakma..

• 2 kere alıntı yapmışsın editlede :)
    Gerçekten hiç bakmadım konu'da üstlerde olduğundan dolayı en son msj'ın zamanıda yeni olduğu için böyle bir şey çıktı :):)
    Konuyu hortlatan kişi olarak suçlu sensin
    Son zamanlarda dalgınlığım hat safhada ne yapalım asdklsaas

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morphinz -- 19 Ağustos 2010; 1:03:28 >
  • quote:

2 kere alıntı yapmışsın editlede :)
    Gerçekten hiç bakmadım konu'da üstlerde olduğundan dolayı en son msj'ın zamanıda yeni olduğu için böyle bir şey çıktı :):)

ya arkadaş bende yapıyorum babam yanabilirliğinde endişe duyuyo ne yapabiirim
  • hocam çok tatlı olmuş gerçekden ellerine sağlık bende bi yabayım bakayım bi model çizeyim kafamda
  • çok güzel duruyor :)
    birde monitörü plazma (led) alırsan harika olur bence ..
  • quote:

quote:

2 kere alıntı yapmışsın editlede :)

ya arkadaş bende yapıyorum babam yanabilirliğinde endişe duyuyo ne yapabiirim

Diğer yorumlara bakınca yalnız değiliz
    hocam bana kalırsa sunta ile bu iş ztn yapılmamalı.. Mdf belkidir ama kesinlikle LAM (yani formuka kaplı mdfLAM SuntaLAM kullanılmamalı.) bu 2 si şöyle oluyor. Sadece mdf derseniz bu HAM olarak bulunur yani üzerinde bir kaplama yoktur daha sonra boya işlemi uygulanır.. Eğer yapıcaksanız 6 mm ham mdf'den masifleyerek (tutkalla sıkarak) yapınız.. iç aksamda eski bir kasa kullanırsanız Yanma gibi bir problem olmaz ztn bu güne kadar kaçtane kasa yanmış ? ön ve yan paneldeki kertme ile fan bölmelerini kesinlikle kendiniz açmayınız.. Mutlaka bir marangoza giderek orada Freze ile tam ölçüde açtırınız...Eğer yapıcaksanız buradan elimden geldiğince öneri ve desteğimi sunarım.. Yalnız bana kalırsa mdf veya sunta ile bu iş yapılmamalı.. Hem çok kalın oluyor hemde çok ağır..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.