Şimdi Ara

kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
4
Favori
7.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar, her ne kadar bench tarzı ilgili herhangi bir işlemim ya da çalışmam olmasa da her türlü değişim, temizleme, kontrol, sökme ve takma işlemerinin bana bugüne kadar verdiği yoruculuktan dolayı artık bench tipi ya da uzay sistem olarak düşündüğüm bir kasa kullanmak istiyordum..

bu sebepten dolayı işyerimde Özcan arkadaşımın büyük yardımları bu işe kalkıştık.. ilk resimler aşağıda..

kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :) kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :) kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :) kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :) kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :) kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :) kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :)

bundan sonra ilk olarak anakart deliklerinin açılması var.. eski anakartım bu iş için oldukça yardım ediyor bize.. kasanın tam ortasına ise eski kasalardan söktüğüm 4 hdd yi tutan tam kutu şekilde olan bir kafes var onu takacağız. tüm sistem olduktan ve oturulduktan sonra da siyah boyaya girecek..

en son olarak ta sadece anakart tablasını kapatacak ve kırmızı pleksiden yapacağımız bir bölme yapıp onu da anakart tablasına kopça yardımıyla tutturmayı hedefliyoruz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saintroyo -- 10 Kasım 2012; 23:07:42 >

• Kolay gelsin eğer bitirebilirsen bende ilk defa bench tipi kasayı görmüş olucam hayırlısı takipteyim :)
  • Takipteyim hocam, başarılar.
  • Bitecek gibi içimde bir his var

Kolay gelsin takip
  • teşekkürler arkadaşlar.. anakart tablasının anakartı tutan vidalarını taktık.. yarın psu nun yeri ve yönü belli olacak.. ayrıyetten hdd kafesini takacağız.. bakalım.. fotoğraflar da gelecek...
  • takip. . .
  • Takipteyim... Başarılar..
  • psu nun yeri ve yönünü belirledik.. ayrıca hdd kafesi de yerine çıkarılıp takılabilme olanağı ile montajlandı..

kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :) kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :) kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :) kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :) kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :) kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :)

• Güzele benziyor takipteyim
  • Güzel proje takip.
  • teşekkürler arkadaşlar.. pazartesi günü kaldığı yerden devam edecek..
  • Süper Proje Hocam Başarılar. Takipteyiz
  • Güzel birşeyler çıkacak gibi takipteyim
  • power, reset tuşalrının, hdd ve power ledlerinin ve de fan kontrol lerin bulunduğu kontrol panelini de takmış bulunmktayız...

kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :) kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :) kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :)

• kolay gelsın guzel gıdıyor :=)
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemsuslu

kolay gelsın guzel gıdıyor :=)

teşekkürler :)
  • Gayet güzel görünüyor kolay gelsin. Ben de kendi yaptığım daha doğrusu uyarladığım test bench kullanıyorum ve dünya varmış.
  • evet, ben de rahatlığından dolayı geçmeyi planlıyorum açıkçası...
  • Güzel bir şeyler çıkacak gibi takip
  • kasanın boyamasını bugün yaptık, tahminimden daha iyi oldu diyebilirim.. bununla birlikte hafta sonu ''djemo31'' Emrah tan aldığım kırmızı pleksileri de yapıştırma işlemini yaptık..

kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :) kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :) kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :)
    pleksilerin yapıştırması da oldukça kolay oldu.. bu kadar kolay olacağını sanmıyordum açıkçası

kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :) kendi çapımızda bi bench kasası yapmaya başladık.. MOD BİTTİ KULLANMAYA BAŞLADIM :)

pleksi ile de görünümü şu şekilde olacak nasipse..

ön paneli de koyduğumuz zaman görüntü bu şekilde oluşuyor... daha önceki fotoğraflardaki ön paneli değiştirdik..

pleksileri kasanın yan taraflarına civata-somun ile ttuturmayı planlıyoruz. üst kapak olacak pleksi de ayrıca menteşeler ile kenar kısmına tutturulacak ve kolayca açılıp kapanacak..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.