Şimdi Ara

Keman öğrenmek istiyorum ama... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
4
Favori
27.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: söny

Yaşın kaç bilmiyorum ama +17isen önermem parmak gelişimi ve hız konusunda baya zorlanabilirsin cünkü

ben 9-10 yaşından beri gitar çalıyorum yaşım 18. tekniğim ve bilgim yerinde dedim ben bi keman alsam yardırırım çok hoş alet. kursa falan gerek yok ben çözerim olayı. anam aleti çalamadım çünkü çok küçük. geniş perdeli gitar kullanıyordum zaten. çok zorlandım ilerletemedim. çellist bir arkadaşım vardı onun çellosunu bir çalıyım dedim bir dakika falan uğraşıp bir la minör dizisi atmıştım yay çekmeyi biliyordum gerçi ama bana kemandan çok daha rahat ve zevkli gelmişti. çok güzel enstrüman ama çok küçük be
  • Keman diye yazılır, AŞK diye okunur.

Her istedim ama kısmet olmadı. İnşallah kızım 3 yaşına girince en iyi hocadan eğitim aldırıcam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

hiç kursa gitmeden kimseden egitim almadan tüm enstürmanları çalabiliyorum gören şaşıyor ama bana çok normal geliyor nedense.ama işi paraya dökemedik nota bilgisi yok çünkü:(

Aynen oyle hocam elime aldigim enstrumani bende maksimum 10-15 dakika icinde cozeniliyorum, paraya dokme ama bosver yetenekte sende kalsin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: TidusFF

Gitar calarken soylemen gerekmez.Amac gitari konusturmaktir zaten

aynen gitarda through the fire and flames çalıyorsan kemanda ne çalarsan çal çöp
  • quote:

Orijinalden alıntı: hahayouaredead

quote:

aynen gitarda through the fire and flames çalıyorsan kemanda ne çalarsan çal çöp

Adam tek kalemde kemanı yalan etti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

quote:

Orijinalden alıntı: hahayouaredead

quote:

Adam tek kalemde kemanı yalan etti.

tamam kemanın sesi süper bi çoğu şarkıyı kendimce coverlarken arkada açarım ama her şarkıya gitmiyor,öğrenimi çok zor,perde yok bu çok zorluyor öğrenmeni,pahalı,kursuda öyle,elektro gitardaki gibi harmoniktir bend'tir yapamıyorsun, iyi hoşta yani grupta etkiliyiciliği bassla bateri arasında

ama tek ve sakin çalındığında temiz ferah bi yerde uzan tak kulaklığı kapat gözletini nirvanaya ulaşırsın.
  • Kötü kemanla çalınmaz. İyi kemanda pahalıdır. Ayrıca hiç bir enstrumanı eğitim cd si ile öğrenemzsin. Sağ yada sol elinde ciddi teknik bozukluklar olur sonradanda düzeltemek çok zorlar. En azından temel eğitimi alman gerekir. Kursta pahalı iş. Bunlara para veremem diyosan başka bişeylere yönel enstruman dışında kendi kendine olmaz o iş.
  • üç aydır evde, kursa gitmeden yabancı forumlardan yardım alarak keman çalmaya çalışıyorum. şimdi "he is a pirate, requiem for a dream, nothing else matters, pink panther,linkin park-numb, metallica-one, vsvs.." müziklerini ezbere çalıyorum, bunlar gibi orta ritimde müziklerin notalarını okuyarak ta çalabiliyorum(3-4 denemeden sonra temiz çalmaya başlıyorum.). ama bi sorunum var. kemanım çok kötü. bildiğin sıkıştırılmış ahşaptan yapılmış. büyük ihtimalle çin keman. sesinin kötülüğünün farkındayım, kulağımıda alıştırmadım pek.k ursa gitmeyi bende isterdim ama bu üniversitemin ilk senesi, apartta kalıyorum zaman var ama, masrafım fazla olduğu için kursa ödeme yapamam. klasik kemandan çok elektro keman çalmak istiyorum. distortion gibi efektler çıkarabileceğim birşey. izmirdeyim, burada 100 altı kurs bulunur mu? ve kurs keman verir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karus112

üç aydır evde, kursa gitmeden yabancı forumlardan yardım alarak keman çalmaya çalışıyorum. şimdi "he is a pirate, requiem for a dream, nothing else matters, pink panther,linkin park-numb, metallica-one, vsvs.." müziklerini ezbere çalıyorum, bunlar gibi orta ritimde müziklerin notalarını okuyarak ta çalabiliyorum(3-4 denemeden sonra temiz çalmaya başlıyorum.). ama bi sorunum var. kemanım çok kötü. bildiğin sıkıştırılmış ahşaptan yapılmış. büyük ihtimalle çin keman. sesinin kötülüğünün farkındayım, kulağımıda alıştırmadım pek.k ursa gitmeyi bende isterdim ama bu üniversitemin ilk senesi, apartta kalıyorum zaman var ama, masrafım fazla olduğu için kursa ödeme yapamam. klasik kemandan çok elektro keman çalmak istiyorum. distortion gibi efektler çıkarabileceğim birşey. izmirdeyim, burada 100 altı kurs bulunur mu? ve kurs keman verir mi?

İstanbulda bilene aylığı 50 TL olan kurs vardı. Araştırarak ve ya mesela 150 lira isteyen bir hocayla görüşerek 100 liraya düşürmen mümkün.

Bu arada kullandığın kaynaklar tam olarak neler? Link vs. varsa alabilir miyim?

Keman marka ve modeli konusunda pek yardımcı olamayacağım. 170 liraya Sevilla-210 aldım. Pek memnun değilim çıkardığı sesten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakum07

arkadaşlar bende kemana başlamak istiyorum ama başlangıçta yüksek maliyetli keman almak istemiyorum sizce bunlar başlangıç için güzel mi?
    http://urun.gittigidiyor.com/muzik-plak-enstruman/ptriceo-keman-yay-recine-canta-full-74799274
    http://urun.gittigidiyor.com/muzik-plak-enstruman/mk-keman-4-4-full-set-inanilmaz-fiyat-sok-sok-69315663
    http://urun.gittigidiyor.com/muzik-plak-enstruman/grande-royal-4-4-keman-yay-recine-hard-case-69315251

Hocam niye eski konuyu hortlattın ki
    Kemanlar çok kötü. Başlangıç için Sevilla kemanları öneririm. Tüm öğretmenlerin tavsiyesi de bu yönde.
    En ucuzu Sevilla 210. Başlangıç için ideal.

Bu arada İsmek'te kursa gidiyorum 3 aydır
  • geç kalmışız biz bu konulara
    öğrenciyiz ya 200 lira biraz fazla. bildiğin keman satan site biliyomusun biran önce başlamalıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakum07

geç kalmışız biz bu konulara
    öğrenciyiz ya 200 lira biraz fazla. bildiğin keman satan site biliyomusun biran önce başlamalıyım

Ben hep Neva Müzik'ten alışveriş yapıyorum. Güvenilir ve ilgili.

http://www.nevamuzik.com.tr/

• Benimki de Sevilla 210 marka.. Çekoslovak el yapımı, kemana başlayanlara tavsiye ederim. Hatta satın aldığım linki vereyim;

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-cekoslavak-sevilla-keman-210-modeli-44-ful-set-plusegitim-dvd-46354846/detay
  • Teşekkür ederim, umarım en kısa sürede başlıcam
  • ne yaptın hocam merak ettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Epsilon

ne yaptın hocam merak ettim

Bayağı ilerlemiştim. Vibrato, pozisyon değiştirme, bir çok zor parçayı çalmayı vs yapabiliyordum. Sonra hevesim kaçtı bıraktım. Şu an KPSS çalışıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ugul

quote:

Bayağı ilerlemiştim. Vibrato, pozisyon değiştirme, bir çok zor parçayı çalmayı vs yapabiliyordum. Sonra hevesim kaçtı bıraktım. Şu an KPSS çalışıyorum

Hocam gerçekten merak ediyorum, ne kadar sürdü o hale gelmeniz peki? Ne kadar sıklıkla, günde kaç saat uğraşarak geldiniz o kıvama? Şu an konunun başında yazdığınız durumdayım çünkü. Bu konuya da googledan geldim zaten

Ayrıca şu tür konuları görünce garip bi şekilde duygulanıyorum 4 yıllık olay.. giriş de sonuç da aynı konu içinde. vay be...

Bir de kemana ara verince her şey unutuluyo muhabbeti varmış. Şu an hiçbir şey çalamaz mısınız mesela? her şeyi unuttunuz mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epsilon -- 11 Mart 2016; 21:19:29 >
  • Bende istiyomda kucukken bilinlendirilmedigimizden suan kafam dank etti ama yasim gecti galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ugul

quote:

Hocam gerçekten merak ediyorum, ne kadar sürdü o hale gelmeniz peki? Ne kadar sıklıkla, günde kaç saat uğraşarak geldiniz o kıvama? Şu an konunun başında yazdığınız durumdayım çünkü. Bu konuya da googledan geldim zaten

Ayrıca şu tür konuları görünce garip bi şekilde duygulanıyorum 4 yıllık olay.. giriş de sonuç da aynı konu içinde. vay be...

Bir de kemana ara verince her şey unutuluyo muhabbeti varmış. Şu an hiçbir şey çalamaz mısınız mesela? her şeyi unuttunuz mu?

İstisnasız her gün 1-2 saat elime alıp çalıştım. 1 yılda bu duruma geldim.

https://www.youtube.com/watch?v=Zxc6GvpIAXw

https://www.youtube.com/watch?v=q_ylkZWuctE

Bunları falan rahat çalabiliyordum.

Ara verilince unutuyorsun. 1-2 gün çalma sana 1 haftadan fazlaya mâl oluyor. O yüzden keman çalmak istiyorsan günde en az 1 saat çalışman şart. Çalışamayacaksan, aman bugün de çalmasam bir şey olmaz diyeceksen bence hiç başlamamalısın

1 yıl aradan sonra elime kemanı alayım dediğimde halen bir şeyler yapabiliyordum. Tabi öğrendiğin teknikler vs. hepsini unutuyorsun. Bir tek vibratoyu eskisi gibi güzel yapıyordum.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.