Şimdi Ara

Kemalistler iktidara gelirse başı örtülü kızları üniversiteden kovacaklar, çarşafları yırtacaklar...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kemalistler iktidara gelirse başı örtülü kızları üniversiteden kovacaklar, çarşafları yırtacaklar...

Sabah yazarı Ardıç: Kemalistler iktidara gelirse başı örtülü kızları üniversiteden kovacaklar, çarşafları yırtacaklar, sakalları yolacaklar

Sabah Gazetesi yazarı Engin Ardıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılıp, 'Kemalistler'in iktidara gelmesi durumunda, 'apışıp kalacaklarını' belirterek, "Ne yapacaklar? Kemalist bir program mı uygulayacaklar? Yani başı örtülü kızları üniversiteden kovacaklar, çarşafları yırtacaklar, sakalları yolacaklar" ifadelerini kullandı.

Sabah yazarı Engin Ardıç, 'Velev ki geldiler' başlıklı bugünkü yazısında 'Kemalistlerin iktidara gelmeleri halinde apışıp kalacaklarını' belirtti ve "Tayyip Erdoğan iktidardan giderse Kemalistler kendilerini büyük bir belanın tam göbeğinde bulurlar. Apışıp kalırlar. Başlarında bir önder de yoktur, üçüncü sınıf kasaba politikacıları vardır" ifadelerini kullandı.

Ardıç ayrıca, "Devlete, özellikle yargıya kendi adamlarını yerleştirecekler, başka? Emperyalizme mi karşı çıkacaklar? Tayyip Erdoğan "kralını" yapıyor.Yoksa Amerikan politikasına boyun mu eğecekler? Nerede kaldı Kemalizm? Somut bir kalkınma programları var mıdır? Yoktur. Daha doğrusu, kalkınma yolunda epey ilerlemiş ülkeyi "daha da ileri götürme" projeleri var mıdır? Yoktur. İstanbul Havaalanı'nı kapatacaklar, Beştepe Külliyesi'ni yıkacaklar ya da bir üniversiteye devredecekler, üçüncü köprüye de ıspanak ekecekler, başka?" diye yazdı.

Engin Ardıç, CHP'nin iktidara gelmesinin bir yolu olduğunu da iddia ederek, "Sağcı bir iktidara yamanıp (1991'de SHP'nin yaptığı gibi), bu koalisyonun kendine düşen payından (örneğin üç beş bakanlık) olabildiğince nemalanmak... Örneğin Abdullah Gül başkanlığında bir yamalı bohça... Eh, o zaman da Kılıçdaroğlu kendince doğru yoldadır. Devirmeyin, kalsın. Kendince doğru yol dedik, çıkar yol demedik" ifadelerini kullandı.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/202006011042158927-sabah-yazari-ardic-kemalistler-iktidara-gelirse-basi-ortulu-kizlari-universiteden-kovacaklar/

• umarım akp iktidarda kalmaya devam eder.
  • Tabi yav ölüm listeleri yapanlar, milletin karısına, çocuğuna göz koyanlar hep Kemalistler zaten.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chp gelirse olacagı o evet kesin
    Ama şuanki düzenden de memnun değilim
    Benim alanım hayvancılık, hayvancılıgın ilimini bilimini teoriğini pratiğini bilirim hem okulunu okudum hem dededen gelme işimiz bu
    Hep eksiye gidiyor hayvancılık hersene dahada saçma politikalar izliyorum
    İşin uzmanlarının görüşleri dikkate alınmıyor ben defalarca öneride bulundum hükümete, kimse önemsemedi, %99u kendi cebinin derdinde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyice kafayı yedi bunlar...
  • Engin Ardıç yaşıyormuş, en azından beyin fonksiyonları hariç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelemeyeceğine göre sıkıntı yok

• korku dağları aşmış,iktidar elden gideceğini anlamış. tek dayanakları dini kullanarak insanları tahrik ve proveke etmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatikanli Mumin

Chp gelirse olacagı o evet kesin
    Ama şuanki düzenden de memnun değilim
    Benim alanım hayvancılık, hayvancılıgın ilimini bilimini teoriğini pratiğini bilirim hem okulunu okudum hem dededen gelme işimiz bu
    Hep eksiye gidiyor hayvancılık hersene dahada saçma politikalar izliyorum
    İşin uzmanlarının görüşleri dikkate alınmıyor ben defalarca öneride bulundum hükümete, kimse önemsemedi, %99u kendi cebinin derdinde
    Senin için akpye oy verecem

• Bu adamın lafları dikkate alınıp konu açılır mı?

• Halkımız geçmişte bunları çok iyi gördü ve okudu. Bunlara ülke değil bakkal bile emanet edilmez. kemalistlerin iktidar olmasının mümkünatı yok.
  • Hav hehe he

• Bunu gazeteden kovsalar birgünde değişiverir. Emperyalizm falan diyor sanki kendileri solcu. En birinci amerikancı bunlar ama sürekli başkaları amerikancı gibi numara çekiyorlar. Amerika istemese iktidarda bile kalamazdın bir lafıyla ekonomi çökertiyorlar.
    Birde akp ne yapsa eleştirilmez her kılığa girebilir ama başkalarından sürekli bir duruş beklerler ve iktidarda değilermiş gibi sürekli eleştiriler sanki muhalefet partisi.

• Ülkenin bütün derdi türbandı
  • İktidarı kaybetme korkusu ancak bu kadar saçmalatabilirdi.

Merak etmeyin kimse başörtüsüne,sakala ve çarşafa karışmaz.Bu tür saçmalıklarınızı gidin üç aydır işsiz kalan,faturalarını ödeyemeyen,borca batan vatandaşa anlatın.Emin olun yüzünüze tükürür.
  • Bir karar verin. Türbanlıların "fuhuş yuvası" üniversitelere gitmelerini engeleyecek misiniz yoksa eğitim alma hürriyetleri var mı? İslamcılığın yanıtlamakta zorlandığı soru... Tek limanları muhayyel mağduriyet. Şizofren hıyarlar.
  • Doğru diyor adam, eskiden yapılanları unutmadık.https://www.youtube.com/watch?v=Y-LoLdnbGKU
  • 70 yıldır kemalizm sayesinde bağımsız bir ülkede yaşayanlar, kemalizm sayesinde afganistandan suriyeden daha iyi eğitim, ekonomi, adalet, demokrasi (son ikisinden artık emin değilim) görebilenler, sırf şahsi çıkarları için nankörlüğe devam ediyorlar.

Yazdıkları da komik olmuş, ağır saçmalamış bu sefer.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.