Şimdi Ara

Kemal Sunal'ı sevmiyorum, oyunculuğu abartılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
4.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kemal sunal çok abartılıyor gibi geliyor bana. oynadığı roller çok abartılı roller genelde, abartılı mimikler, abartılı konuşmalar falan. gerçekçi bile durmuyor.

neden bu kadar abartıldığını anlamıyorum. komedi filmlerini izlemeye dayanamıyorum pek çünkü oyunculuk vb çok abartı geliyor bana. genelde de izlemem zaten.

• Kemal Sunal başarılı bir oyuncuydu.Bugün Kemal Sunal gibi doğal ve içten halkın arasındaki kişilerin rollerini yapabilen bir sanatçımız henüz yok.Mesela Hababam Sınıfındaki 'İnek Şaban' rolünü Kemal Sunaldan başka kimse o kadar içten canlandıramazdı.Tosun Paşada da durum aynıdır.Yine ''Öğretmen''isimli bir filmde de kırsal bir yerden büyük şehire gelen öğretmenlerin adaptasyon sorununu ve büyük şehirdeki ekonomik mücadeleyi ondan başkası iyi anlatamazdı diye düşünüyorum.Dahası 'Yoksul' filmi de bir başyapıttır.Aynı şekilde bozuk düzeni ve ağalığı sorgulayan ''Kibar Feyzo'' gibi bir filmde bugüne kadar çekilmemiştir.Son filmi olan 'Propaganda' da onu bir gümrükte görevli gümrük müdürü olarak izleme fırsatımız olmuştu.

Yukarda saydıklarımdan başka 'Kapıcılar Kralı'' ,''Çöpçüler Kralı'' ve ''Deli deli küpeli'' filmleri de efsane niteliğindedir.Ender dizilerinden olan 'Saygılar bizden' isimli dizide de bir mübaşir'i canlandırmış ve onun gözünden Türk adaletinde ve mahkemelerde yaşanılan bozukluğu/yozlaşmayı seyretme fırsatımız olmuştu.

Ha kötü filmleri yok mu?İlaki vardır mesela şu ''Atla gel şaban'' türü komedi filmlerini bende pek sevmem.Sevmememin nedeni de senaryolarının çok basit olmasıdır.Yoksa bunun Kemal Sunaldan kaynaklandığını düşünmüyorum.

Bugün şu yukarda saydığım ''Kibar Feyzo'',''Deli Deli Küpeli'' ve ''Öğretmen'' gibi bozuk düzeni eleştiren filmleri kimse çekemez.
    Abartiliyor cunki benzer bir gulduruyu hala yapamiyorlar.
    Abartiliyor cunki hala izledigin komedi filmini actiginda gulebiliyorsun (siz sevmesenizde cogunluk bu yonde)

Kemal sunal filmleri
    zekasiz insanlar icin sadece bir komedidir. Bu insanlar recep ivedikle ayni kefeye koyar.
    Orta zekalilar halkin acilarini paylasiyor ve gulduruyor der.
    Zakasi yetenler ise cogu filmin aslinda bir sistem elestirisi olduğunu anlar.

Oyunculuk kismina gelince. Tam aptal saban. Sonrasinda uyanik Şaban ve sistem elestirilerrinin toplandigi gercek kemal Sunal i görürüz. O yillarda zaten aktorluk belirli bir karakteri canlandirmaydi. Adam hep şaban di. Cuneyt arkin hep ayni karakter. Kartal tibet hep ayni karakyerdi.

Simdiki holly ile bunu karsilastirmaak zaten tarih bilimini bilmemezliktir. Madem mesele Hollywood o zaman jimkerry ile karsilasstirilir. Ki hic fark yoktur.
    Dikkat çekmeye çalışan bir çocuk daha. Kemal Sunal sadece İnek Şaban'dan ibaret değildir. Bu adamın Öğretmen, Kiracı, Düttürü Dünya gibi dönemin sosyal sorunlarına değindiği taş gibi dram filmleri de vardır. Bu filmlerin hepsinde de yaşadığı çaresizliği, hayat mücadelesini dibine kadar yansıtmıştır bizlere.

Sosyal hayatında çok az gülen, sakin ve soğuk bir adamdır Kemal Sunal. O abartılı dediğiniz rollerin tam tersi bir adam olduğu için taş gibi oyuncudur.
  • Çok iyi oyuncu değildir, hemen hemen her filmde aynı rolü oynuyor gibi.
    Dünyada bir tane çok iyi oyuncu var, o da Leonardo Dicaprio'dur.
  • genel de ben de pek sevmiyorum da, herkes anlayamaz kemal sunal filmlerini. o zamanın psikolojisini anlamak lazım ki espirileri anlayabilesin. genelde ben de beğenmem filmlerini ama bazılarını anlıyorum yani baya komik oluyor. şu çaycı olduğu bir iş merkezinde olduğu film vardı onu baya beğenmiştim.
  • Peki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Old Mac New Clip

genel de ben de pek sevmiyorum da, herkes anlayamaz kemal sunal filmlerini. o zamanın psikolojisini anlamak lazım ki espirileri anlayabilesin. genelde ben de beğenmem filmlerini ama bazılarını anlıyorum yani baya komik oluyor. şu çaycı olduğu bir iş merkezinde olduğu film vardı onu baya beğenmiştim.
    yoksul
    ben de o filmi çok severim
    kadın milletinden sağlam kazık yediği halde dik durmasını başarabiliyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

yoksul
    ben de o filmi çok severim
    kadın milletinden sağlam kazık yediği halde dik durmasını başarabiliyordu

Alıntıları Göster
    gazozunun asiti kaçıyor xd

saat tutuyorum koş.

zamanında az buz amelelik yaptım, ilişkilendirebiliyorum kendimle. baya gülüyordum.
  • Haşa.

• Bak yavrum böyle bir eleştiri yapmaya senin rüştün yetmez Dikkate alınacak biri değilsin. Açtığın konular yazdığın yorumlar da belli.

• Evet çok çocukça. Ama millet bunla büyüdü. O yüzden pek bilmediği komedi filmlerini hiç izleyemediği için kemal sunala kaldi.
    Bazı sahneleri hala güzel. Örneğin hababam sınıfında müfettiş sahnesine hala gülerim. Zaten asıl olayda bu, mimik falan değil olaylar ve olayların gelişi.
    Renkler ve zevkler tartışılmaz gerçeği da var tabii.

• adı üstünde film kardeş filmini begenmeye bilirsin ama oyunculuguna laf ettirmem
  • Kemal Sunal iyi bir oyuncu degildi

Halk onu saf ve temiz yurekli rollerini sevdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O yıllarda çekilmiş filmlerde öne çıkmış. Herkes tanımış. O tarzda recep ivedik filanda tuttu. Halk bunu istiyor.
  • Ee bize ne bundan? Beğenmezsen beğenmezsin. Konu açılacak bir durum değil bu.

• Kemal sunal turkiyenin Jim Carreyidir.

onca sene önceki filme 1301231231312. izleyişinde gülebiliyorsan zaten yeterli bir cevap.
  • Hem doğru hem yanlış.

Oyunculuğu çok iyi değil ama başarılı bir sinema sanatçısı. Her role girebiliyor, yerinde insanları güldürebiliyor. Sinemada en zor şey insanları güldürmek, bunu başarabilen sanatçı kesin ve tartışmasız olarak başarılıdır.

Özel yaşantısında sönük ve donuk bir karakter. Fakat yaptığı işte kesinlikle bir star ve film yaptığı döneme damgasını vurmuş bir sanatçı.
  • Abartiliyor cunki benzer bir gulduruyu hala yapamiyorlar.
    Abartiliyor cunki hala izledigin komedi filmini actiginda gulebiliyorsun (siz sevmesenizde cogunluk bu yonde)

Kemal sunal filmleri
    zekasiz insanlar icin sadece bir komedidir. Bu insanlar recep ivedikle ayni kefeye koyar.
    Orta zekalilar halkin acilarini paylasiyor ve gulduruyor der.
    Zakasi yetenler ise cogu filmin aslinda bir sistem elestirisi olduğunu anlar.

Oyunculuk kismina gelince. Tam aptal saban. Sonrasinda uyanik Şaban ve sistem elestirilerrinin toplandigi gercek kemal Sunal i görürüz. O yillarda zaten aktorluk belirli bir karakteri canlandirmaydi. Adam hep şaban di. Cuneyt arkin hep ayni karakter. Kartal tibet hep ayni karakyerdi.

Simdiki holly ile bunu karsilastirmaak zaten tarih bilimini bilmemezliktir. Madem mesele Hollywood o zaman jimkerry ile karsilasstirilir. Ki hic fark yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

Hem doğru hem yanlış.

Oyunculuğu çok iyi değil ama başarılı bir sinema sanatçısı. Her role girebiliyor, yerinde insanları güldürebiliyor. Sinemada en zor şey insanları güldürmek, bunu başarabilen sanatçı kesin ve tartışmasız olarak başarılıdır.

Özel yaşantısında sönük ve donuk bir karakter. Fakat yaptığı işte kesinlikle bir star ve film yaptığı döneme damgasını vurmuş bir sanatçı.
    Oyunculugu gayet iyi bu arada, onun yaptigi mimiklerin hicbirini yapamayiz.Ozcan Deniz gibi mimikleri var mi yok mu bihaber olan, oyuncu demeye bin sahit isteyen adama iyi oyuncu deniyor. Bunlara kiyasla Kemal Sunal gercek bir yetenek. Ayrica Kemal Sunal normalde bu kadar neseli biri degil. Tamamen karakterine ters bir role burunuyor ki bu hafife alinacak bir sey degil.Diger dediklerinize katiliyorum bu arada

• Hocam sen cizgisi olan delikanli bir kardesimizsin
    Neden böyle dikkat cekmeye calisiyorsun onu anlamadim

• Recep İvedik'le büyüyen bir nesilden farklı bir yorum beklenemezdi zaten.
    Kişiliği ile örnek olmuş yaşı ile beraber toplum yaralarına parmak basmış bir halk kahramanıdır.
    Sevgilisi gece hayatı magandalıkları ile asla ön plana çıkmadığı için bazılarının standartlarına uymuyor ve beğenmiyorsunuz. Nokta!
  • Toplumun büyük bir çoğunluğu onlarca kez izlediği Kemal Sunal filmlerini denk geldiğinde aynı keyifle izliyorsa ve gülüyorsa siz beğenmeseniz de abartılmış bir şey yok, hakediyor demek ki;

Oscarlı filmler bile 1 kez bilmedin 2-3 kez izlenirken Kemal Sunal filmlerinin yıllardır defalarca bu toplum tarafından izlenmesi Türk toplumuna özel bir durum olabilir. Bazılarına göre filmler teknik olarak zayıf olabilir, oyunculuklar oscarlık olmayabilir ama toplum bu haliyle seviyorsa, başarısız ve haketmiyor demek haksızlık olur.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.