Şimdi Ara

Kelebeğin Rüyası (11.10.2013) l Kıvanç Tatlıtuğ - Belçim Bilgin - Mert Fırat (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
2
Favori
7.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mert fıratın oyunculuğunu taktir etmek lazım
  • Yılmaz Erdoğan mümkünse komediden başka bir şey çekmesin
  • malum ortamlarda bulamadım dvdsı çıkmadı heralde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Avokado Kabuğu

malum ortamlarda bulamadım dvdsı çıkmadı heralde?

Malum ortamlarda arama dr'da var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tribettin

quote:

Orijinalden alıntı: Avokado Kabuğu

malum ortamlarda bulamadım dvdsı çıkmadı heralde?

Malum ortamlarda arama dr'da var.

Dvdsi çıktı yani o zaman düşer yakında. Kusura bakma kendim icin aramıyorum zaten ona da para verecek değilim

• quote:

Orijinalden alıntı: duetyo

Üst üste gelen iyi yorumlardan sonra üst üste kötü yorumlar gitmek farz oldu izleyince editlerim

edit gelmemiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hurts

quote:

Üst üste gelen iyi yorumlardan sonra üst üste kötü yorumlar gitmek farz oldu izleyince editlerim

edit gelmemiş

Unuttum yorum yapmayı Duygusal filmler pek hoşuma gitmez normalde ama bunu beğendim görsellik de güzeldi

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hurts

quote:

edit gelmemiş

Unuttum yorum yapmayı Duygusal filmler pek hoşuma gitmez normalde ama bunu beğendim görsellik de güzeldi

%50 yarı yarıya bence de

• 19.06.2013
    Kelebeğin Rüyası Yeniden Vizyona Girecek

Büyük beğeni toplayan film, yeni kurgusuyla 11 Ekim'de yeniden izleyici ile buluşacak.

Kelebeğin Rüyası (11.10.2013) l Kıvanç Tatlıtuğ - Belçim Bilgin - Mert Fırat

Bu yılın Şubat ayında vizyona giren ve gişede büyük başarı kaydeden Kelebeğin Rüyası, 11 Ekim'de yeni kurgusuyla yeniden vizyona girecek. Başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat, Belçim Bilgin ve Yılmaz Erdoğan gibi isimlerin bulunduğu film, 1940'larda yaşamış iki genç şairin hayatlarına ışık tutuyor. Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu adlı şairlerin gerçek hikayelerini perdeye taşıyan filmin senaryosu Yılmaz Erdoğan'a ait. Erdoğan filmde Behçet Necatigil rolünde karşımıza çıktı.

Kelebeğin Rüyası, 2013 Los Angeles Türk Film Festivali'nin de açılış filmi olarak seçilmişti. Film şairlerin yaşadığı şehir olan Zonguldak'ta çekildi. Heybeliada Sanatoryumu film için özel olarak restore edildi. Dönemi başarılyla yansıtan filmin görsel efektlerine büyük emek harcandı ve çekimlerinde yüzlerce kişi görev aldı. Kelebeğin Rüyası, vizyonda olduğu dönemde izleme fırsatı bulamayanlar ve yeni kurgusu ile birkez daha görmek isteyenler için ikinci kez vizyonda olacak.#BEYAZPERDE#

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow in the Dark -- 19 Haziran 2013; 13:24:09 >

• Bu film malum ortamlara düşmedi mi daha?
  • Çok güzel bir film izlenmesi tavsiye olunur
  • Malum yere düştü. 650kb ile indiriyorum gece izlemesi bir başka olur
  • izleyin, fena film değil.

böyle filmler izleyince, içime kapanıyorum abi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dead -- 24 Ağustos 2013; 6:09:17 >
  • Film aşırı duygu yüklüydü ama ağlatacak vaziyette değil,
    rüştünün karısı ölünce bayağı üzüldüm sonrasında zaten hepsi tek tek öldü bayağı acıklı bir film.
    Filmde sinirimi bozan bir husus var oda her sahnenin kısa kısa olması sanki aceleye gelmişçesine bir hava var ordan oraya ordan oraya kurguda hata var.Belki filmin konusu bunu gerektiriyor olabilir ama yönetmen dediğin filmi kendince yorumlar ve seyirciyle empati kurarak nasıl bir film ortaya koyacağını bilir ne yazık ki yılmaz erdoğan bunu başaramamış ama şunu düşünmedende geçemiyorum acaba benim izlediğim versiyonda bazı sahneler kesilmiş olabilir mi ?
  • Oscar Ödülleri Yolcusu Türk Filmi "Kelebeğin Rüyası", Oscar İçin Hazırlanan Hali ile Tekrar Vizyona Giriyor

Yılmaz Erdoğan tarafından yazıp, yönetilen Kelebeğin Rüyası, Oscar Ödülleri için hazırlanan özel bir versiyon ile tekrar gösterime girecek.

Kelebeğin Rüyası (11.10.2013) l Kıvanç Tatlıtuğ - Belçim Bilgin - Mert Fırat

Amerika’da gerçekleşecek olan “86. Oscar Academy Ödülleri” için En İyi Yabancı Film dalında ülkemizi temsil etmesi için seçilen Yılmaz Erdoğan’ın son filmi “Kelebeğin Rüyası”, Oscar için hazırlanan yeni versiyonu ile birlikte tekrar vizyona girecek. Amerika’da özel gösterimler ve farklı etkinlikler ile tanıtım yolculuğu süren filmin başrollerinde ise Kıvanç Tatlıtuğ ve Belçim Bilgin yer alıyor.
    Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu’nun hayatlarından bir dönemi yansıtan hikaye, iki genç şairin “aşk”ı, “şiir”e bahane ederken geçen ve kısa süren yaşamlarını anlatıyor. Sinema tarihimizin en büyük prodüksiyonların biri olarak kabul edilen Kelebeğin Rüyası, 8 Kasım tarihinde yeni hali ile birlikte vizyona girecek.

• yarın tekrardan vizyona girecek türkiye'de . oscar yolunda şimdiden başarılar diliyoruz. bu sene o kadar kaliteli filmler çıkmadı şansı tabiki var. ama yine politik ve benzeri şeylerin dönmemesini umut ediyoruz
  • Uzun hikaye de çok daülam filmdi aslında.
  • Bazi hatalarina ragmen on numara film. Turk film sektoru acisindan millat gerek konusu gerek oyunculuklari gerekse cekim ve goruntu kalitesiyle

• İzlemekte kararsız kaldığım bir filmdir.
  • Kesinlikle sinemada izlenecek bir film değil, Para verdiğime pişman olduğum filmlerden biri.

Renkler ve Zevkler tartışılmaz tamam doğrudur ama oda bi yere kadar arkadaş bu filme bayıldım, süper olmuş, 10/10 falan diyen kişinin samimiyetine inanmıyorum maalesef, oyunculardan birine falan hayrandır heralde.

Oyuncular süper, oyunculuklar çok iyi, yönetmem tamam, Filmin konusu ve senaryoda temelde çok iyi ama işlenişi bütün herşeyi batırmış özellikle filmin sonu sanırım hayatımda gördüğüm en kötü sonlardan biriydi.

Hani belki filmin sonu kurtarır dedim ama hiç birşey işlenmeden İşte bu böyle olunca buna bu oldu şu şöyle yaptı en sonda böyle oldu diyerek bitirdiler resmen.

Film'e şöyle örnek verebilirim.

Yeni bir lokanta açılmış son derece göze hitap eden bir dizaynı var hem içerden hem dışardan sonra girip oturuyorsun elinize menü veriyorlar neler var neler, aşcılarda süper ama önünüze bi yemek geliyor çöp.

Filmi biraz fazla yerden yere vurmuş gibi oldum ama o kadar büyük beklenti oluşturulmuştu ki karşıma bu çıkınca insan kandırılmış gibi hissediyor.

Hiç beklenti olmadan izlemiş olsam genel olarak vereceğim not 10 üzerinden 5.5 yada 6 falandır.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.