Şimdi Ara

Kelebeğin Rüyası (11.10.2013) l Kıvanç Tatlıtuğ - Belçim Bilgin - Mert Fırat (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
2
Favori
7.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İzledim bugün. Spoiler vermeden birşeyler söylemek gerekirse, gerçekten emek var. Çok güzel olmuş, inanılmaz beğendim ben. Kıvanç Tatlıtuğ gayet iyi oynamış ama Mert Fırat'ın müthiş bir performansı var filmde. Yer yer gülümsetiyor çokca acıtıyor. Gözleri dolduruyor. Kafasında şüphesi olan varsa mutlaka izlesin.
  • Gideceğim bende, izleyenlerin yorumlarını alabilirsek çok iyi olur..
  • Bugun 12 seansina gittik. Kuzenim iptal oldu. Gozleri doldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türk filmi izlemem(dublaşlı yabancı film bile izlemem),ama DreamTV'de gördüm bugün,güzele benziyor.
  • İlginc . Guzel diyorsunuz

• 15 dakika sonra gireceğim filme. Çıkınca düşüncelerimi paylaşırım sizinle.

2-3 haftadır bekliyorum bu filmi. Çok güzel bir film olacağından eminim..

• Bende bugün seyrettim.. Bir film ancak bu kadar güzel o dönemi anlatabilir, kostümleri, dekorları, çekimleri vs. her şey mükemmeldi... Bir şiir bu kadar güzel film edilebilirdi diyebilirim. Bir çok dram filmi izlemiş biri olarak tek eleştirebileceğim nokta 2 saatten fazla bir filmde duygu eksik kalmış.

Yılmaz Erdoğan herşeyden biraz anlatmaya çalışmış; mükellefiyet kanunu, kısıtlı sağlık imkanları, dostluğu, şairlerin sıkıntılarını, aşkı keşke bunlardan birine ağırlık verseydi... Mesela Rüştü Onur ile Muzaffer Tayyip'in dostluğunu yoğun bir şekilde işleseydi daha etkileyici olabilirdi...

Sonuç olarak kesinlikle izlenilmesi gereken bir film olduğunu düşünüyorum... Özellikle şiir seviyorsanız hiç kaçırmamanızı tavsiye ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkzkn -- 24 Şubat 2013; 9:29:47 >
  • Biraz önce çıktım filmden. Tek kelime ile harikaydı

Oyunculara zaten laf yok. Kıvanç,Mert,Yılmaz,Belçim,Farah Zeynep..

Ben çok beğendim. İzlenesi bir film olmuş. İzlemelisiniz hepsi bu

• quote:

Orijinalden alıntı: Aeroga

Gideceğim bende, izleyenlerin yorumlarını alabilirsek çok iyi olur..

Vallahi hocam döktürmüşler yani. Yılmaz Hoca'da , Kıvanç , Mert hepsi çok iyi rol yapmışlar. Senaryoda da 7 senelik bir emek var. Türk filmleri güzel olmaz derler yalan gayette güzel bir film olmuş. Spoiler vermeden anca bu kadar anlatabilirim ve replikleri iyi dinleyin çok güzel replikler var.
  • Dün gittim filme gerçekten dönem olarak çok çok iyi hatta Türkiyede çekilmiş en iyi film diyebilirim hiç bir sırıtma görmedim filmde. Ama eleştirilebilir tabikide. İnşallah yerini bulur vizyonda.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay İyi İnsan

quote:

Orijinalden alıntı: Aeroga

Gideceğim bende, izleyenlerin yorumlarını alabilirsek çok iyi olur..

Vallahi hocam döktürmüşler yani. Yılmaz Hoca'da , Kıvanç , Mert hepsi çok iyi rol yapmışlar. Senaryoda da 7 senelik bir emek var. Türk filmleri güzel olmaz derler yalan gayette güzel bir film olmuş. Spoiler vermeden anca bu kadar anlatabilirim ve replikleri iyi dinleyin çok güzel replikler var.

Sağ ol hocam kesinlikle gideceğim o zaman bu filme..

• Bu iki şair de gerçekten 22 ve 24 yaşında vefat etmişler, çok hüzün verici bir durum.
    Filmi izlemedim ama birer şiirini paylaşayım

HÜLASA

Ben ölsem be anacığım
    Nem var ki sana kalacak
    Ceketimi kasap alacak,
    Pardösömü bakkal
    Borcuma mahsuben...
    Ya aşklarım
    Ya şiirlerim ne olacak
    Ya sen ele güne karşı
    Nasıl bakacaksın insan yüzüne
    Hülasa anacığım
    Ne ambarda darım
    Ne evde karım var.
    Çıplak doğurdun beni
    Çıplak gideceğim

Rüştü Onur

KAN

Önce öksürüverdim
    Öksürüverdim hafiften,
    Derken ağzımdan kan geldi
    Bir ikindi üstü durup dururken

Meseleyi o saat anladım
    Anladım ama, iş işten geçmiş ola
    Şöyle bir etrafıma baktım,
    Baktım ki yaşamak güzeldi hâlâ

Mesela gökyüzü
    Maviydi alabildiğine
    İnsanlar dalıp gitmişti
    Kendi âlemine

Muzaffer Tayyip USLU

• son derece berbat bir film olmuş beğenilmesi konusuna çok şaşırdığımı üzülerek belirtmek istiyorum.

konu çok çok ağır işlenmiş sanki film olsunda nasıl izlenilirse izlenilsin gibi bir çalışma yapılmış.

fakat iki başrol oyuncusu mert ile kıvanç iyi oyunculuk çıkarmışlar diğerleride bir o kadar berbat.
  • feci sıkıcı bir filmdi.. başrol oyunculukları güzel, çekimler iyi, senaryo son derece yavaş ve sıkıcıydı.. sinema salonunda oturduğun yerde 2 saat meğer ne kadar yavaş geçiyormuş görmüş olduk..
  • Valla daha izlemedim ama kötü diyenlere kesinlikle inanmıyorum. Bu filmin kötü olmak gibi ihtimali yok. En fazla sizin tarzınız değildir o kadar.
  • fragman şahane gözüküyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi olağan_şüpheli -- 26 Şubat 2013; 5:38:08 >
  • Çok güzel eleştirileri var filmin izlenir sanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ǤЅ

Çok güzel eleştirileri var filmin izlenir sanıyorum.

Para bulur bulmaz önce bu filme gideceğim çıkışta da karnımı doyuracağım. O derece.
  • Geç saate gidilmemesi gereken bir film.
    Zonguldak ve Mükellefiyet konularını araştırıp öyle gidin derim..

Etkileyici bir yapım olmuş.
    Şiir sevmeyenler pek sevmez gibi..
    Filmdeki Hoca Behçet Necatigil.
    Karakterler gerçekten uyarlama..

İzledim.
    İzlenmesini tavsiye ederim..
  • Üst üste gelen iyi yorumlardan sonra üst üste kötü yorumlar gitmek farz oldu izleyince editlerim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.