Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (503. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.013
Cevap
357
Favori
812.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 501502503504505
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Durduk yere bir ayar değişikliği olmadan gitti ise, genel olarak arıza altyapisal çıkabilir. Kablolarinizi kontrol ediniz.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Durduk yere bir ayar değişikliği olmadan gitti ise, genel olarak arıza altyapisal çıkabilir. Kablolarinizi kontrol ediniz.

Kablolar da sıkıntı yok hatta sıfır kurulum yaptım sonuç yine aynı çalışmalar altyapı ya zarar verdi sanırım sadece bende de yok yan komşuyu da aradım onların da gitmiş. Telekomu bir arayım ben en iyisi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maalesef Köprü modu çalışmadı, ancak modemi kullanmaya başladım sıkıntı yok. Ancak tek sorum var.

Modeme bağlı 20 civarı cihaz var ve modemde hepsine statik ip verildi. Sonrasında gelen özel ayarlarda 1-2-3-4-5-6 tarzında Servis Sınıfı kısmı var. Bunun detaylarını nasıl öğrenebilirim. Ayrıca, bant hızını dengeli dağıtılması için IntelliQos kurulumu yaptım ve hız ayarı yaptım. Bahsettiğim Servis Sınıfı yapmasam IntelliQos yeterli olurmu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soickan -- 8 Ağustos 2021; 13:37:32 >
  • Soickan S kullanıcısına yanıt
    Statik ip illa gerekli ise iyi olmuş. DHCP ayarları ile de cihazların iplerini rezerve sürelerini yonetebilirsiniz.

Kayıtlı cihaz yönetimi ile gelen ayarlardan olan sınıflandırma da cihazın çoğunlukla kulllanim yönüne göre ayarlama yapabilirsiniz. Varsayılan olarak ta yonetimi sağlamaya devam eder.

Bir cihaz oyun amaçlı ise oyun seçebilirsiniz. Her birine atamanizin faydasindan çok negatif yönleri olabilir. Mesela oyun olan bir PC de download yüklenmesine ağdaki tüm cihazlara negatif etki yaratmış olabileceksiniz.

• Yani, varsayılan olarak ayarlamak dahamı mantıklıdır? Bu ayrımın detaylı kılavuzu varmıdır?

Keenetic Makalelerini karıştırabilirsiniz.

Türkçe, İngilizce ve tabiki en fazla makale Rusça olarak mevcut.

Anlatmak istediğim, belli cihazlarınıza atamanız yeterli olacaktır. (Kullanımım, uzun süredir kullanıcı olarak deneyimim ve diğer kullanıcıların yanlış yapılandırma sonucu aldığı performans düşüklüğü üzerine tavsiyedir.)

Köprü modu ile tam olarak şemanızı atarsanız acaba anlatmak istediğiniz modu daha iyi anlayabilir miyiz?

• Diğer modemlerden örnek verirsem Bridge (Köprü) Modu aktif edilerek Sinyali alıp ethernet kablosu ile ana router a sinyal verilerek ana routerdan PPPoE olarak kullanıcı adı ve şifre ile bağlantı yapmasını sağlayarak ana makine haline getirmek. Bunu keenetic modemde bir türlü yapamadım. Router a bağlantı sinyali gitmiyor.

• Ayrıca,https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/150085557 bu konuda bilginiz varmıdır sizin yorumunuz nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbulut115

İlk jenerasyon VDSL lerde standart çok iyi değildi, telekom santralleri broadcomdu modemde broadcom olursa daha iyi oluyordu. İlk VDSL modemim olan zyxel lantiq 2812 öldüm, broadcom santralle bir türülü iyi çalışmadı.. habire sorun vardı hattım düşüyordu, yazılımla düzeltiyorlardı merkez bir yazılım atıyordu tekrar başlıyorduk düşmeye, yazılımda çıkmıyordu zyxelden kolay kolay, sonra değiştim mecburen modemi.. 3312 iyi çalıştı. ancak sonrasında Telekom santralleri çok çeşitlendi. şimdi çeşit çeşit, hele çinliler ve amerika bozuştuktan sonra broadcomu zor görürüz, broadcom modem daha kötü biel çalışabilir... Lantiq ciddi ağırlık kazanmış , şimdi her bir çipin bir diğeri ile çalışma tarzı değişik olabiliyor, biraz şans bence. ama broadcomun eski zorunluluğu kalmadı kanaatindeyim. Mediatek de Keenetic de çok dinamik, DSL kodu sürekli güncelelniyor, Mediatek in mühendisleri sürekli telekom DSL labtatuvarındaymış, yenilikleri test ediyorlarmış vs.

Şuan benim santralim Lantiq. bunu da yeni öğrendim komut setinden :)) önceki 3312 ye göre çok çok daha iyi performans veriyor.

yine bu sizde olan CRC meselesini Keenetic ile paylaşırsanız güzel olur, incelerler

broadcom un şuan piyasadaki 63168 i çok demode oldu, hem cpu çok yavaş kaldı 400mhz hem de 2,4 bandın yükünü ü bu cpu ya bindirmişler. Mediatek in 700-900Mhz çipli modemleri ve iki bantta da ayrı wifi çipleri çok başarılı, aptal fiziksel VDSL hat için bu kaliteyi göz ardı etmem, Keenetic ile çözmeye çalışırım veya olmadı hattım broacomda iyi isi eski modemi köprü yapar keenetic kullanırım.

DSLAM çipsetini nasıl öğrendiniz hocam? SSH/Telnet ile öğrenebilme şansımız var mı? Yeni modem alma arefesindeyim. Tercihimi ona göre yapmak istiyorum.

• ben direkt olarak ap modunda kullandım ve çoğu işlev devredışı kaldı. bu yöntem farklı bir şey gibi duruyor. bu konuyu biraz daha açmanız mümkün müdür? isp nin verdiği ppoe bağlantıyı, isp nin verdiği modemden keenetic e aktarıp, sanki keenetic ppoe bağlantı yapıyormuş gibi mi gösteriyoruz? ve bu durumda modemin tüm özelliklerini kullanabiliyoruz diye anlıyorum. çünkü ap modunda kullandığım için çoğu fonksiyon devredışı kalmış gibi geliyor. doğru mudur?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    İlgili daha önce attığım makaleye göre olmalıydı.

Sağlayıcınız TTNet ise Twitterdan yazınız.
    Hat degerleri ile ilgili fazla bilgim olmadığı için yorum yapmam doğru olmaz.

Kendi kablo tesisatınızdan da eminseniz problem genel olarak saha dolabı kaynaklı yada santral tarafından yanlış ayarlar nedeni ile olabilir.

• Mugzy kullanıcısına yanıt
    Keenetic DSL cihazlarında telnet komutu ve hat raporu ile öğrenilebiliyor.

Diğer marka cihazlarda da benzer şekilde olabilir.

• alper1684 A kullanıcısına yanıt
    Sizin kullandığınız modu da köprü modu diye adlandırdıkları için (hatalı kullanım) emin olmak için arkadaşı anlamaya çalıştım.

Esas köprü modu dsl sinyalini alıp ethernete cevirip, istediğiniz routerda pppoe kullanjci adı ve şifre ile kullanmaktır. Aslinda sizin evikizdeki gpon cihazı da bi nevi bu şekilde çalışır. Fibersen gelen sinyali ethernete çevirir ve router da kullanıcı adı ve şifre ile doğrulama sağlayarak internete çıkarır.

AP modunda yönetim, onu bağladığınız ana modem/router dadir. Bu sebeple çoğu özelliği kullanamazsınız.

• Herkese merhaba, sol sağlayıcı ile fiber internet kullanıyorum, hg255s model modemi kullanmaya çalışıyorum. Cihazdan bağlantımda kopma olmuyor ama sayfaları yüklemiyor. 1080p video bile açamıyorum, modemi resetlemem gerekiyor. Keenetic extra DSL ile bu problemi çözebilir miyim ? Ya da önerileriniz nedir? Şimdiden teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: kingoflords

Herkese merhaba, sol sağlayıcı ile fiber internet kullanıyorum, hg255s model modemi kullanmaya çalışıyorum. Cihazdan bağlantımda kopma olmuyor ama sayfaları yüklemiyor. 1080p video bile açamıyorum, modemi resetlemem gerekiyor. Keenetic extra DSL ile bu problemi çözebilir miyim ? Ya da önerileriniz nedir? Şimdiden teşekkür ederim

burdakiler Keenetic modemin kullanıcılarını uzaya bile getirdiğini söyleyecek derecede, o yüzden sorunuza evetten başka cevap gelmez :))

• TSuNaMi_ kullanıcısına yanıt
    Bir haftadır araştırıyorum, her modemde iyi ve kötü yorum yapanlar var iyice kafam karıştı, tam buldum diyorum, kesin almayın gibi yorumlar görünce vazgeçiyorum, keenetic şuan daha yakın gibi o yüzden buraya sormak istedim. Sizin öneriniz nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kingoflords

Bir haftadır araştırıyorum, her modemde iyi ve kötü yorum yapanlar var iyice kafam karıştı, tam buldum diyorum, kesin almayın gibi yorumlar görünce vazgeçiyorum, keenetic şuan daha yakın gibi o yüzden buraya sormak istedim. Sizin öneriniz nedir ?

vala şahsen bende sen gibi aynı modem bunalımındayım. Baya eski 5650 modem artık iş görmüyor daha önce 6.ayda extra dsl alıp iade ettim ama bu konuda arkadaşlar ısrarla ayarlarım ve konumlandırmam yanlış olduklarını belirttiler yaşadığım sorun üzerine.Ben wifisinden memnun kalmamıştım.. Lakin halen araştırıyorum bakalım şu an asus ac51 sipariş ettim eğer ondada memnun kalmazsam extra dsl alıp buradaki arkadaşlardan yardım talep edeceğim "ayar" konusunda.

• TSuNaMi_ kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz Asus modeme bende çok baktım tam f/p ürün gibi geldi ama okuduğum bir kaç yorum soğuttu, iki ürünüde kullanmış olacaksınız deneyiminizi paylaşırsanız sevinirim ürünü kullandığınızda

• 
Sayfa: önceki 501502503504505
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.