Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (499. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
19.840
Cevap
350
Favori
805.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: << PriSonerS >>

Modem ile saha dolabı arasındaki bakır kabloda fiziksel bir sorun var demektir.. Hatalar ondan olayı oluyor.

%99 iç tesisattan olur (modem - ankastre arasındaki kablo)

%1 de ankastre - saha dolabı arası veya diğer nedenler...

Snr değerini yükselterek bu hataların önüne "bı nebze" geçebilirsiniz...

Sizi etkilemiyorsa kafanıza takacak birşey yok, görmezden gelin

yani snr 8 olsa bile iç tesisat problemsiz ise hata olmaması gerekiyor değil mi? peki bu iç tesisat ile iss'mi ilgileniyor yoksa kullanıcıya mı ait? ben bir sorun yaşamıyorum ama ulaşılabilir hız vs'de bu yüzden düşüyorsa türknet'e bir şikayet kaydı oluşturabilirim belki hızım da artar bu şekilde. (ulaşılabilir hızım 1-2 yılda 85'lerden 75'lere düştü)

• b0Ni kullanıcısına yanıt
    Hocam hiç hata olmaması neredeyse imkansız gibi birşey.

İç tesisat kullanıcıya ait

O hız düşmesi dolap kapasitesi ile alakalıdır büyük ihtimalle.

Sorun yaşamıyorsanız görmezden gelip kullanmaya devam edin.

#ÇalışıyorsaKurcalama :D

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resul4161

3.6.6 sürümüne dönüş yapabilirsiniz ardından vdsl ayarlari menüsünden ek ayarlara tıklayıp Senkronizasyon sembollerinin güncellenmesine izin ver seçeneğini aktif ederseniz crc ve fec hatalarında fark edilir bir azalma oluyor bende çok crc ve fec hatası alıyordum internetimde kopma oluyordu bu şekildi biraz olsun düzeldi normalde 1 günde 88 milyon fec 100 binlerce crc hatası aldığım oluyordu şimdi 1 milyon fec 1000 civarında crc hatası alıyorum

extra dsl modemimde 3.04.C.12.0-0 sürümüne döndüm.Fec epey düştü.İnşallah şişme olmaz bu şekilde kullanırım.

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları
  • englishman22 kullanıcısına yanıt

Extra DSL rahatlıkla kulanabilirsin Giga portlu bir cihaz istersen Hero yada Peak dsl almanı öneririm bu üç üründe hiç bir sorun yaşamazsın isp firmanda paket nırlaman yoksa mevcut kullandığın modemden bile daha yüksek hız alma şansın var SNR ayarlayarak. tavsiye ederim.

• Selam, Teşekkürler, dediğiniz gibi yaptım ama bazen hala No sonucu çıkıyor. Sayfayı yeniliyorum Yes diyor bu sefer. PC'den de mi 1.1.1.1 şeklinde DNS ayarlamamız lazım?

• quote:

Orijinalden alıntı: b0Ni

yani snr 8 olsa bile iç tesisat problemsiz ise hata olmaması gerekiyor değil mi? peki bu iç tesisat ile iss'mi ilgileniyor yoksa kullanıcıya mı ait? ben bir sorun yaşamıyorum ama ulaşılabilir hız vs'de bu yüzden düşüyorsa türknet'e bir şikayet kaydı oluşturabilirim belki hızım da artar bu şekilde. (ulaşılabilir hızım 1-2 yılda 85'lerden 75'lere düştü)

Alıntıları Göster

Hocam benim iç tesisatımda bir problem yok ancak bende de hatalar var. Ankastre kutusundan sonra sorumluluk kullanıcıya ait.

• Final Getsuga Tenshou kullanıcısına yanıt
    Ayarlarınızda bir sıkıntı yoksa, belki tarayıcı önbelleğinden dolayı no çıkıyor olabilir, sadece tahmin.... Denemelerinizi gizli sekmeden yapar mısınız.

Hayır PC den birşey yapmanıza gerek yok.

• Ayarlar bu şekilde. Gizle Sekmede de aynı sonucu verdi. Bazen Yes diyor bazen No. Edit: Pardon şimdi farkettim, DNS'leri ters yazmışım, düzelttim biraz daha kontrol edeyim. Edit2: Hala aynı :(

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 28 Temmuz 2021; 21:3:58 >

benim de öyle normal dns ve dns over https ekledim 2si de yes/no olarak değişiyor f5lerde. dnslerin yeri de kendi kendine değişiyor heralde bende de ters gözüküyor, doğru eklediğime eminim.

edit : her f5'de değil ama arada no yazıyor yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi b0Ni -- 28 Temmuz 2021; 21:18:9 >
  • b0Ni kullanıcısına yanıt
    Çok enteresan. Eski modemimde olup olmadığı hatırlamıyorum.

• dnslerin sirasini alfabetik gibi sıralıyor. Bu önemli degil. Pppoe ayarı altından DNS yoksay seçili mi?
    PC bizde ipv4 altında başka bir DNS girdisi var mı?

Kullandığınız tarayıcıda doh tanimli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 29 Temmuz 2021; 0:6:1 >
  • DNS Yoksay seçili değil, PC'de ipv4 boş, Tarayıcının ayarları doğru, Cloudflare seçili.

Tarayıcı da seçmeyin işte özel DNS.

• Hocam telefonda da aynı sonucu veriyor. Edit: Kapatıp denedim ve sonuç aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Final Getsuga Tenshou -- 29 Temmuz 2021; 7:30:38 >
    Daha önce bir kişinin daha başına gelmişti. Ne yaptıysak düzelmedi. DNS i engelleme olduğunu düşündük en son.

Yine de kontrol amaçlı internet güvenliği sayfanızı atınız.
    Tarayıcı, ipv4 ayarlarinda yada telefonunuzda* herhangi bir yerde bu tarz ayarların kapalı olduğuna emin olunuz.

*Androidler de varsayılan olarak Google dot kullaniyor olabilir. Özel DNS alanindan doh ayarlanabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: cimbom38

Değişen bir şey olmadı.Hız 1mbps düşüyor.Modemi yeniden başlatınca düzeliyor.1 gün sonra yine aynı şey oluyor.

KeeneticOS kurtarma yöntem ile recovery yükledim.Modemi sıfırladım.192.168.1.1 ile modeme hiç ulaştım ve 3.04.C.12.0-0 sürümü nasıl yükledim.Bir süre bu şekilde kullanacağım.

Alıntıları Göster

Extra dsl modeminde güncel sürüm 3.6.9 ve 3.6.10 da sorun yaşadım, daha iyi olması lazım ama neden bu kadar hatalar olur çok ilginç.

Şu an 3.04.C.12.0-0 döndüm fec ve crc düştü.Hız düşmesi olmuyor.

• cimbom38 kullanıcısına yanıt

Sürümlerde DSL sürücüleri de değişiyor. Bu esnada altyapınız ile ilgili de bir durum denk gelmiş olabilir.

Bunları destek merkezine de bildirmeniz süreç gelişiminde etkin rol oynayacaktır.

3.6.9 ve 3.6.10 ile DSL altyapısında sorunlar oluşuyor ise merkez bunları incemeli.

Lakin iki sürümüde kullanmış biri olarak bir fark göremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Sürümlerde DSL sürücüleri de değişiyor. Bu esnada altyapınız ile ilgili de bir durum denk gelmiş olabilir.

Bunları destek merkezine de bildirmeniz süreç gelişiminde etkin rol oynayacaktır.

3.6.9 ve 3.6.10 ile DSL altyapısında sorunlar oluşuyor ise merkez bunları incemeli.

Lakin iki sürümüde kullanmış biri olarak bir fark göremedim.

Son 1-2 haftadır 3.6.9 ve 3.6.10 sürümlerde eski sürümlerde olmayan modem de şişme hızın 60 dan 1 mbps ye düşme gibi sorunlar yaşadım.

Sorun altyapı ile ilgili olabilir.Alt yapı 60 mbps yi destekliyor.Zaman zaman modemde 54 mbps ve 64 mbps görüyorum.Recovery modemi kendine getirdi.Şu an 3.6.10 yüklü bir süre test edeceğim.Aynı sorunlar olacakmı?Olursa Merkeze de bildiririm.Aynı zamanda arıza kaydıda açarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbom38 -- 29 Temmuz 2021; 12:36:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cimbom38

Extra dsl modeminde güncel sürüm 3.6.9 ve 3.6.10 da sorun yaşadım, daha iyi olması lazım ama neden bu kadar hatalar olur çok ilginç.

Şu an 3.04.C.12.0-0 döndüm fec ve crc düştü.Hız düşmesi olmuyor.

Alıntıları Göster

Merhabalar hocam ben de sürümü downgrade yapmayı düşünüyorum. Elimde firmware dosyası mevcut. Ancak yüklemeye çalıştığımda uyarı veriyor. siz nasıl eski sürüme dönmeyi becerdiniz?

• 
Sayfa: önceki 497498499500501
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.