Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (491. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
20.091
Cevap
358
Favori
815.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 489490491492493
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2.4ghz de 400mbps wave2 özelliği. Destekleyen wifi kartlarla tadından yenmiyor cidden.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ahmetbulut115 A kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler Hero ve Peak Dsl yeniliklerini fazlasıyla hissettiriyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Default ayarlardan değiştirilmesi önerilen/gereken ayar var mıdır? Çekim gücü ile ilgili vs. (Ttnet vdsl)

Örnek olarak;
    Ev ağı 2.4ghz gelişmiş ayarlarda

Ülke seçili değil, seçmek gerekir mi?
    Kanal numarası oto, otoda mı kalsın?
    En uygun kanal seçimi “başlangıçta” olarak seçili, bunu “dinamik” yapmak faydalı olur mu?
    Bant genişliği 2.4ghz için 20/40’ta, bunu 20 mi yapmalı?
    Maksimum iletim kapalı. Açayım mı?

Veya farklı yerlerde yapılması gereken başka ayarlar var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Onur__ kullanıcısına yanıt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 14 Temmuz 2021; 13:8:59 >
  • Arkadaşlar merhaba.

Türknet kullanıcısıym. 70 mbps hız alıyorum, mevcut modemim AirTies 5650 ama çok sık kopma yaşanıyor, arızanın modemde olduğu tespit edildi. Yani yeni bir modem arıyorum, tavsiye olarakta Keenetic Extra Dsl Ac1200 modemi önerildi. Sizce nasıldır, işimi görür mü?

• Kartlardan bağımsız, Piyasada AC modem routerlarda 5ghz de kadar hızlı olursa olsun genelde 2,4 ler hep 300Mhz ve ev kullanımında işin %70-80 kapsama alnı 2,4 te oluyor mesh yoksa... , burada Hero nün 400 olması daha fazla kanal açarak uzak mesafede 10 iken 15 gibi daha fazla kanalla daha yüksek hız veriyor olacak. Şuan benim Extra lı 5Ghz mesh network işimi görsede Hero ile mesh siz kullanım da hızlı ve konforlu olacaktır. KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetbulut115 -- 14 Temmuz 2021; 13:55:27 >

Hocam karşıdaki adaptör desteklemediği sürece o bandwithi kullanamaz.

• Hayır üstat ifade etmek istediğim farklı, 400mhz nin tamamını kullanması için evet aynı teknik standartta istemci lazım ama onu demek istemiyorum. Mesele tamamen atıyorum, üç kanal var Routerda 150 ilk 450 ediyor. istemci iki kanal en fazla 300 çalışıyor. uzak mesafede iki kullanıcı var. ve orada mesafeye göre 5mbps her bir 2,4 kanal çekimi olsun. tek kanal 5Mbps çekiyor düşünelim. Hero da toplam güç o mesafede üç kanlada 15Mbps iken extra da iki kanlada 10Mbps oluyor. uzaktaki clientlar Hero da ortalama 7,5Mbps güç alırken Extra DSL de 5Mbps oluyor gibi. sonuçta 300mhz client 15Mbps ye çıkamıyor 10 da kalıyor ama bahsettiğim ek avantaj var çok kullancıda Hero için, 400mbps ilk üç kanal bir client tek başına 15 alabilirdi. Bu sorun değil.

Bnezer durum iPhone larda var iki kanal 5ghz destekliyor benim iPhone X, 800 küsür istersen router 2000 olsun en fazla alcağımız bu, ama çok fazla iPhone telefon cihaz vs varsa ortamda bu modemdeki kanallar paylaşılıyor ve toplamda çok kullanıcda avantaj sağlıyor. 5ghz için fanzeti 50Mbps ilk internette :) and 2,4 te 3-5 Mblik farklar çok değerli :)

1x1

2x2

3x3 ile mi karıştırdınız ?

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları
  • Ağ koruması wpa2-psk

Wps’e izin ver seçili

2.4 GHz

Turkey

N

Oto

Dinamik

20 MHz

Maksimum iletim kapalı

5 GHz

Turkey

N/ac

Kanal no 40

20/40/80 MHz

Maksimum iletim kapalı

Fast transition (802.11r) (hızlı geçiş);

Hem 2.4 hem 5ghz kablosuz ağ için etkin

Hareketlilik (mobility) domain id

TH

802.11k açık

Band steering varsayılan

Dhcp etkin

Nat açık

Igmp proxy etkin

• Güzel tablo teşekkür ederim, ben farazi attım kanalları :) Keenetic e sordum bu arada, düşündüğümle paralel cevap aldım... Hero da 256 QAM la 400Mhz destekleniyormuş. Şuan piyasadaki güncel 2x2 2,4 client cihazlar destekliyormuş bu modulasyonu KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları biraz kurcaladım clientlar için interneti Iphoen 6 da var görünüyor 2015 lere iniyor.. Hero da kullanılabilirmiş.

Mesafe performansı içinde her durumda aynı çekim mesafesinde hero daki 256 QAM daha yüksek transfer imkanı sağlıyormuş

Neden 2.4ghz de 20/40 seçili değil?

igmp proxy kapatabilirsiniz.

• 20/40 yaptım.

Benim bir problemim var, yardımlarınızı rica ediyorum.

Evin içinde bulunduğum yerde download hızım inanılmaz düşük çıkıyor, 2.4’te 0.05 ila 0.30 arası hız alıyorum.

Ancak upload 3.5’larda.

Hani desem uzağım veya araya bir şey giriyor engelliyor, o zaman upload’ın da benzer hızları vermesi gerekmez mi? Ama testlerde upload tam hız alıyor.

Ayrıca 5ghz’e geçerse veya kendim manuel olarak 5g’ye geçsem yine 15 down 4 up gibi tam hızları veriyor. Yani 5 ghz’in bile tam çektiği ve 2.4’te de upload’un tam hız verdiği noktada download inanılmaz düşük. Bir yanlışlık olduğu belli.

Ne yapılabilir bu konuda?

(Düzenleme: kablosuz ve kablolu tüm cihazları ağdan kopartarak bu testi yapıyorum, herhangi bir indirme yok, 2.4/5 otoda denedim, 5’i kapatıp sadece 2.4 denedim, modemi ve antenleri dikey, yatay denedim, modemi arayüzden sıfırladım, reset tuşundan sıfırladım.. Kablolu bağlantıda hızda sıkıntı yok, 5ghz kablosuz bağlantıda hızda sıkıntı yok, 2.4ghz upload’ta sıkıntı yok ama download yerlerde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onur__ -- 15 Temmuz 2021; 2:11:46 >

Telefonda herhangi bir wifi yardımcısı var ise kapayarak dener misiniz?

• Altyapı ile uyumlu olup olmadığını görebileceğimiz bi yer varmı, Şuan Netspeed kullanıyorum iss olarak 75 hızda iki kat için Keenetic Extra DSL AC1200 modem ve Keenetic Extra 1200 Mbps Mesh Router almayı kafaya koydum gibi bugün almak istiyorum.

• Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt

Neden uyumsuz olsun ki?

• Önceki sayfalarda uyumsuzluk ile ilgili yorumlar vardı ona istinaden bi yazayım dedim, Yok sıkıntı olacağını sanmıyorum ama, Belki gelen bağlantı ile alakalı bir durumdur diye...

Birde merak ettiğim bir durum var deneyimi olan vardır, Şimdi malum aynı evin içinde iki farklı telefon hattından bağlantı kurulamıyor tek modem üzerinden gidiyor tüm işlemler, Mesh sisteminde'de durum aynımı yani direkt olarak başka bir odada'ki telefon hattına bağlayıp iletişim o şekilde sağlanamazmı ilk kurulumu yaptıktan sonra?KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

• Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt

Son merak ettiğiniz soruda bir karışıklık var.

Mesh sistemi merkezi olarak yönetilen ağ demektir. Telefon hattından bir bağlantınız vardır ve ana cihaz yönetir. Bundaki datayı diğer tekrarlayıcılar ile paylaşır.

• Maksimum iletim özelliğini açık tutmak mı uygun olur yoksa kapalımı?

• 2-3 wifi cihazdan fazlası var ise Kapalı tutmayı tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 489490491492493
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.