Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (481. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
20.093
Cevap
358
Favori
815.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba

Normal olan Extra ana Air router MESH olmalıydı...
    Extra Air'den hem hafıza, hem işlemci, hemde anten yükselteci avantajı var ...
    Oyun için servis sınıfı değiştirip denediniz mi?

Geçişler için ürünler birbirine çok yakın ise wifi güçlerini %50-75 civarına düşürüp bir deneyin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 26 Haziran 2021; 15:2:54 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FistArrow

Evet bir uğraşı var ama uğraşmayı ve kurcalamayı seviyorum cihaz özgürlük vadediyor. İstediğin yazılıma geçebiliyorsun kaynak çok. Keenetic Omni dsl bu cihaz işyerinde. Şuan xiaomi yi buna bağladım. Akşam direkt fiber bağlantı yapacağım evde vlan id alıp çalışacak mı merak ediyorum. Çalışmazsa tekrar orijinal sürüme döneceğim mecbur. Çalışırsa bir süre test edeceğim memnun kalırsam devam yoksa özgürlükler diyarı openwrt ye dönüş biletimi alacağım.

Hocam mesh sistemi çalışıyor mu?

• Arkadaşlar bu mesh sistemi ile bilgisi olanlara birsey soracağım. Bende hero dsl var. Yanına birde ultra aldım. Henüz gelmedi. Ethernet backhaul yapıp arka odaya koyacağım ultra yı. Ana cihaz hero, ultra ona bağlı olacak. Bunları mesh yaptığımızda hero ac1300, ultra ac2600 . Mesela ultra ya yakın bir cihazdan dosya aktarımı yaptığımızda direk mesh üzerinden ultra ya bağlanıp ac2600 olarak mı verir? Yoksa hero nun en yüksek hızı olan ac1300 ü baz alıp, tek hız ac1300 mü olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sky__walker -- 26 Haziran 2021; 19:24:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar artık hiç bir şey izleyemez oldum. İnternet hızı 12 lerde. Normalde yeterli bir hız. Donmalar, takılmalar, yükleme sorunları. Sorun ne bulamıyorum. Yavaş yavaş pişman olmaya başladım bu modemi aldığıma.

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

• lektonstar kullanıcısına yanıt

Dnsleri cloudflare dns olarak değiştirin. internet güvenliğinden adguard dns vs kullanıyorsanız kapatın

• Omni DSL elime ulaştı bugün, Adguard DNS ve reklam yok seçeneği işaretli ama reklam görüyorum hala, nasıl çözülür?

• Mertcan-39 kullanıcısına yanıt
    Modemin arayüzünde aradım ama DNS bölümünü bulamadım.

adsl/vdsl pppoe giriş kısmında

• Nature vs. Nurture kullanıcısına yanıt

dns üzerinden gelen reklamları engelliyor her reklamı engelleyemez. fakat ben tavsiye etmiyorum sorun yaratıyor

Adsl VDSL bölümünde, ISS kimlik doğrulamanın altındaki Tür kısmını diyorsanız oradaki pppoe değiştirilemiyor.

pppoe nin altında gelişmiş seçenekler var orada dns giriş yeri var ve en son alt tarafta dns i yoksay seçmelisiniz

O zaman pek bir esprisi olmamış bu özelliği koymalarının.

SafeDNS, CloudDNS vs. önerdiğiniz başka var mı?

• Wifiya bağlı olduğum halde neden devre dışı görünüyor. 5 GHz de aynı şekilde.
    KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Bunlar başka birşey...

Wifi kısmı, ayarları felan "ev ağı" yazan yerde

Tamam bunu buldum ve yoksay ı seçtim.

• Modem internet yayınını tamamen kesti. Pes ettim ve eski modemi geri taktım.

• quote:

Orijinalden alıntı: lektonstar

Modem internet yayınını tamamen kesti. Pes ettim ve eski modemi geri taktım.

Bende Hero kullanıyorum. Nokta kadar hata yok bende. Fabrika ayarlarına alıp baştan kurun olmazsa. Bence ayarlarla ilgili bir sıkıntı var.

• Boragungoren kullanıcısına yanıt

Mesh deneyemedim hocam fakat çalışır diye tahmin ediyorum. Uygulamadan keenetic olarak tanıyor. Uzaktan bağlantı sağlayabiliyorum.

• Evet az önce pppoe bağlantı sağladım. Türknet fiber kullanıyorum direkt olarak wan üzerinden gpon cihazına bağladım. Vlan id tanımladım hemen bağlandı. Bağlantım 100mb fiber. Fakat şuan şaşırdığım nokta 2.4ghz de 100mbps hız alıyorum altına düşmüyor neredeyse. 5ghz de ise 110-120 arası hız alabiliyorum. Gayet iyi değerler.

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

• sky__walker kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle ayarlarda bi sorun var. Sabahtan beri uğraşmaktan beynim kaynadı.
    Yarın sıfırlayıp tekrar denerim.

• 
Sayfa: önceki 479480481482483
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.