Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (480. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
20.091
Cevap
358
Favori
815.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 478479480481482
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kendim bi konu acmistim ama cevap gelmedi arkadaslar yardimci olabilirmisiniz.

Asagidaki 3 model arasinda bir secim yapacagim, cok maliyetli birsey olsunda istemiyorum aslinda

Bu 3 model arasinda kaldim;
    Keenetic extra dls
    Zyxel VMG3625-T50B
    Tplink archer vr300

Zyxel daha mantikli gibi geldi ama aklimin bi yerinde de keenetic var. Zyxel turknet ile 385tl ye alinabiliyor, tplink vr300 de ayni fiyatlarda, aradaki 165tl farka degermi yoksa zyxel mi alsam?

Not: Bu arada tplink deco p9 mesh sistemi aldim henuz gelmedi, modemide bunlara baglayip kullanacagim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • tamam da o eklentiyi indirmek için bulamıyorum KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

EKLEME: Tamam chrome eklenti sayfasının linkini edge ile açınca buldu ve edgeye ekle deyince ekledi yani zip falan uğuraşmaya gerek yok aynı google crhome gibi sayfadan ekliyorKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları bu linki Edge ile açmak gerek keenetic-dark-theme-extension - Chrome Web Mağazası (google.com)

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

SONUÇ EDGE İLEKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 25 Haziran 2021; 19:14:34 >

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Güzel bu link o zaman. Manuel ekleme için link güncelleme mesajalri içinde mevcut. Hem web linki hem .zip linki. Hemde Mozilla .ixp linki....

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • AYNEN resim ekledim aynı linki edge ile açarsan ekliyor artı sayfada üstte yazıyor ok ile gösterdimKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

• bdurmus kullanıcısına yanıt

Keenetic yazılım olarak hepsinden sağladığı olanaklar ile önde diyebiliriz.

T50B çok tutulan bir model ama bi keresinde ip sabitlemeyi olması gereken yerde bulamamıştık.

Tplink ise yorumum şu şekilde olur. Deco almışsınız birde hepsi aynı yazılım ile anlaşsın olurdu.

Keenetic Mesh sistemi var iken onun yerine; başka bir ağ bağlantısı ile Deco meshi kurmak çok mantıklı gelmiyor mantığıma.

• Elimde Xiaomi R3P var. Keenetic Ultra firmware yükledim. Şu an cihaz keenetic ultra sanıyor kendini fakat rami ultradan daha fazla 512mb rom 256mb.

Cihazı satıyorum kaya gibi cihaz keenetic gibi plastik değil. Soğutucusu mükemmel. Keenetic ısınınca eriyecek gibi duruyor. Stabil çalışıyor.

Fiyat :850 TL

• KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

• Doğrudur.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/141744867

Xiaomi'ye KeeneticOs kurma rehberiniz var mı?

• Vay anasını bir de Giga AX kodlu firmware'i. Keenetic Ultra 1810 gözükmüyor sürümde.

Umarım F12 açık kalmamıştır.

Giga-AX https://keenetic.ru/ru/keenetic-giga

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 26 Haziran 2021; 10:2:38 >
  • Anlaşıldı. Xiaomi'yi Keenetic adam etmiş. Her özellik çalışıyor mu? Nasıl durumlar? @sezaiaktas

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 26 Haziran 2021; 9:50:21 >
  • Pek randımanlı değil galiba @sezaiaktas Yinede çok ısınıyor ama yanmayan Keenetic'i kullanmak daha taş gibi bir çözüm sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 26 Haziran 2021; 9:59:38 >

• hiç bir sıkıntı görmedim. tüm fonksiyonları çalışıyor. sıkıntı varsa keenetic yazılımdadır zaten :D

• Merhaba tekrar,

Bu sabah deneme amaçlı Air i ana router olarak ayarladım, extra dsl i mesh olarak sisteme dahil ettim.

Call of duty oyununa sorunsuzca girebildim. Extra dsl ile bunu aşamamıştık(alfa sürümü ve vpn hariç)

Asıl konu ise mesh performansı.

Air den uzaklaşıp Extra dsl e yaklaşınca Air 2.4 e alıyor. Extra dsl e geçip 5 ghz olarak devam etmesi gerekiyor halbuki. WiFi kapatıp açınca extra dsl 5 ghz olarak bağlanıyor. Manuel mesh yapıyorum her seferinde :)

Bunu evdeki birçok cihaz ile birçok farklı konfigürasyon ile denedim fakat bir türlü stabil hale gelemedi. Birden çok defa da destek hattı ile görüşmüştüm fakat değişen bir şey olmamıştı.

Bir ara xiaomi router ile openwrt deneyimledim. Bambaşka bir dünya ama wifi çekim gücü çok iyi olmadığı için çok sabredemedim ve yine keenetic mesh e döndüm :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğrudur. Haklısınız. O yüzden aslında satmıyorum mu demek istiyorsunuz?

Keenetic'te niye sorun olsun? Custom bir iş yapıyorsunuz. Bir cihaza başka bir cihaz için üretilmiş FW atıyorsunuz. Sorun olmaması o yazılım ne kadar universal olduğundandır. Ama illaki sorun varsa yazılımda değildir. Yapılan custom uygulamadadır. Telefona başka rom port işi gibi. Her kernel, bootloader birbiri ile güllük gülistanlık çalışmama oranı olabilir.

Güle güle kullanın. Güncellemeler için baştan aşağı mı uğraşmanız gerekiyor?

Bu arada Çinçe Xiaomi'nize Keenetic derman olmuş. Ne güzel bir durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 26 Haziran 2021; 10:48:56 >
  • vlkn0888 kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Önceki durumlarınızı kısmen hatırlamıyorum ama Air'i ana cihaz denemesi yapmak çok normal değil. Malum 64mb hafızalı bir ürün.

Geçiş işlemlerinde bu kadar takılmasanız daha iyi aslında. Bir süre sonra rayına oturacaktır. RSSI değerleri ile gayet güzel çalışıyor. Tek bir cihaz değil tüm bağlı cihazların performansları için ölçülerek geçiş ve bant seçimi yapıyor.

Bir cihazınız illa 5GHz seçsin istiyorsanız, kayıtlı cihaz ayarı altında bunu yapabilirsiniz. Ama bu kısmen bağlantı sağlayamama, kısmen geçişlerde düşme gibi durumlara sebebiyet verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 26 Haziran 2021; 10:51:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Doğrudur. Haklısınız. O yüzden aslında satmıyorum mu demek istiyorsunuz?

Keenetic'te niye sorun olsun? Custom bir iş yapıyorsunuz. Bir cihaza başka bir cihaz için üretilmiş FW atıyorsunuz. Sorun olmaması o yazılım ne kadar universal olduğundandır. Ama illaki sorun varsa yazılımda değildir. Yapılan custom uygulamadadır. Telefona başka rom port işi gibi. Her kernel, bootloader birbiri ile güllük gülistanlık çalışmama oranı olabilir.

niye hocam çince xiaomi de nereden çıktı çok eskide kalmışsın sanırım şu an ssh yetkisi olmadan bile ingilizce dil atılabiliyor tek bir tıklamaya bakıyor. Artı linux bilgin ile kolaylıkla türkçe dil bile ekleyebilirsin. Bu arada omni var o baktığın 3 günlük izlenimimdi fakat yılların verdiği izlenime göre bağlantı hiç stabil değil sürekli kopuyor hız çok oynak. başka modem taktığımda ve denediğimde haftalarca hiç kopmuyor ama omni 1 gün bile dayanamıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Doğrudur. Haklısınız. O yüzden aslında satmıyorum mu demek istiyorsunuz?

Ben sadece nasıl olacağını merak ettiğim için yükledim. Yıllardır openwrt kullanıyorum sıkıntısını da yaşamadım. değişiklik olsun diye 2 gün önce x-wrt yükledim sonra birde keenetic deneyeyim dedim.

Bu arada keenetic arayüzü güzel zaten kullanıyorum aşinayım söylemeden geçemem.

• Eskide kalmak değil, ama sonuç olarak dil eklemek için bir uğraşı var.

Omni mi Omni DSL mi?

Köprü moduna alınmış Zyxel B10B Vdsl modem ile görev yapan router Omni:

Mesh: Omni + Lite

• Custom işleri bende severim. Ama bu sevgi duygusal, bilgisel ve psikolojik anlamda zorlayan durumları olabiliyor.

Güncelleme için bir uğraşı, stabilite de sorun ise aklını yitirmeye kadar gidebiliyor. Sürekli bilgi tazelemez ve takip gerektiriyor.

Burada en başta Keenetic Ultra'dan daha iyi oldu diyip baltayıcı mesajınız tartışılır. Keenetic Ultra kullandınız mı?

7 uzun olmayabilir ama 18 Keenetic cihaz yöneten bir mesh.. (Elektrik hatlarındaki değişiklik sebebi ile kapatılmıştı.)

Bir de bu mevcut.

Burada, bu mecrda, bu markanın reklamcısı olarak anılıyorum.

Anlatamam kimseye ve artık yoruldum da...

Tüm yazdıklarım, gerçek yaşanmış tecrübelerdir. Kendi cihazlarım ve birçok hata yada olasılık ile karşılaştım. Hepsinde bir çözüm sağlandığı yanı sıra geri bildirimlerim ile markanın gelişmesi için emek harcıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 26 Haziran 2021; 11:53:37 >

• Evet bir uğraşı var ama uğraşmayı ve kurcalamayı seviyorum cihaz özgürlük vadediyor. İstediğin yazılıma geçebiliyorsun kaynak çok. Keenetic Omni dsl bu cihaz işyerinde. Şuan xiaomi yi buna bağladım. Akşam direkt fiber bağlantı yapacağım evde vlan id alıp çalışacak mı merak ediyorum. Çalışmazsa tekrar orijinal sürüme döneceğim mecbur. Çalışırsa bir süre test edeceğim memnun kalırsam devam yoksa özgürlükler diyarı openwrt ye dönüş biletimi alacağım.

• 
Sayfa: önceki 478479480481482
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.