Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: kerimcem , sefa.elver , dmrbrn , tayaydin Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 11 Misafir (1 Mobil) - 12 Masaüstü3 Mobil2 iOS
5 sn
20.013
Cevap
357
Favori
812.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim de Asus modemim bozulduğu için yeni modem arayışındayım. Bu hafta 3XX’lı fiyatlara bulabilirsem alacağım yoksa Asus’a devam. Bu fiyatlara bulan varsa, haber versin lütfen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus AC51 modemimi satıyorum. Herhangi bir problemi yok. 1 yıl aktif olarak kullandım. Keenetic aldığım için boşa çıktı. Garantisi devam etmektedir. İlgilenen varsa mesaj atabilirler.
  • Merhaba
    Bazı forumdaşlar Keenetic Extra DSL modem'de gigabit port , beamforming gibi bazı özellikler olması gerektiğini söylüyorlar.

Bu modem herşeyden önce yüksek hızda VDSL bağlantıları kullanan ev ve ofis kullanlar için üretilmiş.

İnternet kullanımında yada TV'den video izlemede gayet yeterli oluyor .

Eğer gigabit hızlara ihtiyacınız varsa , Keenetic Giga yada Keenetic Ultra gibi ürünleri de kullanıp işlevselliği arttırmak da

mümkün.

Üreticilerin istenilen birçok farklı özelliği bir üründe toplamak maliyeti daha da arttıracağından böyle bir yöntem seçtğini

düşünüyorum.
  • Fiyat yüksek biraz inerse bende almayı düşünüyorum birde bilen arkadaslara sormak istiyorum 35MB internet kullanıyorum almaya degermi bu modemi ?
  • Dayanamadım, verdim siparişi. Cihazı kurunca düşüncelerimi yazarım buraya.
  • Şu modemi ikinci el satan birisi yok mu arkadaş?:) hat vdsl, modem adsl bağlantı adsl :) çıldırıyorum..

Şöyle 300 civarında ikinci el satan varsa burdayım 😊

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğimiz istediğimiz özellikler lüks değil ki? 10 sene öncesinin cihazlarında gigabit port var bunu istemeye utanıyorum yani :)) kaldıki VDSL kullananlar 100 megabiti geçemiyor gereksiz diye bir şey söz konusu değil, ev ağı içinde gerekli oluyor yüksek hızlar. düz amatör kullanıcılar zaten modemi parayla almaz iss'nin verdiği uyduruk modemi kullanır. Bizim gibi VDSL kullanmak zorunda olan az buçuk teknolojiden anlayan insanların isteklerini görmezden gelmemeleri lazım. Modeme router bağlayıp kullanmak istersem zaten yüzlerce yüksek performanslı routerlar var (linksys, netgear vs) ama tek cihazda olsun istiyoruz.
  • altuntepe2 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle katılıyorum ayrıca cihazda USB 3.0 ve beamforming mevcut değil bunlar yeni teknolojiler değil ve tenda v1200 gibi düşük bütçeli diyebileceğimiz cihazlarda bile beamforming teknolojisi mevcut.
  • AirJET A kullanıcısına yanıt
    Sadece 5ghz yayınında beamforming var .

Eğer beamforming'den amaçlanan hız ve sinyal kaybı olmaması ise Keenetic'de herhangi bir sorun yok.

Tenda V1200'ün arayüzünü bir inceleyin isterseniz , ayrıca yazılım ve servis desteği konusunda perfonmansı yerlerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 23 Aralık 2019; 23:49:5 >
  • AirJET A kullanıcısına yanıt
    Tenda V1200'de sadece 5ghz yayınında beamforming var .

Eğer beamforming'den amaçlanan hız ve sinyal kaybı olmaması ise Keenetic'de herhangi bir sorun yok.

Tenda V1200'ün arayüzünü bir inceleyin isterseniz , ayrıca yazılım ve servis desteği konusunda perfonmansı yerlerde.
    Dediğim gibi 300 TL lık bütçeli bir modem için arayüzü normal bir kullanıcının işini görür sonuçta ileri düzey bir kullanıcı o modemi almaz o modemi direk tak çalıştır şeklinde kullanmak isteyen kullanıcı alır ve 5 GHz'de olması bana göre yeterli o bütçede hiç olmamasından iyidir ama 550 TL verip bu tür özellikler olmaması kabul edilemez.
  • Bugün Stabil sürüm için bir güncelleme daha geldi hemen yükledim ;

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

yeni sürüm 3.3.1 ;
    KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Bu sürümde wifi 24.g ve 5g sinyal seviyesi daha iyileştirilmiş olduğunu gördüm ...

Aynı şekilde bu sıklıkla stabil/beta güncellemeleri meşhur asus , tp-link'den vs. gören varsa buraya yazsında haberimiz olsun .

Yoksa beta güncellemesi yok mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 25 Aralık 2019; 0:15:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: altuntepe2

Modem güzel ve yenilikçi ama günümüz için donanımı yetersiz maalesef.https://forum.donanimhaber.com/zyxel-p-2812hnul-f1-modeme-openwrt-kurma-rehberi--134393534
    Bu konuyu açmıştım P2812 modeli 2011 yılında çıkmış bir model ve keenetic'ten işlemci hızı hariç özellikleri daha üstün. Forumdaki firma yetkilisi daha üst seviye bir VDSL modem üzerinde çalıştıklarını söylemişlerdi. Umarım yakın zamanda piyasaya çıkar. Çünkü şu durumda kullandığım cihazın aynısını daha yüksek fiyata almak benim için saçma olurdu. P2812 ikinci el olarak 100 lira civarında rahatlıkla bulunabiliyor.

Keenetic'ten beklentilerimi sıralayacak olursam eğer;

Gigabit 4 LAN port ("Belki bir gün" fiber gelirse diye 1 adet WAN)
    Minimum 1 ghz CPU
    256 mb RAM
    256 mb FLASH
    USB 3.0
    Dikey tasarım (Isınmaması için)

Aslında Fritzbox 7590 modelini örnek verebilirim. Ama sanırım Lantiq çipsetler pahalı olduğu için Mediatek tercih ediyorlar.
    Konuyla ilgisi yok ama sirf tarifi okurken allah allah bunlarin hepsine sahibim dedim..

En altada fritzbox yazinca cevap yazma geregi duydum :D Benim modemin özelliklerini yazmissiniz resmen fritzbox 6591 cable sahibiyim ( yurtdisi ) konuya nerden geldim bende bilmiyorum ama benim bile keenetic alasim geldi :D :D

• Modemi kurdum. Kurulum kolay. Ayarlar sade. Ancak Asus DSL 68U'dan sonra bazı şeylerin eksikliğini hissediyor insan. İnternet download normalde 16mbit ile inerken şimdi 0.9 mbit ile iniyor. Hız sınırlaması var sanırım. Bunu nasıl kapatabiliriz, bilen var mıdır?
    Böyle bir ayar yoksa, benim için oldukça sıkıntı.
  • theraptorx kullanıcısına yanıt
    merhaba

XDSL değerleriniz nasıl acaba ?

asus'a göre neler eksik sizce ?

bir de bu siteden indirme hzıını test edebilir misiniz ?
    https://www.nperf.com/en/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 25 Aralık 2019; 18:58:8 >
  • KaanDE34 K kullanıcısına yanıt
    merhaba

238 € verirseniz tabii ki de yüksek perfonmans alırsınız , tabii TR'de kaç TL olur bilemem ?
    https://www.amazon.de/AVM-DOCSIS-3-1-Kabelmodem-Dual-WLAN-MU-MIMO-VoIP-Telefonanlage/dp/B07R74THC4

"Ne kadar ekmek o kadar köfte " demişler atalarımız..

Bunun yanında Extra Dsl özellikleriye çok daha yüksek fiyatlı rakiplerinin perfonmansını aratmıyor.

• XDSL bilgileri nerede yazıyor bilemiyorum. Ancak, Asus'ta çok fazla seçenek vardı. Onlar önemli değil. 10 yıl önce aldığım ve artık kırılmış Airties cihaz bile 1.6 Mbit ile indiriyor. Muhakkak bir ayarı vardır. Sanırım ayarlarda düzeltilmesi gereken bir şey var. Ancak bulamıyorum. Bu ayarı çözersem sıkıntım kalmayacak.
  • theraptorx kullanıcısına yanıt
    XDSL değerlerini web arayüzünden görmek mümkün ;

KEENETIC kullanıcısına yanıt
    Bu ekrana hattın alabileceği maksimum hızıda gösterse çok güzel olurdu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CorleoneFamily kullanıcısına yanıt
    evet haklısınız.

yakında gelecek güncelleme ile o da görünecek ve asus'da olduğu gibi SNR değeri ayarlama olacak diye duydum ...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.