Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (440. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
19.858
Cevap
350
Favori
806.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 438439440441442
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba, yeni aldığım omni dsl KN-2011 modem ile pubg mobile de

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

96ms alırken airties 5650 modemimde 52ms alıyorum ve 10 dk icinde denedim iki modemi , bu kadar fark olması üzdü! ürünü iade etmeyi düşünüyorum

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları
  • dr_divx D kullanıcısına yanıt
    Aynı sunucuya bağlanmamış olma durumu nedir?
    Konumlandırma aynı noktada ise Keenetic antenleri sadece dik konumada mıdır? Wireless ayarlarınız ne şekildedir?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • arabaci_58 kullanıcısına yanıt

Gerekli port ayarı ve 4. seviye Keen domain adı ile olabileceğini düşünüyorum.

• Benim kendi tecrübem tersi yönünde. Bu cihaz geçtikten sonra ping daha azaldı.

• aynı sunucu aynı oturduğum yerde 1 metre yanımda modem ,keenetic de wifi kanal numarasından tutunda snr ayarına kadar her çeşit ayar denedim

Ping testi bir oyun üzerinden yapılmaz. Aynı ip üzerinden iki test ile ancak anlaşılabilir. Pubg oyununun belki 100 tane sunucusu var ping hep değişir.

• Wifi ayarlarınız ve sunucu etkisi olabilir kesinlikle.

Testlerinizi oyun sunucusu değil nperf.com öncelikli yapmanızı tavsiye ederim.

@miskindvd dediği gibi.

Ayrıca modemin 1 metre yakınında olmak daha düşük ping alacağınız anlamına gelmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: micro77

Wifi mesh kullananlara :
    2.4g 6. Kanal
    5g 40. Kanal
    ayarladıktan sonra 1 gün süre ile hiç ayarları hiç ellemeden bir test yapmasını tavsiye ederim...
    Mesh sistemi zaman içerisinde kendisini max. seviyeye ayarlıyor...👍

Peki mesh kullanmayan standart ev ağı kullananlar için kanal ayarına gerek var mı: ben 2.4 için 6. kanal 5G için de 36 yapmıştım. daha önce böyle bir tavsiye olduğu için. ancak tavsiye genel miydi yoksa mesh için mi o noktada şimdi tereddüt ettim.

• Carisma70 kullanıcısına yanıt

Mesh ağı için özellikle 5ghz 'de sabit kanal kullanın tavsiyesi vardır.

• miskindvd kullanıcısına yanıt

2 gün üst üste modem tak çıkar ayar yap boşa zaman öldürdüm resmen ,ben reel e bakarım eski modem ile daha performanslı çalıştı! benim online oyunum zevkim bu

youtube veya stream servisinden bahsetmiyorum.

modemin çekim iletim gücünden bahsetmiyorum

sürekli keenetic e kötü sunucumu denk geliyor ?

iademi ettim, edindiğim tecrübe şu oldu eğer modem router alacaksam 700-1000 tl ları gözden çıkarmak gerekiyor ama xiomi nin 4a giga router ını da deneyeceğim

bu aralar 160 tl lara alınabiliyor .

Hocam merhaba,

Noktalama işaretlerini, es leri çok güzel kullanıyorsunuz da, cümle başı büyük harf ile başlar unutuyorsunuz!

Ne denediniz mesela? SNR değerlerinize göre ne sonuçlar aldınız?

1000TL 'lik modem alınır diyip 160TL'lik ürünü deneyeceğim diyerek tezatlık oluşturdunuz. (Çince, işkence.)

Ayrıca wifi kalitesinden değil diyorsunuz? Onda ne ayarları denediniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 7 Mayıs 2021; 17:27:48 >
  • noktalama ve yazım ile ilgili söyledikleriniz için hadi kardeşim :) diyorum

hattımın kalitesi çok iyi önce onu belirteyim SNR ayarlarını neredeyse bütün rakamları denedim sonuç değişmiyor quos ayarını hatta aynı DNS ler ile denedim sonuçları maalesef kayıt etmedim

tezat oluştururum oluşturmam beni ilgilendirir belki yine keenetic marka üst model router veya modem alabilirim

wifi dinamik oto manuel yine bütün ayarlar denendi

Noktalama işareti kullanmayan insanlar umursanmaz, bunu da unutmayın.

Sunacak hiçbir şeyiniz olmadan, iade hakkınız ile hakkınızda hayırlısı olmasını dilerim.

• hadi kardeşim fazla tatava yapmayın sağlı sollu ne bu hayırdır? 15 gün içinde iade hakkım var ! bak işine

Kardeşin değilim...

Kelimelerine ve üslubuna dikkat etmeni rica ederim.

Ülkenin ekonomisi ve etrafınızdaki insanlarin zamanına daha fazla zarar ettirmeyin. Duyarlı olun.

14 gün hakkın varsa 2 saat ile terledim deme. Çok iyi hat değerin var ise kurulumunda bir durum vardır.

Çok gördük benzer durumları. Cayır cayır kullanıyorlar şu anda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 7 Mayıs 2021; 22:12:49 >
  • bakın hiç bir ayar yapmadan bana olması gerekeni vermesi lazım

cihazı alan herkes mühendis veya network uzmanı olması mı gerekiyor?

7 yıllık cihaz hiçbir ayar yapmadan senin günümüz cihazından daha iyi performans veriyorsa ben ne yapabilirim ?

iade etmek için mal almam söz konusu değil , bu cihazı almak için forumu yazılı görsel olarak çok araştırdım

ayrıyetten kusura bakmayın uslubum için özür dilerim . kolay gelsin.

• Merhaba, Omni dsl 5 gün kesintisiz çalışınca internet hızı düşüyor. Kapatıp açınca tekrar hız yükseliyor. Otomatik belirlenen saatte kapanıp açılma özelliği varmıdır?
  • gadget42 G kullanıcısına yanıt

Komut istemi ile programlama yapabilirsiniz. Belli gün ve saatte yeniden başlatabilirsiniz.

https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360000160909-Keenetic-cihaz%C4%B1-belirli-bir-takvime-g%C3%B6re-yeniden-ba%C5%9Flatma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 7 Mayıs 2021; 23:52:16 >
    Araştırmaların arasında altyapilarda yasanabilen cipset uyumsuzluğundan kaynaklı bazı durumları kaçırmış olabilirsin.

40ms fark yaratan durumu derinlemesine ele almak lazımdı.

Altyapı
    DSL ayarlari
    Wifi ayarlari

Şahsi olarak modem altı üstü uzman olmak yada ayar yapmak zorunda değiliz denmesini anlamıyorum. Aldığınız ürün niş sınıfa giren meraklisijin ilgilenip alacağı bir ürün. Varsayılan ayarlar size internetsiz bir ortam sağlamıyor ama bu sınıf bir üründe çevrenize göre ayarlar yapmanız kaçınılmaz durumdur.

Düzgün konumlandırma bunun başında gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 8 Mayıs 2021; 0:13:26 >
  • 
Sayfa: önceki 438439440441442
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.