Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (439. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
20.013
Cevap
357
Favori
812.798
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

işte onda standart gereği yoktu o yüzdenKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları  bence extranın yanına ctiy router de yeter bende öyle 125 m2 evde her yerde ful 2.4 ve 5ghzKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

işte onda standart gereği yoktu o yüzden  bence extranın yanına ctiy router de yeter bende öyle 125 m2 evde her yerde ful 2.4 ve 5ghz 

ben artık köyden döndüğümde bakacağım modem işine... keenetic işinden mutlu olmadık bi tplink deneyeceğim hayırlısı bakalım

• Arkadaşlar merhaba. Bende bu modemi yeni satın aldım ve türknet bağlattım fakat varsayılan ayarlarda snr margin değeri 8-9 arası haliyle kopmalar oluyor ara sıra. Ben bu değeri modem arayüzünden 20 lere çekince modem hızı otomatik olarak düşürecek ve kopma sorunu ortadan kalkacak doğru mudur? Bir sıkıntı çıkar mı dediğim gibi yapsam? Yoksa bu sorun türknet ve ya bina girişindeki kutudan daireye gelen dsl kablosuyla mı alakalı?

Kafayı sıyırcam artık pandemi yüzünden çalışıyorum ve gündüz evde olamıyorum elektrikçi çağıramıyorum. Daireye gelen dsl kablosunu cat6 ile değiştirmeyide düşünüyorum ama bunun için işe gitmemem lazım bir gün. Ne yapacağımı şaşırdım iyice. Bu modemin snr margin değiştirme ayarıyla oynasam sorunum ortadan kalkar mı acaba?
    KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HuoYuanJi -- 5 Mayıs 2021; 11:11:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hattın fast path veya interleaved modda olduğunu nereden görüyoruz arkadaşlar?

• ugur747 U kullanıcısına yanıt
    modeme telnet ile bağlanıp yada web arayüz ekranına 192.168.1.1/a ile giriş yaparak show interface Dsl0 komutunu girerek resimde görüldüğü gibi görebilirsin. Mesela benim Fast_Rate

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları
  • HuoYuanJi kullanıcısına yanıt

iç tesisatını yenileme şansın varsa mutlaka yenile düzelme olmazsa SNR değerini adım adım yükselterek stabil snr değerini yakaladığın değerde kullanabilirsin. Doğal olarak hızında düşüş olacaktır ama kopma sorunu ortadan kalkar.

• micro77 kullanıcısına yanıt

@micro77 adlı kullanıcının, alıntılanan mesajı: Daha önce Keenetic'den memnun olmayıp sattıktan sonra Asus alıp pişman olanlar ve tekrar Keenetic alanlar da gördük buralarda ...

Siz hiç merak etmeyin.

Dönüp dolaşıp gelecekleri yer burası üstadım. 😂

O ben oluyorum hocam evet de keşke sizde gömmeseydiniz bu kadar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ricko -- 5 Mayıs 2021; 14:43:17 >
  • dhyingyang kullanıcısına yanıt

Sağolasın dostum

• quote:

Orijinalden alıntı: Ricko

@micro77 adlı kullanıcının, alıntılanan mesajı: Daha önce Keenetic'den memnun olmayıp sattıktan sonra Asus alıp pişman olanlar ve tekrar Keenetic alanlar da gördük buralarda ...

Siz hiç merak etmeyin.

Dönüp dolaşıp gelecekleri yer burası üstadım. 😂

O ben oluyorum hocam evet de keşke sizde gömmeseydiniz bu kadar :)

Tecrübe ve gözlem diyoruz biz buna :)

• dhyingyang kullanıcısına yanıt

Ekip yönlendirdik dediler umarım geldiklerinde düzeltirlerde uğraşmak zorunda kalmam

• quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Alıntıları Göster

hocam sizin yardımlarınız olmasa geri dönemezdim :) hakkınız ödenmez.

• Geçen gün sipariş ettiğim omni geldi. Bağladım access pointe çevirdim ve kullanıma başladım.

Kablolu getirip onu dağıtıyorum hem de portları bulunduğu yerdeki pc-miboxa falan dağıtıyorum. şunu sormak istiyorum home wifi mesh kısmında ilk kurulumu yaparken ağa ekle gibi bir buton çıkmıştı bastım ekledi etti sonra iki adet görmeye başladı falan derken cihaz kendi sürümünü güncelledi. sonra gelen kabloyu söktüm taktım tekrar bir access point moduna geçirme işlemi yaptı.

şu an wifi mesh sistemi ekranında görünüyor fakat ekleme butonu aktif değil re check statüsünde. wifi den bağlamadığım için mi bu ekranda yapamıyorum, yapmamın bir artısı var mı şu an sorunsuz çalışıyor yoksa

ha bir de wireless ayarlarımda daha önce burada konuşulmuştu wifiman gibi programlarla en sakin kanalı bulup ayarlayın denmişti ben de 4 yapmıştım. geçen günlerde de şöyle bir öneri gördüm onu da iki cihazda da bu şekilde yaptım. BGN mi olmalı GN mi olmalı orası tam nasıl olmalı ?

son bir sorum da şu aşağıdaki roaming ayarları nasıl olmalı ?

@Holisticmax

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi designr -- 5 Mayıs 2021; 19:42:13 >

• designr kullanıcısına yanıt

Öncelikle hayırlı olsun.

Bağlamadan önce; kablolu bağlantı ile kullancaksanız Erişim Moduna, kablosu tekrarlayıcı olarak kullanacaksanız Tekrarlayıcı moduna almalısınız.

Daha sonra iki kurulum için de, Omni ile Extra'yı birbirine lan portlarından bağladıktan sonra Wifi Mesh ekranında ekle diyip yeşil olmasını bekleyeceksiniz. Kablolu ise kullanmaya devam, kablosuz kullanım için ise Omni'yi istediğiniz yere taşıyacaksınız.

İki adet görmüyor, segmentasyon olarak Ev ağı ve Misafir Ağı geçişini anlık olarak görmüşsünüzdür. Bir daha gözükmemiştir.

Kurulum bir hata yaptığınızı düşünerek Wifi Mesh kısmından kaldır diyip, Omni'yi de resetleyip tekrar yukarıdaki adımlara göre kurulumu yapınız.

Kablosuz ayarlar için tüm cihazlarınızda önerim otomatik kanal taramasının açık olmasıdır.

2.4 ghz için

Türkiye - 802.11n - Oto - Dinamik yada 6 saatte bir

5 ghz için

Türkiye - 802.11 n/ac - 36 ve ya 48 arası bir kanal

Roaming ayarı içinde Fast Transition hem 2.4 hem 5 için açık olsun.

Band Steering Varsayılan olarak kullanmanızı tavsiye ederim.

• teşekkür ediyorum. roamingi açınca gelen

Mobility domain ID

Mobility domain key

hanelerine ne yazmak gerekiyor ?

• designr kullanıcısına yanıt
    Dilediğiniz rakam ve harfleri girebilirsiniz.

d1
    W62WtKYEcFCNYZHL

Gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 5 Mayıs 2021; 21:5:48 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • teşekkürler

• Keenetic Extra DSL ve Air router MESH ...
    Ölçüm yapılan yer ile cihazlar arasında bir duvar var...
    Band steering 5ghz seçili...
    Daha ne olsun...😁👍

• quote:

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Alıntıları Göster

Ya da yediğimiz kazıkların bileşkesi :)

• Wifi mesh kullananlara :
    2.4g 6. Kanal
    5g 40. Kanal
    ayarladıktan sonra 1 gün süre ile hiç ayarları hiç ellemeden bir test yapmasını tavsiye ederim...
    Mesh sistemi zaman içerisinde kendisini max. seviyeye ayarlıyor...👍

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, extra dsl modeme usb üzerinden yazıcı bağlayabiliyoruz, ya da usb üzerinden bellek bağlayıp uzaktan dosya transferi yapabiliyoruz. Peki yazıcı bağlayıp başka bir konumdan baskı gönderebilir miyiz?

• 
Sayfa: önceki 437438439440441
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.