Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (436. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
20.091
Cevap
358
Favori
815.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KYTECHNGAMING

Wifi ile ilgili ayarlarınızı nasıl yapılandırdınız?

vala az önce kargoya verdim geri iade ettim wifi performansından hiç memnun kalmadım sürekli dalgalanıyor... Standart 2.4 ve 5ghz olarak ayrı ayrı yapılandırdım. Aşağıdaki videoda telefon ile modem arasındaki mesafeyi videoya çektim. O mesafede wifi sinyali dibe düşüyor, hız olarak 9mbit - 20mbit arasına iniyor... 2.4 Ghz ve 5 Ghz ile ayrı ayrı denedim arada çok bişi değişmedi açıkcası. Şu an dandik eski airites 5650 modemimi takdım geri, aynı yerde bu telefon ile 57mbps hız alıyorum...

• TSuNaMi_ kullanıcısına yanıt

Bırakın da sorun yaşasın. Antenlerin haline bakınız.

-Antenler X

-Cihaz konumlandırması X (Etkilenmesi muhtemelen bir beyaz eşya)

-Ayarlar X

Keşke hızlı hareket etmeyip denemeler ile sorununuzu bulabilseydik. Neyse hayırlısı olsun kararınızda.

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları
  • quote:

Bırakın da sorun yaşasın. Antenlerin haline bakınız.

-Antenler X

-Cihaz konumlandırması X (Etkilenmesi muhtemelen bir beyaz eşya)

-Ayarlar X

Keşke hızlı hareket etmeyip denemeler ile sorununuzu bulabilseydik. Neyse hayırlısı olsun kararınızda.

2-3 metrelik mesafede antenin şeklinin çok önemli olacağını sanmıyorum... Beyaz eşya çalışır halde değil bişi değil ne gibi etkisi olacak ? ki onu geçtim şu an aynı makinanın üstünde airties 5650 modem yatay bi şekilde arka tarafda yatıyor ve telefon aynı konumda 57 mbps hız alıyor..

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 29 Nisan 2021; 15:9:20 >

• quote:

başkan bunları okuyup uygulayacak kadar okusaydık bi yerlere bişi olurduk. Altı üstü modem tak çalıştır kullan kim uğraşacak bunlarla..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TSuNaMi_ kullanıcısına yanıt

Bunu bilerek söyleminizden dolayı sizi tebrik ediyorum. Diyecek pek bir şey kalmıyor....

Sadece bir satıcıyı daha (cihazın arızası olmadığını düşünerek, çünkü test ortamı da oluşmadı) zarara da uğrattınız , hem maddi hem zaman açısından.

• quote:

Bunu bilerek söyleminizden dolayı sizi tebrik ediyorum. Diyecek pek bir şey kalmıyor....

Sadece bir satıcıyı daha (cihazın arızası olmadığını düşünerek, çünkü test ortamı da oluşmadı) zarara da uğrattınız , hem maddi hem zaman açısından.

sorun olmasa sorun var diyip bunları yazmazdım dostum.. Yineliyorum 2-3 metre mesafede bu denli wi-fi sinyallerinin düşüyor olması normal değil. Belki sorunlu bir cihaz denk gelmiştir bana bilemem artık onu firma gönderdiğim cihazı inceleyerek bakar.

• Değerli arkadaşlar kusura bakmayın kafam iyice karıştı.

Şimdi rica etsem beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

Normal bir ev kullanıcısı olarak ttnet servisi ve ttnet’in vermiş olduğu modemle beraber yalın hipernet 35 mbit internet kullanmaktayım. Ttnet modemiyle ikinci oda da Wi-Fi sorunu yüzünden Mi markasının routerini kullanıyorum.

Lakin ilerleyen zamanlarda hem daha yüksek hızlara geçiş hem de ileriye dönük bir modem edinmek adına bu modem ne denli işimi görür. Gerek stabilite gerek bağlantı kopması veya hız düşmeleri vs gibi sorunlarla hem şu an hem de ileriye dönük sıkıntı yaşar mıyım.

Şu an da 1 + 1 evde modeme bağlı cihazlar.

1. Tv box
    1. PC
    1. Ps4
    2. Telefon

Tekrardan kafamda oluşan bilgi kirliliğinden ötürü yukarda ki sorduklarıma istinaden beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teneke_kupa -- 30 Nisan 2021; 12:43:44 >
  • teneke_kupa kullanıcısına yanıt

ben evimde Extra DSL + Extra kullanıyorum wifi- mesh ile evin her alanında modemin yanındayış gibi bir kablosuz performans alıyorum Extra dsl cihazında lan portları wan portunada çevirebilitorsun yarın bir gün fiber internete geçersen de rahatlıkla kullanabilirsin. evindeki cihazlar için rahatlıkla kullanabilirsin.

• Sebastian_RR kullanıcısına yanıt

+1

Tek bir durum var eklemek gereken, 100mbit ile sınırlı.

• Bilgilendirme için çok teşekkürler hocam. Fazladan pek bir şey aradığım söylenilemez.

Günlük kullanımda ve yük altında herhangi bir kopma ve yavaşlama olmaması, hızı olabildiğince en verimli şekilde vermesi herkes gibi öncelikle aradığım şeyler. İleriye dönükte olması benim için kafidir. Fırsat kovalayalım bakalım.

• merhaba, keenetic omni dsl kullanıyorum, yanlışlıkla guest WiFi sini aktive ettim, nasıl kapatabilirim?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • THECERN kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Arayüzün anasayfasında, Misafir Ağı altındaki çentiği kapatmanız yeterli.

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Mobil uygulama içinde aşağıdaki video size yön gösterecektir. Misafir ağı içinde 2.4 kapatırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 1 Mayıs 2021; 10:28:32 >

• KeeneticOS 3.7.8 Alpha yayınlandı. 01.05.2021

• Arkadaşlar bu modemi almayı düşünüyorum bir kaç sorum olacaktı. Şu an kullandığım modemi sözleşme bitimi nedeniyle geri göndereceğim, konsollar 5ghz de modeme bağlılar ve online oyunlarda çok uzun sürelerde kopma ya da ping sorunu yaşamıyorum(kablolu bağlamayla arasında 1-2 ms var yok).Bu nedenle 5ghz de sorun yaşayan arkadaşlar var mı bu çok önemli benim için? İkincisi ise bazı yerlerde modemin Ping değerlerinin bazı dandik modemlerden bile yüksek olduğu karşılaştırma yorumları vardı bununla ilgili yorumlarınızı bekliyorum.

• Bundan 1 ay önce yazmistim. Surekli cevrimdisi olmalar kopmalar. Sürekli sifirlayarak kurdum en sonunda hata vermeden 2 3 gun önceye kadar kullandim. ( Bozulmasin diye gelen guncellemeyi bile yapmaya korktum ) simdi gene ayni surekli 1 tanesi çevrim disi oluyor. Yeniden başlatıyorum normal çalışıyor sonra kesiliyor sonra bir daha geliyor. Yeminle pişman oldum bu kadar para ver 5 para etmicek sistem. Resmen hayal kirikligi oldu.

• KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

• mmusty355 kullanıcısına yanıt

Eyvallah dostum en korktuğum şeydi o zaman farklı şeyler düşünmem gerekecek.

• mmusty355 kullanıcısına yanıt

Daha önce ne önerilerde bulunuldu yada bulundum bilemiyorum lakin 5 GHz wifi ayarlarınızı ne şekildedir?

• 
Sayfa: önceki 434435436437438
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.