Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (425. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20.013
Cevap
357
Favori
812.824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 423424425426427
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu dslam kilit kaldırma nedir bilen var mı? port mu değiştiriyorlar snr artar mı? ben hala alpha 3.7.4 teyim 8 yaptım snr yi ama 4.4 şu an kopma filan da yaşamıyorum kilidi kaldırtsam snr daha da düşer diye korkuyorum 75mbit görüyorum ama açgözlülük de yapmayım kötü bir porta atarlar hızım daha da düşer diye

• portla alakası yok türknet forumda konu açın kaldırırlar kilidi ama 75 te 4.4 snr var ise gerek yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: goksenin1

bu dslam kilit kaldırma nedir bilen var mı? port mu değiştiriyorlar snr artar mı? ben hala alpha 3.7.4 teyim 8 yaptım snr yi ama 4.4 şu an kopma filan da yaşamıyorum kilidi kaldırtsam snr daha da düşer diye korkuyorum 75mbit görüyorum ama açgözlülük de yapmayım kötü bir porta atarlar hızım daha da düşer diye

Kopamalar başlar maximum verimi almışsınız değerlerinize göre hatta o değerde bile kopması lazım stabil bağlantı sağlayamamanız lazım. Bence fantazi aramayın ben olsam

aramazdım en azından :)

Standartlar bunlar ;

• 6 dB'e kadarsa — hattın kalitesi düşük, problemler meydana gelebilir;
    • 7 dB ile 10 dB arasındaysa — hat kalitesi standart, hatalar ve kesintiler meydana gelebilir;
    • 11 dB ile 20 dB arasındaysa — hattın değerleri iyi, senkroniazsyon problemleri yok;
    • 21 dB ile 28 dB arasındaysa — hattın değerleri güzel;
    • 29 dB ve üzerindeyse — hat değerleri mükemmel.

• Merhaba arkadaşlar. Herkese iyi forumlar. Extra Dsl kullanıyorum ve exrta ac aldım mesh kurmak için. İlk kurulum yaptığımda dsl ve ac 3.7.3 sürümde herhangi bir kopma yaşamıyordum. Kararlı sürüme geçeyim dedim ama şimdi çok kopmalar yaşıyorum. Dikkat ettim de telefonum bağlanınca ac wifiden düşüyor. Fişini çıkarıp takınca düzeliyor. Resetlesem de sanırım doğru ayarları yapamıyorum. Aralarında 1 duvar olan bu iki cihazı kablosuz olarak mesh kurabiliyorum. Ancak kurulum sonrasında genelde 1 gün sonunda extra ac kopuyor ve tekrar bağlanmıyor. Ayarlar konusunda bana yardımcı olabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhammet061 -- 6 Nisan 2021; 15:53:32 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • muhammet061 M kullanıcısına yanıt
    5ghz wifi kanal ayarı oto ise sabit 36 yi seçip deneyiniz.

• arkadaşlar ethernet ile arayüze girip kurulumu başlatmıştım sonra bir önceki sayfaya dönmek istediğimde "bu siteye ulaşılamıyor" uyarısı geldi şu andan itibaran cihazın web arayüzüne my.keenetic.net ile tarayıcılar üzerinden ulaşamıyorum. Üstelik Port1'e ethernet kablosu ile bağlı olduğum halde.

uygulama ile default wi-fi şifresi ile ağa katıldım ama ilk kurulum sihirbazıda ağda modemi bulamıyor

fabrika ayarlarınama almam gerekiyor, kaç saniye basacağız arkadaki delikteki butona ?

• Geçen ben de güncelleme yaptım modeme ulaşamadım aynı sizin gibi

Ön panelde bulunan ‘Durum’ göstergesi aralıklarla yanıp sönünceye kadar (10-12 saniye sürebilir) basılı tutun ve bırakın.

• resetlediğim halde pc ile ethernet üzerinden bağlanamıyorum ama mobil aplikasyondan bağlandı kurulum sihirbazına girdi

garip bir sorunla başladık bakalım hadi hayırlısı

my.keenetic.net şeklinde girmek yerine diğer modemlere olduğu gibi default bir IP ile girebilir miyiz acaba

default IP nedir bilen var mı ?

• Allen_Bradley kullanıcısına yanıt

192.168.1.1 ile giriş yapabilirsiniz ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: solid

192.168.1.1 ile giriş yapabilirsiniz ;)

teşekkürler :)

• ethernetle bağlantı için ayrı internet kurulumu yapmak lazım galiba bir türlü beceremedim becersem ping ve hız değerlerimi öyle ölçecektim ayarları nasıl yaparız sayfayı nasıl dolduracağımızı bilen var mı?

• Merhaba, Keenetic Extra Dsl satın aldım ve yarın teslim edilecek. Modemi alır almaz ilk olarak yap diyebileceğiniz bir ayar var mı? Çok da network bilgim bulunmuyor açıkçası. En temel hangi ayarları yapmak gerekir?

• quote:

Orijinalden alıntı: sadlover

en düsük pingli yerle yapıyor testi , yani amsterdam ile yapıyor o listedeki. sizin dışınızda diğer kişilerde de bu modemle en düşük C değeri alabilen gördüm. yaptığı yer zaten önemli değil bu test download yaparken pingi ölçüyor , modem ne kadar boğuluyor bunu anlıyor. AQM veya SQM li cihazlar bu testten a+ yada a alabiliyor.

• khanjui kullanıcısına yanıt

yani bizim extra dsl de SQM denilen şey var mı yok mu? ya da ilerde gelebilir mi yazılımla yoksa?

• goksenin1 kullanıcısına yanıt

• elimdeki keeetic extraya mi repeater 2 de 20mbs interneti aşamadığı ve sadece 2.4ghz yayın yaptığı için city router aldım bugün yarın gelir kablosuz mesh yapacağım mesh işleminden önce yeni gelecek city için mutlaka güncelle yada mesh yapmadan önce mutlaka şu ayarı yap diyeceğiniz herhangi bir ipucu var mı?

• modeme kaç wifi bağlanabilir belirli bir sayı varmı

• City repeater modunda kurayım dedim içine giremiyorum illa kablolu mu yapmak lazım bu işi?

• kadirdaglar kullanıcısına yanıt

Sorununuzun cevabı ilk mesajda var aslında;

Wifi işlemcileri ; 2.4ghz MediaTek MT7592N (PCIe Gen 1), 5ghz MediaTek MT7612EN (PCIe Gen 1)

2.4Ghz de 58 kullanıcıya, 5Ghz de ise 99 kullanıcıya

yani toplamda 160 kullanıcıya kadar aynı anda bağlanma imkanı veriyor.

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

• jagatai J kullanıcısına yanıt

Mesh yapmak istiyorsanız , ilk mesajdaki Air yada Viva router'e benzer şekilde anlatımı var...

Yanlız ilk kurulum için fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekebilir...

• 
Sayfa: önceki 423424425426427
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.