Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
20.091
Cevap
358
Favori
815.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    merhaba

size en uygun modellerden birisi bu ;

Fiber optik bağlantılar için SFP portu olan modellerden direkt fiber baglantıyı bu routere baglayarak kullanmanız mümkün ...

mesela ;https://keenetic.com.tr/tr/keenetic-giga

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 4 Ocak 2020; 19:29:47 >
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Evet o modeli gördüm ama sfp portu var fakat benim evdeki kablo ucu ondan değil ince fiber optik kablo ucu gpon terminale takılıyor. Ben de acaba kendi kablo ucumu sfp ye çevirecek bir şey var mı onu merak ediyorum. Ya da başka alternatif.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iCankat İ kullanıcısına yanıt
    Bağlantı tipini ve kablo tipini gösteren resimler atabilir misiniz?
    Üstadım muhtemelen biliyorsunuzdur da be tekrardan bilgi vereyim dedim giga ve ultra modellerde sfp port bulunuyor fakat cihaza uyumlu sfp combo alınması lazım yani fiber kablolar bu sfp combo portu yoksa cihaza direk bağlanamaz.
    bir çözüm bulabildiniz mi ?
    malesef bulamadım, bulmaya da gerek kalmadı çünkü fiber altyapı olan yerlerde telekom mecburi olarak gpon terminal ve modemi kiralıyormuş istesek de iptal edemiyormuşuz. verdikleri modemi kutusuna kaldırdım, gpon terminalden aldığım ethernet kablosunu da mi router 3g cihazıma takıp pppoe ayarı yaptım öyle kullanıyorum. hızdan ve özelliklerden çok memnunum bu routerımın fakat torrent konusunda beni deliye çeviriyor. hiçbir şekilde stabil indirme sağlayamıyorum. aynı torrent dosyasını pcden utorrent ile açıyorum 8-10mbs ile indiriyorum, gidip router üzerinden indirme başlatınca max 2mbs çıkıyor sonra sıfıra düşüyor. çıkıyor düşüyor çıkıyor düşüyor sabit 2mbs ile kalsa sorun yok da sıfıra düşüp düşüp yükselmesi çok can sıkıcı. az önce openwrt 19.07 upgrade yaptım transmission yine aynı. Bir çare var mı acaba, bu keenetic modemdeki torrent de böyle sıkıntılı mı acaba sırf router'ımın torrent sıkıntısı yüzünden gözümü keenetic'e diktim.

merhaba

Keenetic extra dsl modem'de transmissionbt 2.94 sürümü ile hazır olarak geliyor , download DSL hızının 2/3 oranında

yani 30 Mbps hızınız varsa max. 20Mbps olarak sınırlanmış . Böylece diğer kullanıcıların internet hızına etkisi makul

seviyede tutulmuş. Gördüğüm kadarıyla indirme gayet stabil oluyor.

HDD kullanılmadığı zaman " 5-10 dakika" içerisine " IDLE " yani uyku durumuna alınıyor.

Ayrica üzerinde usb portu olan bütün Keenetic router ve modem 'lerde torrent uygulaması desteği var .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 10 Ocak 2020; 12:29:26 >
    Aynı yazılım aynı versiyon benim cihazımda da kurulu. DSL hızımın 2/3'ü gelse 150mbs internetim var 100mbs'i gelmiş olacak fakat benimkisi 2-3mbs'i geçmiyor ve stabil değil. Openwrt kurulu Mi Router 3G cihazıma. HDD'de aynı şekilde hdparm kullanıyorum 3dk sonra uyku durumuna alıyor işlem yapılmıyorsa. Ama işte bu indirme sırasındaki stabilite sorunu beni bitiren kısım. En fazla 2-3mbs hızlara çıkıyor ve pat diye 100kbs'lere iniyor çıkıyor iniyor çıkıyor sürekli dalgalanıyor. Her farklı ayarı denedim ama yemedi. Başına gelen birisi de yok ki çare bulalım :)
  • merhaba
    Forumda başka bir konuda gördüm openwrt kullanan olarak cevaplamak istedim...
    Dosyalara erişmek için Keenetic web arayüzünü yada windows gezginini kullanabilirsiniz ;

Dosyalara web arayüzü ile erişim ;

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Dosyalara windows gezgini ile erişim ;

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Keenetic openwrt desteği için bu forumu kullanabilirsiniz ;
    https://forum.keenetic.net

JFFS desteği hakkında ;
    https://forum.keenetic.net/search/?q=JFFS

Keenetic extra dsl'de kullanabilieceğimiz openwrt uygulamalarını buradan görmek mümkün ;

http://bin.entware.net/mipssf-k3.4/

merak ettiğiniz başka konular olursa sorabilirsiniz , yardımcı olmaya çalışırım .
    Bu arada lighttpd server'i Keenetic extra dsl opkg uygulaması üzerinde çalıştırmak mümkün görünüyor...
    Fakat cpu gücüne göre ne kadar verim alınabilir ? denemediğim için bilemiyorum ;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 11 Ocak 2020; 19:40:27 >

• Bu ülke şartlarında bir modeme göre aşırı fazla fiyatı.Bir modeme kimse o kadar para vermez + işlemcisi MTK güçlü bir işlemci değil
  • Ben evde fiber İnternetim yok diye alt modeli olan omni yi aldım, 350tl ye.
    Yaklaşık 2ay modem araştırdım, göz önündeki tüm modemlerde herkesi bir çok şikayeti vardı,
    Bende bir kaç kişiden keenetic markasını duymuştum, araştırınca olumsuz yorum yok denecek gibiydi,
    Fiyatı dediğiniz gibi biraz yüksek ama karşılığını problemsiz çalışarak veriyor,
    Evde pc kullanmıyorum, kurulumu telefondan kare kod okutarak rahatça yaptım.
    Çocukların tabletlerine İnterneti istediğim gün ve istediğim saatlere göre ayarladım,
    Reklam engelleyiciyi kurdum,
    Torrent için disk bağlayacağım,
    Ve yaklaşık iki haftadır tek bir sıkıntı yaşamadan kullanıyorum,
    En güzel yanıda 5 kullanıcı WiFi ve kablo ile bağlıyız ağırlaşma olmadan nete girebiliyoruz,
    Bu nedenle bence parasına değiyor, tabi bir tık daha ucuz olsa daha çok yaygınlaşır ama, olmuyor demekki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • TR'de çok tanınan Xiaomi mi wifi 3g de MTK işlemcili ..
    Keenetic extra dsl'de daha hızlı MTK işlemci var...
    Üstelik yazılım ve garanti konusunda emsallerinden çok ilerde...

Test etmeden , performansını ölçmeden karar vermek ne kadar doğru sizce?
    Bu görüşe nereden sahip oldunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam sürekli tavsiyelerde bulunuyorsun modem arayışı içerisinde olanlara merak ettim samimiyetle soruyorum Keenetic çalışanı değilsin değil mi ? Bende modem alacağım ama bir kaç sorum olacak bu modemle ilgili. Mesela Adguard DNS bunu zaten tüm modemlere uygulayabiliyoruz. (https://adguard.com/tr/adguard-dns/overview.html#instruction ) burada ki DNS leri herhangi bir modeme girdiğimizde reklam engelleme olmuş oluyor. Bu modemde DNS harici bir uygulama mı yüklü ? Yoksa bu işi sadece DNS ile mi yapıyor.
    * Ayrıca torrent indirmelerinde hız sınırlamayı kaldırabiliyor muyuz bunun bir yolu var mı bu sınırlandırmayı bizim yapabileceğimiz bir seçenek yok mu ?
    * Herhangi bir problemle karşılaştın mı daha önce.
    * Takılma yada herhangi bir problem hata vs oldu öu ?
    * Şu eksik diğer modemlerde var ama bunda yok bu özellik dediğin oldu mu ?
    * Uzaktan bağlantı ve dosya paylaşımı sıkıntısız çalışıyor mu ?
    * DLNA nasıl kullanabilme imkanın oldu mu ?
    * 5G hız alanı nasıl çok yakın mesafede mi olmak gerekiyor ?
    Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

• merhaba
    Tabii ki Keenetic firmasının çalışanı değilim .
    Özellikle TTNET modemlerden çok çektiğim için problemlere çözüm bulmak için epey araştırma yapmak zorunda kaldım...
    Kullandığım modemleri başka yerlerde özellikleri , incelemeleri yetersiz bulduğumdan tecrübelerimi bu forumda paylaşıyorum...
    İmzamdaki linklere bakarsanız bunu epey zamandan beri yaptığımı görürsünüz...

Adguard DNS'leri el ile girildiğinde de aynı sonuç alınıyor ,
    buradaki espri anladığım kadarıyla son kullanıcıya DNS IP ayarları ile değil de basit bir seçim ile bunu sağlamak...
    bir de sadece ADguard değil mesela SafeDNS'e üyeliğiniz varsa onu da kullanabilirsiniz.

ayrıca ADguard DNS havuz IP listesi olusturulmuş ,
    (tahminim aile koruması yada reklam koruması seçiminde hangisi hızlı yada online ise modem ona yönlendiriliyor.)
    LOG içindeki görebildiğim DNS havuz listesi ;
    176.103.130.132
    9.9.9.10
    1.0.0.1
    91.239.100.100
    9.9.9.9
    176.103.130.134
    1.1.1.1
    149.112.112.10
    185.228.169.9
    185.228.169.168
    176.103.130.130
    185.43.135.1
    149.112.112.112
    193.17.47.1
    185.228.168.168
    89.233.43.71
    185.228.168.10
    185.228.168.9
    185.228.169.11
    176.103.130.131

torrent indirmeleri sınırlamasını bildiğim kadarıyla kaldıramıyorsunuz...
    tahminime göre ağdaki kullanıcıların internet erişimini etkilememesi için bu düzenleme sınırlandırılmış...
    belki opkg torrent uygulaması kurulumu yapılırsa o zaman istenilen max. hız ayarlamak mümkün olabilir ...

takılma , donma vs. yaşamadım ... TTNET altyapısı azizlikleri haricinde :/

mesela özellikle Beamforming ve MU-MIMO özellikleri olmasını isterdim ...

uzaktan bağlantı ücretsiz domain ip yönlendirmesi sayesinde TURKNET (CGNAT) havuz ip olmasına rağmen gayet iyi çalışıyor .
    normalde bunun için statik ip ücreti ödemek gerekiyor...

dosya paylaşımı ve DLNA gayet iyi , 4k videoları sorunsuz izliyorum ...

5ghz ev içinde yeterli seviyede çekiyor, tabii bu sizin bulunduğunuz ev büyüklüğüne ve altyapısına göre değişir...

başka aklınıza takılan sorular varsa çekinmeden sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 13 Ocak 2020; 11:15:23 >

• bu modemi tesadüfen görüp ilgimi çekmişti hep airties kullanırım ama sanırım 5760 bozulursa son airtiesim olacak çünkü bu marka yok artık yeni markam bu olabilir konu için teşekkürler eline sağlık alacak olanlara faydası olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 14 Ocak 2020; 9:37:22 >
  • Evimde kullandığım vodafone fiber için giga ve ya ultra modeli satın almayı düşündüm önce sfp port olduğunda ötürü (amacım ont cihazını kaldırıp eve gelen fiber hatındoğrudan modeme bağlamaktı) ancak yaptığım araştırmalar sonucunda eve gelen fiber bağlantı SC / Apc olduğunu keşfettim. Giga ve ultra da bulunan sfp port a bu bağlantıyı bağlayabilmem için sc/apc to sfp ont modülü kullanmam gerektiğini öğrendim. Bu modülde çinde 100-150 TL fiyatlarında değişirken orijinal olanları da (Dell, zyxel vs) modüllerde 500 TL segmentinde değişiyor. Bu şekilde bağlantı kullanmak yerine keenetic in viva yada extra modellerine hali hazırda iss nin verdiği ont cihazından gelen wan kablosunu bağlayarak kullanmak daha mantıklı geldi. Bu bağlantıyı air modeliyle de kullanabilirsiniz. Alacağınız cihaz tamamen bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre değişecektir.

SC/APC fiber sonlandırma portu

SC/APC to SFP converter modül

• HITCHER kullanıcısına yanıt
    VDSL kullandığım için fiber bağlantılarda kullanılması gereken modüller hakkında bilgilerim çok az .
    Fiber kullanmak isteyenler için iyi bir anlatım olmuş. teşekkürler. .
  • Arkadaşlar bana bir yardım edin.
    Benim evde 12 tane xiaomi ip kamera var evde 8 telefon mevcut 2 adet nas 1 tv 1 adet android player mevcut.

Son 4 kamera sonrasında modem sapıttı tp link modem ve 35 mb türknet vdsl 2 var

Şimdi ben asus dedim ama herkes dertli tp link vr600 veya 900 düşündüm ama ondada bir sürü sıkıntı varmış.
    Kinetic modem alsam benim işimi görürmü?
    Download veya torrent ile işim olmaz olsa bile nas indiriyor ona atarım.
    Kinetic'in hangi modemini tavsiye edersiniz.
    Birde çekim alanı iyimidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abuabuabu -- 14 Ocak 2020; 15:57:59 >
    Hocam CGNAT olmasına rağmen domain yönlendirmesi nasıl çalışıyor bilgi verebilir misiniz?
  • abuabuabu A kullanıcısına yanıt
    ajan mısın dostum evde 12 kamera ne yapıyorsun çok merak ettim
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.