Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.013
Cevap
357
Favori
812.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SNR değerini değiştirebileceğimiz firmware'i bekliyoruz. Hoş beta sürümü var ama cesaret edip yükleyemedim.
  • teknotakip_tr T kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, ilettim kendisine, hayırlı akşamlar...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CorleoneFamily kullanıcısına yanıt
    Hocam özel mesaj attım size
  • Anti bufferbloating var mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba

Anti bufferbloating; https://kb.netgear.com/000053088/What-is-anti-buffer

her kullanıcının band genişliği , download hız sınırlaması yapılabiliyor...

ayrıca Wi-Fi Multimedia (WMM) özelliği sayesinde video ve ses uygulamalarına öncelik verilerek ,
    kesintisiz yayın izlenmesine imkan veriyor.
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Bu özellik omni modelinde de var mı acaba, bilginiz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mesaopp

Anti bufferbloating var mı
    QOS açtığın zaman büyük ihtimal bufferbloating sorunu çözülür benim dandik tplink vr400 ac1200de bile qosu açtığımda a+ a a+ alıyor.
  • Boragungoren kullanıcısına yanıt
    Keenetic extra DSL'de QOS dan daha gelişmiş olduğunu düşündüğüm Trafik sınıflandırma motoru IntelliQoS ve ayrıca kullanıcılara ayrı ayrı uygulanabilen hız sınırlama uygulaması var ...
  • deniz_sea kullanıcısına yanıt
    Keenetic-omni-dsl'in extra dsl'den tek farkı "wifi 5g" olmaması olarak görünüyor ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: micro77

Keenetic extra DSL'de QOS dan daha gelişmiş olduğunu düşündüğüm Trafik sınıflandırma motoru IntelliQoS ve ayrıca kullanıcılara ayrı ayrı uygulanabilen hız sınırlama uygulaması var ...
    Kesinlikle hocam sizden bir şey rica edebilir miyim QOS açıkken hem upload hem download yapıp ping vie.valve.net -t atar mısınız? Birde Bufferbloat Test burdan testi uygulayıp çıkan dereceleri ss olarak atabilir misiniz?

tabii en kısa zamanda ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: altuntepe2

Evet telekom 30a profiline geçmez çünkü 17a ile frekans değeri uyuşmuyor. yani aynı anda ya herkesi 30a yapmak zorundalar böyle birşey olmayacağı için 35b geçme ihtimali var çünkü 35b ile 17a 4.3125 kHz frekans değerinde ve uyumlular aynı dslam'dan iki farklı müşteriye 17a 35b verebilirler. 30a 8.625 kHz olduğu için gürültü yapıp 17a kullanan herkesin internetini kullanılmaz hale getiriyor.
    (yazdıklarım yabancı forumlardan alınmıştır)

yakın frekanslar daha fazla gürültü yapar.

bu görselde vectoring olan santralde 17a ve 30a nın birlikte çalışmayacağı anlatılıyor.

IntelliQoS band genişliği 75Mbps ayarlandı , dolayıs ile max. hızın %70'ne erişince sınırlama yapıyor.

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

İnternet kullanımı yok iken DNS ping testi ;

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

QOS açık iken hem download hem de upload aynı anda yapılır iken test sonucu ;

bufferbloat test sonucu ;

detaylı test sonucu ;http://www.dslreports.com/speedtest/58135042

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 4 Ocak 2020; 8:46:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: teknotakip_tr

Öncelikle Micro77 dostumuza bu güzel incelemelerinden dolayı teşekkür etmek isterim. Bildiğiniz gibi Türk Telekom Fiber kullanıcıları da Türk Telekomun modem dayatmasına maruz kalarak istedikleri model modemi yada router kullanamamaktalar ben keenetic extra dsl modemim bu dayatmayı aştım performansı ve özellikleri ile ülkemize güzel bir giriş yapan kullanıcıların bütün dertlerini ortadan kaldıran keenetic marka modemi kullanmaya başladım. Keenetic bu konuda rakiplerine göre inanılmaz artısı olan bir cihaz kullandıkça özelliklerini keşfettikçe hayran kalmamak elde değil parasını son kuruşuna kadar hakettiğini düşünüyorum alıp kullanan ve kullanacak olan tümm forum dostlarımda benim bu düşüncelerime katılacaktır...

Öncelikle Micro77 ye ve size paylaştığınız bilgiler için teşekkürler. TT nin gpon fiber için verdiği ZTE modemden şikayetçi olduğum için alternatif arayışına girdim. İki sorum var,

1) Extra DSL Modem ile ZTE modemi hiç kullanmadan direk kabloyu Keenetic e bağlayıp ayarları yaptıktan sonra bağlanabiliyoruz değil mi?
    2) Keenetic in daha farklı modelleri de mevcut ve onlarda da PPPoE desteği var. Aynı şekilde onları da kullanabilir miyiz? Yoksa bu modele özgü bir durum mu var?

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matruck -- 4 Ocak 2020; 12:26:42 >

• Bende son karar olarak omni aldım, dün akşam telefondan sıkıntısız kurdum, eski modemim ttnet tplink di,
    Şuan ilk izlenim olarak çok iyi, 16m paketteyim ve 16yı alıyor, önceki dökmeden hemen önce baktığımda 14m kalıyordu,
    Sinyal gücü daha iyi, ev 85m2 olduğu için zaten sıkıntı olmuyor, ama sokaktan bile rahat çekiyor, önceki tek diş yakalıyordu sokakta bu 2diş yakalıyor.
    Aynı anda Netflix den dizi indirip, tidal den 150 şarkı indirip, Chrome dan dizi izledim banamısın demedi, önceki ile bunu yapmam çok zordu, ayrıca torrent ten 1.4mbit/sn indiriyor, önceki 1mbit/sn zor görüyordu, şimdi 35m vdsl için başvurdum, daha iyi olacak inşallah,
    Yazım hataları için kusura bakmayın :)

• Bu arada siteden kayıt ettim garanti 4yıl oldu,
    Herkese teşekkür ederim.

• micro77 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim..
    Evet benim evin orada fiber yok, ve 50mbit hızın üzerine çıkamıyorum o yüzden 200tl fazla vermeye gerek duymadım, şuan diğerinden sonra bu iyi geldi, tekrar teşekkür ederim.

• matruck M kullanıcısına yanıt
    merhaba

evet fiber'den gelen ethernet kablosunu direkt Keenetic Extra DSL modeme bağlıyarak kullanabilirsiniz...

yada isterseniz Fiber optik bağlantılar için SFP portu olan modellerden de kullanmanız mümkün ...

mesela ;https://keenetic.com.tr/tr/keenetic-giga

veya sadece wan girişi olan wifi router ile de fibere ethernet bağlantısı yaparak kullanabilirsiniz

mesela ; https://keenetic.com.tr/tr/keenetic-air

tercih sizin .

• quote:

Orijinalden alıntı: micro77

IntelliQoS band genişliği 75Mbps ayarlandı , dolayıs ile max. hızın %70'ne erişince sınırlama yapıyor.

İnternet kullanımı yok iken DNS ping testi ;

QOS açık iken hem download hem de upload aynı anda yapılır iken test sonucu ;

bufferbloat test sonucu ;

detaylı test sonucu ;http://www.dslreports.com/speedtest/58135042
    Hocam indirme ve yükleme yapılırken baya iyi çıkmış sonuçlar nperf sonuçlarıda baya iyi upload yaparken benim net ölüyor 200ms teşekkür ederim eline emeğine sağlık.

• Arkadaşlar yeni eve taşındım ve burda altyapı fibermiş turknet yok diye millenicom bağlattım, hızdan da gayet memnunum fakat anlamadığım birkaç şey var. Ben extra dsl'i almayı düşünüyorum fakat bana millenicom modem kiraladı aylık 10TL karşılığında, telekomun zyxel bir modemi (hiç memnun değilim) ve evdeki işleyiş şu şekilde. Sarı fiber kablosu eve kadar geliyor, o sarı kabloyu gpon terminal adı verilen ufak kutuya takıyorsun (gpon terminali de telekom verdi sanırım o da kiralıkmış) gpon terminale fiber kablosu giriyor ve o terminalden de ethernet ile interneti alıp modemin wan girişine takıyorsun. Şimdi ben istiyorum ki modeme her ay ekstradan 10TL para vermeyeyim, modemi ve gpon terminali iade edeyim. Fakat iade ettiğimde gpon terminal elimde olmayacak. Ben evde nasıl internet kullanacağım? Bu KEENETIC Extra DSL ile terminal olmadan kullanmam mümkün değil. Bunun bir üst modeli var "Keenetic Giga AC1300" isimli o fiber destekli deniyor ama SFP portu var diyor üstünde. Benim eve gelen fiber kablo SFP değil sanırım. İşin özü ben nasıl telekomun verdiği gpon terminal ve modemden kurtulup bu modemi kullanabileceğim? İkinci el gpon terminal mi satın almam lazım yoksa benim evdeki fiber kablosunu SFP'ye çeviren aparatlar falan var mı? Şimdiden teşekkürler cevaplar için.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.