Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (320. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.013
Cevap
357
Favori
812.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 318319320321322
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Cidden muazzamlar hadi altyapı olan yerde 10mbit sağlayan sağlayıcıda var. Özenle kısıtlamış resmen paketi ve değiştirtemiyorsunda. Bu çok enteresan.

• valla ben 16 mbs pakette 13 aldığıma şükrediyorum vdsl e hiç bulaşmam kim bilir ne olurKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

• Speednet 35 megabitilik tarifede, eski türktelekom modemle 33 megabit civarı hız alıyorum yepyeni Keenetic dsl modemle 15 megabiti geçmiyor.İnanın kutusunda bekliyor modem.Kaç kez reset attım snr değiştirdim olmadı.Bilmediğim bir ayar vardır diyecem ama iğne ile uzun süre basarak modemi kaç kez resetledim zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apali42 -- 26 Kasım 2020; 21:23:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • apali42 kullanıcısına yanıt

Sanırım Wifi'den bu hızı ölçüyorsunuz değil mi?

Eğer öyle ise antenler ve cihazın kendisi nasıl bir konumda durmaktadır?

• Ethernet direk pc ye bağlı ayrıca diğer modem 34 megabitleri wifi dan alıyor.

• ben 300 liraya alanlardanım :) aslında araştırmadım çok ,markayı biliyordum, extra dsl olduğunu görünce gelecekte fiber olmayan bir yere taşınma ihtimaline karşılık bu ürünü aldım.

• apali42 kullanıcısına yanıt
    Yazılım sürümünüz nedir?
  • flat_kil kullanıcısına yanıt

Son güncellemeyi yapmıştım.Ama modem bağlı değil bi kenarda duruyor.Tekrar bir daha deneyeceğim o zaman bakarım.

• Lawlieth L kullanıcısına yanıt

O fırsatı yakaladıysan ok. Saygılar :) bi ara yanına bir viva alırsın. Fiberde onu kullanıp extra dsl i meshte kullanırsın mesela. yada taşındın diyelim tersini yaparsın.

• Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı. Şu anda Turknet 100 mb'e kadar vdsl ve keenetic extra dsl modem kullanıyorum. Maksimum hızlarda indirme gibi son kapasite internet kullanımında modemde kırmızı ışık yanıp bağlantı gidiyor ve uzun süre gelmiyor. Fişini çıkarıp tekrar taktığımda düzeliyor. Sorun modem kaynaklı mı yoksa vdsl de böyle sorunlar görülebiliyor mu? Daha önce hep fiber kullanıyordum. Aşağıda modem hat değerlerini de atıyorum.

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları
  • yeops kullanıcısına yanıt

hattınız maximum hızı kaldırmıyor ve snr değerleriniz düşüyordur bu yüzden internet kesiliyordur fakat modemin kendi kendine bir süre sonra eski haline de gelmesi gerekir 2 taraflı bir problem olabilir. (modeminki yazılımsal diye düşünüyorum.) Aşağıdaki resimde ki bölümünde ki ekran görüntüsü gibi görüntü yollarmısınız. Bilgili kişiler daha iyi analiz edebilir

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0quz28 -- 28 Kasım 2020; 13:9:46 >
  • 0quz28 0 kullanıcısına yanıt

Snr margin değerini 10 db de tutuyorum. Şu ana kadar snr 9.5'un altına düşmedi ama yine de bağlantı kopması oluyor arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeops -- 28 Kasım 2020; 13:29:13 >
  • yeops kullanıcısına yanıt

Benim attığım görüntüde snr değerim 4db ve hiç bir problem olmuyor. Fakat türknet buna rağmen bana 100mbps internet tanımlarsa hattımın sık sık kopacağını söyledi ve 100mbps bağlatı yerine 75mbps bağlantı sağladı. Benzer bir durum söz konusu olabilir. Fakat benim modem nadirde kopsa kendi kendine bağlanıyor hızlı şekilde. Tekrar bi görüntü atayım buda 8db deki değerler. Fikir olsun diye atıyorum size

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0quz28 -- 28 Kasım 2020; 13:33:29 >
  • Merhaba arkadaşlar bu bilgilere göre snr değerini kaç yapmalıyım hattım 35mbps şimdilik snr 10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xfox -- 28 Kasım 2020; 14:14:51 >
  • Yeni güncellemede netspeed olup kullanan var mı? İzlenimleri neler bağlantı sorunu yaşayan var mı?

• millet bayadır bu kırmızı ışık yanıp net kopup kısa sürede gelmesi bende de başlamıştı dün gece aklıl edip lanet spliteri değiştireyim dedim ve sorun çözüldü sanki biri kapatıp açar gibi kopmalar yok olduKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları lanet olası splitrer bozukmuşKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları  aklınızda bulunsunKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

• Asus N16'dan bu modeme geçsem nasıl olur acaba tavsiye edermisiniz birde Tenda V1200 gibi bir model var benzer gibi.

• Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt

Neden geçmek istiyorsun? Mevcut kullandığın Asus ihtiyaçlarına karşılık veremiyor mu? Eğer bir sorunun yoksa boşuna gereksiz masraf yapma, değmez.

• __sin__ _ kullanıcısına yanıt

İki yan oda'da ve üst katta çekmiyordu doğru düzgün bende bir tane çoğaltıcı aldım şimdilik idare ediyor bu şekilde ama kapsama alanı daha çok olsun diye düşündüm aslında, Çok gerekli değil tabi şuan için.

• Merhaba, Menzil genişletici olarak kullanmak üzere Keenetic Extra modelini (DSL olmayan) satın aldım. Ancak kendi kafasına göre bir kaç saatte bir ağdan kopuyor (İnternet ışığı sönüyor) 1-2 saat sonra ancak geri geliyor. Bu arada ana modemde internet var, telefondan kontrol ediyorum. Sorun ne olabilir? Birde menzil genişletici modunda bir çok özellik çıkmıyor arayüzde, sizce menzil genişletici olarak kullanmak gereksiz mi? Reklam engelleme modu çıkmıyor mesela.

• 
Sayfa: önceki 318319320321322
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.