Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (319. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
20.091
Cevap
358
Favori
815.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

merhaba

telegram grubumuzdaki superonline kullananlar size yardımcı olabilirler diye düşünüyorum...

https://t.me/KeeneticTUR

• usb portuna hardisk takip farklı cihazlarımdan kullanmayı denedim. 1 tb lik bir disk taktım. Tvden çok yavaş oldu açması. Acaba ssd hardisk taksam daha hızlı çalışır mı. Gerçi şimdi kontrol ettim usb 2.0 destekliymiş. 3.0 olsa daha iyi olurmuş

• mito1172 kullanıcısına yanıt

Alıntı olarak ekleyeyim buraya.. bu şekilde yapıp kullanıcı adı sifreyi öğrendim sonrası basit.. viva kurulumda kullanıcı adı sifreyi giriyorsunuz geri kalanı cihaz ayarlıyor

"Superonline(Fiber)'da Size Verilen Modem Haricinde Modem Kullanma

Dostlar diğer tüm servis sağlayıcılar modem arayüzünde gireceğiniz @fiber, @ttnet, @millenicom, @turknet ile biten kullanıcı adı şifre bilgilerinizi verirken s.online m.h'ni arasanız dahi size bu bilgileri vermiyor ve dolayısıyla farklı modem kullanamıyorsunuz.

İndirilmesi gereken imaj dosyası:https://drive.google.com/uc?id=1U_7qcw1bWWpi-TETILYQGxNdImuGP4ji&export=download

İmajı açabilmeniz için Virtualbox:https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Virtualbox'u kurup açtıktan sonra dosya-imajı içe aktar diyerek indirdiğiniz imaj dosyasını açıyorsunuz. Sandbox'a iki kez tıklayıp üstteki menüden aygıtlar/ağ/ağ ayarları bölümüne girerek görseldeki şekilde ethernet sürücünüzü(dikkat Wi-fi sürücüsü DEĞİL) gösteriyorsunuz ve kablo bağlı yapıyorsunuz. Ardından ethernet kablosunun bir ucunu bilgisayarın ethernet çıkışına bir ucunu modemin WAN girişine takıyorsunuz. Modemi güç tuşundan kapatıp açtığınızda kullanıcı ve şifreniz ekranda görüntüleniyor

Lütfen burada anlatılanları art niyetli şekilde kullanmayınız. Tamamen bilgi amaçlıdır"

• Tekilas T kullanıcısına yanıt

teşekkürler. bunu kuzen yapabilir mi bilmem ama aynen göndereyim KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları  modem viva olacak sanırım?

• micro77 kullanıcısına yanıt

orada baya yazışmak gerek hocam zor olur

• Merhabalar,

Speedtest'te hızım ilk önce 22 mbite kadar çıkıyor yavaş yavaş azalıp en son 14-15 lere kadar düşüyor.Snr yi 5 yaptım herhangi bir değişiklik olmadı.Sebebi ne olabilir acaba?

• Merhaba arkadaşlar

Elimde 2014 model lg a520 i7 işlemcili 8 gb ram ssd olan Windows 10 yüklü eski laptop var bunun wifi karti 2.4 ghz destekliyor 5.0 yok gormuyor evde ise fiber 100 mb internet var bu laptop kablo ile 94 mb hiz aliyor sorun yok ben laptopu tvye baglayip film izliyorum o yuzden wifisini kullaninca 20 mb uzerine cikmiyor wifi ile nasil 100 mb hızlara yaklasabilirim ? (Modem meşhur huwai hg255s )

1 wifi adaptor ile mi ?

2 yeni model wifi card ile mi ( laptop ana karti desteklemiyor sanırım)

3 router ile mi ( sanmiyorum çünkü full cekiyor zaten ben hizi artirmak istiyorum

4 laptop 2.4 ghz destekledigi icin bunun cozumu yok mu 20 mb hizin uzerine cikamaz miyim ?

Bu konuyu cok arastirdim cozum bulamadim cevaplarinizi bekliyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba

LAN bağlantısı ile 100 Mbps alınıyorsa wifi hız düşmesinin kaynağı tamamen modem/router ile alakalı....

Router'in full çekmesi max. hızı verebilecek anlamına gelmiyor malesef ...

O yüzden size kaliteli Keenetic modem/router tavsiye ederim...

Örneğin Keenetic Extra /Viva yada Giga router'ler olabilir... KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

Elimdeki laptop 2.4G wifi karta sahip , Turknet 75 Mbps VDSL ve Keenetic Extra DSL , Air ve Viva'dan oluşan 3'lü MESH sistemi kullanıyorum , hız testinde aldığım sonuç ;

https://www.nperf.com/tr/r/3289772908798489-Bxne2wxZ

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Karar sizin tabiiki de...

İsterseniz 5G destekli wifi kartı alıp hızınız ne kadar artacak görebilirsiniz...KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 25 Kasım 2020; 23:14:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: micro77

merhaba

LAN bağlantısı ile 100 Mbps alınıyorsa wifi hız düşmesinin kaynağı tamamen modem/router ile alakalı....

Router'in full çekmesi max. hızı verebilecek anlamına gelmiyor malesef ...

O yüzden size kaliteli Keenetic modem/router tavsiye ederim...

Örneğin Keenetic Extra /Viva yada Giga router'ler olabilir...  

Elimdeki laptop 2.4G wifi karta sahip , Turknet 75 Mbps VDSL ve Keenetic Extra DSL , Air ve Viva'dan oluşan 3'lü MESH sistemi kullanıyorum , hız testinde aldığım sonuç ;

https://www.nperf.com/tr/r/3289772908798489-Bxne2wxZ

Karar sizin tabiiki de...

İsterseniz 5G destekli wifi kartı alıp hızınız ne kadar artacak görebilirsiniz... 

Teşekkürler hocam simdi wifi cart alsam sahip oldugum huwai hg255s modemin wifisinden herkes sikayetci kopmalar olabilir o yuzden sanki iyi bir router alip modeme baglayip routerin wifisinden faydalanmak daha mantikli sanki

• Vodafone 100mbps kullanıyorum sol altyapısında. Huawei hg255s vermişlerdi, yani bu kadar saçma bir modem seçimi bilmiyorum. Extra dsl aldım, şuan 1 yan odada bile saniyede 9.5mb civarı download alabiliyorum. Kesinlikle değişin modeminizi

mito gel şu telegrama :) newegg'e Keenetic satarız.

• Geliştirici sürümüne gelen son güncelleme ile şimdi Asus kullanıcıları düşünsün. Herkes mühendis, herkes ayar oynamayı seviyor ya... :)

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları
  • Lawlieth L kullanıcısına yanıt

Fiber altyapını Ethernet bağlantısı değil mi? Neden Extra DSL aldınız? Aynı bütçede Viva almanız daha güzel yatırım olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 26 Kasım 2020; 10:31:58 >
  • Extra DSL alfa sürümü 3.06.A.6.0-1 güncellemesinden sonra web arayüzüne giriş yapılamıyor...

Extra Dsl lerde Geliştirici sürüme yeni gelen güncellemede sorun yaşanabiliyor lütfen yedeklemenizi alınız...

Alfa sürüm olduğu için böyle "bug" hatalar olması gayet normal aslında...KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

Edit ; Güç kaynağı fişini söküp takınca düzeliyor, sorun kalmıyor...

Yeni edit ; bazı sorunlar yaşadığım için tekrar alpha 5'e dönüş yaptım...KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 26 Kasım 2020; 18:45:42 >
  • yorumunuz çok manidar ... "mühendis"lere bir gönderme mi var yoksa ? KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

• micro77 kullanıcısına yanıt

Mühendise değil ya. Mühendislerin bileği bükülmez. Mühendis gibi her ayarı sonuna kadar bildiğini zannedip, o özellik yok diye Keenetic alınmaz diyen mühendislere..

*Yukarıdaki mesaj belirli şahıs/şahıslara bir gönderim içermez. Genel düşüncemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 26 Kasım 2020; 12:58:44 >
  • KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

• hep de vdsl e kıyak yapılıyor adsl kullanan üvey evlat mı?KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

Bazı teknolojiler sadece VDSL için var.

• biz mecburen geri kaldık o zaman tüm ıss ler sağ olsun her bölgede eşsiz alt yapıları varKEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları 

• 
Sayfa: önceki 317318319320321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.