Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (303. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.838
Cevap
350
Favori
805.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yazdığın 3 modelden hangisi sana uygunsa alabilirsin. hepsinde router özelliği var.

• gahmetk G kullanıcısına yanıt

mobil uygulamadan istediğin kişilerin internetini kesabilirsin yada keendns adresi oluşşturduysan web arayüz girerek DSL deve dışı bırakabilirsin tabi birdaha erişmek imkansız olur anca modem yanındayken etkinleştirmen gerekir.

• nfsworld kullanıcısına yanıt

bir cihaz Router modda çalışması gerekir model olarak tüm modeller ile yapabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: dhyingyang

bu konu ile ilgil geliştirme yapıyorlar isteyen olursa yada sorun yaşayan keenetic destek hattına başvursun 3.4.12 gönderiyorlar.

Yazdım hocam adam çok ilgilenmedi bile. İllaki hatta kopma vs istiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: miskindvd

SNRnin düşmesi sadece modemdeki sayılarda oluyor, hattınızda gerçekten bir değişiklik olmuyor ki, eskiden kopmuyorsa gene kopmaz.

Sorun şu:

Eskiden hattımızın gerçek değerini görüyorduk, şimdi ise müdahale edilmiş değeri görüyoruz. Yarın öbür gün tesisatımdaki bağlantı noktalarında gerçekten bir problem olsa bunu nasıl anlayacağım?

Eskiden olsa, düşük SNR değerini görünce hatta bir problem var diyebiliyorduk. Şimdi onu diyemiyoruz. Beni rahatsız eden bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazzaro

Sorun şu:

Eskiden hattımızın gerçek değerini görüyorduk, şimdi ise müdahale edilmiş değeri görüyoruz. Yarın öbür gün tesisatımdaki bağlantı noktalarında gerçekten bir problem olsa bunu nasıl anlayacağım?

Eskiden olsa, düşük SNR değerini görünce hatta bir problem var diyebiliyorduk. Şimdi onu diyemiyoruz. Beni rahatsız eden bu.

Alıntıları Göster

Benim de kafama taktığım durum bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazzaro

Sorun şu:

Alıntıları Göster

Ben en son geliştirici güncelleştirmesini yaptıktan sonra değerleri eski haline döndü. Bence siz de deneyin

• miskindvd kullanıcısına yanıt

Bende işe yaramadı. Keenetic Omni kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aleregrax -- 20 Ekim 2020; 20:13:13 >
  • aleregrax kullanıcısına yanıt

ben extra kullanıyorum o yüzden olabilir

• miskindvd kullanıcısına yanıt

İlginç, bende de işe yaramadı. Extra DSL kullanıyorum.

Üstelik bu 3.6 Alpha 1 geliştirici sürümünde Transmission da çalışmadı. Connecting'de kalıyor.

Yayınlanmış (önerilen) 3.5.1 sürümüne geri döndüm.

• 3.5.2 nihai sürüm çıktı. Denemedim şu an için.

Edit: Snr Margin değerlerinde değişim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aleregrax -- 21 Ekim 2020; 11:59:13 >
  • Modemde bazen internet ışığı turuncu yanıp sönüyor, fakat internet kesilmeden devam ediyor. Bunun sebebi nedir

• Selam arkadaşlar şu an elimde Zyxel VMG3312-B10B modem var TTNET getirmişti ancak 3-4 oda ilerisine interneti az ulaştırıyor, canlı derslerde vs düşme sorunları yaşamaya başladım son zamanlarda özellikle. Daha iyi çeken bu fiyata modem arıyorum. Keenetic in modemi nasıldır mesela ? Öneriniz var mı

Bütçem 300 TL civarı.

• WhoiS_AttaCK W kullanıcısına yanıt

3-4 oda ilerisine daha iyi çekmez. Araya uygun bir yere sinyali güçlendirmek için wifi menzil genişletici koymanız gerek. Doğru çözüm bu şekilde olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: __sin__

3-4 oda ilerisine daha iyi çekmez. Araya uygun bir yere sinyali güçlendirmek için wifi menzil genişletici koymanız gerek. Doğru çözüm bu şekilde olur.

Antenli bir modem antensize göre daha iyi çekmez mi peki hocam ?

• quote:

Orijinalden alıntı: chemsul

Modemde bazen internet ışığı turuncu yanıp sönüyor, fakat internet kesilmeden devam ediyor. Bunun sebebi nedir

Arka planda hat ile ilgili işlem yapıyor diye biliyorum hocam. Daha detaylı bilenler vardır. Bir zararı yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: aleregrax

Arka planda hat ile ilgili işlem yapıyor diye biliyorum hocam. Daha detaylı bilenler vardır. Bir zararı yoktur.

Alıntıları Göster

Biraz fark edebilir fakat araya 3 ya da 4 oda girince işin rengi değişiyor. En mantıklı çözüm araya menzil genişletici access point koymak. Modem den memnun değilsen Dual band AC1200 TP-Linkler var 300 lira civarına.

https://www.hepsiburada.com/tp-link-vc220-f3v-ac-1200mbps-kablosuz-2-4-ve-5-ghz-dual-band-voip-4-port-lu-adsl-vdsl-modem-router-p-HBV00000PVV5I?magaza=Hepsiburada

• Merhaba,

Benim 90m2 bir evim var, apartmanda en üst katta, evin tam ortasında Kablonet modem var Docsis 3.0 modemi 3 ay önce yenilettim ama ilk başlarda çok iyi olsada wifi sinyali 5m mesafedeki bilgisayarda arada kopuyor, kapıyı kaparsam sinyal var ama sayfa felan açılmıyor.

Bu arada da koridor, duvarda kemerli yapı vs, kablo geçirecek bir yer yok, dolayısı ile modem bağlayacağım ve birde diğer odaya konumlandıracağım ancak aralarında network kablosu kullanmayacağım bir yapı kurabilir miyim? KEENETIC te böyle ürünler var mı? Yoksa kapalı sistem MESH ürünleri mi doğru çözüm olur?

Kablo modem wifi özelliğini gerekli ise kapatabilirim. veya köprü modunda farklı bir cihazada bağlayabilirim.

Gerçekten bir çözüm üretecek tüm fikirlere açığım, Yardımlarınız rica ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: __sin__

Biraz fark edebilir fakat araya 3 ya da 4 oda girince işin rengi değişiyor. En mantıklı çözüm araya menzil genişletici access point koymak. Modem den memnun değilsen Dual band AC1200 TP-Linkler var 300 lira civarına.

https://www.hepsiburada.com/tp-link-vc220-f3v-ac-1200mbps-kablosuz-2-4-ve-5-ghz-dual-band-voip-4-port-lu-adsl-vdsl-modem-router-p-HBV00000PVV5I?magaza=Hepsiburada

Alıntıları Göster

Yani olan modemi tutup access point mi ekleyeyim yoksa attığınız cihazı mı alayım ?

• bi de b10b sorun çıkarır mı ap ile çalışırken ?

• 
Sayfa: önceki 301302303304305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.