Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (246. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.064
Cevap
357
Favori
814.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce kullandığınız ayarları yedek alıp yüklemek en iyi çözüm ...

Fakat böyle bir sorun nasıl oldu ilginç doğrusu?

Google drive'dan dosya indirmeyi denediniz mi?

İdm de indirdiğiniz linkte bir sorun mu var?

Ayrıca pc'deki wifi kartının band genişliği nasıl acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 25 Haziran 2020; 21:47:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turknet kullanıyorum ve modemim Zyxel vmg3312-b10b.
    Hızım fena değil ama Keenetic almaya değer mi?

• mkaragul40 M kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle değer 3312b10b Telekom’un verdiği bir modem Keenetic modem ile karşılaştırılamaz bile👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce yedek almadım, keşke alsaydım.

Böyle birşey nasıl olduğunu bende anlamadım ki. Bı ayar var o ayar sıfırlanınca böyle birşey mi oldu anlamadım.

Google drive dan indirmeyi denedim eski hızlarda indirdi. Ama önceden böyle bir ayrım olmuyordu bütün sitelerden 11 12mb/s ile indiriyordu. Ne olmuş olabilir ki ?

Drive dan indirirken KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

• Bence yoğunluk olabilir sonuçta kendin ilk kurduğunda özel bir ayar yapmadıysan hızlaması için tesetleyince böyle bir durum oluşmaz geç saatlerde internetin daha az kullanıldığı zamanlarda test et.

• scandelos S kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler 👍

• Bugün iki kez herhangi bir elektrik kesintisi olmadan ya da modem ayarları ile oynamadan hem keenetic extra dsl hem de keenetic air bir anda çevrimdışı oldu. Fişini çıkarıp geri takınca düzeldi. Ayrıca turknette bağlantı kopma sorunu yaşıyorum bir kaç gündür. Bu sorunları yaşayan oldu mu? Olmuşsa nasıl çözdünüz?

• altan2144 A kullanıcısına yanıt
    Mesh kurulumu yaptınız mı?
    Her iki cihazın 2.4 ve 5ghz hepsi mi gidiyor aynı anda?
    Bu esnada ethernet ile yada keenedns ile bağlanıp kontrol etme imkanı oldu mu?
    Hangi firmware sürümünü kullanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 25 Haziran 2020; 23:51:31 >
  • Bu modemin ısınma konusunda eski modemimden çok bir farkı yok siz nasıl kapatmadan açık tutabiliyosunuz? Performansı düşmüyor mu? Isınmıyor diyen bazı arkadaşlar vardı ona istinaden sordum

• Telefonum Xiaomi mi 9t. 2.4ghz den 5ghz e otomatik geçiş yapmıyor. Tekrar 5ghz e bağlanmak için aği unutup tekrar baglanmam gerekiyor.5ghz den 2.4e geçerken sıkıntı yok. Ama tam tersine geçiş yapmıyor. Bu sorunda modemi fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra olmaya başladı. Fast transition özelliğini de açtım. Band steering özellikleri bu şekilde KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

• alexander vasilievich A kullanıcısına yanıt
    Bende Extra DSL ve AIR var. AIR buz gibi soguk neredeyse. Extra ise neredeyse el yakacak cinsten sicak. El yakmiyor tabii ki ama eskiden kullandigim modem gibi baya sicak. Ben hic kapatmiyorum. Forumdaki tecrubeli arkadaslarda oyle kendi haline birakin takmayin dediler, aynen oyle yapiyorum. Herhangi bir sorunla simdilik karsilasmadim. Modeme kablolu olarak alarm sistem paneli takili ama cok cok az bir data kullaniyor. Saniyede 2kb filan. Bunun disinda 3-5 kablosuz baglanti var, cep vs.
    +
    Ancak soyle bir paranoyakca gelebilecek husus var;
    Elektrik gidip geldikten sonra Extra DSL'in islemcisi %14-22 arasinda gidip gelerek calisiyor. Bu 1 saate yakin ara ara baktigimda hep ayni. Ne zaman ki modemi yeniden baslatiyorum, islemci kullanimi tekrar %2-10 arasina iniyor. Tamamen tesaduftur sanirim. Yoksa degil midir ? :)
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Hiz sinirlamasi yaparken "asimetrik" yapmanizi oneririm. Ornegin download 2048kb, upload 512kb yada 256kb gibi. Online oyunlar golu en cok upload bandwidth sikintisindan yiyiyor.
  • Arkadaşlar fast path için hangi ayarı değiştirmem gerekiyor?

• merhaba

bildiğim kadarıyla fast path ayarı otomatik yapılıyor...

modem'den indireceğiniz self text dosyası içinde fast path yada Interleaved mod'da olduğu görülür.

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 26 Haziran 2020; 11:51:23 >

• Turuncu ışık sorunu yaşayanlara bir tavsiyem olacak ;

DSL ayarlarında bulunan SRA ayarı seçildiğinde SNR düşüklüğünden dolayı internet kesilmesi mümkün olan en küçük değere kadar olmuyor, hat tutunmaya devam ediyor .

( Aslında bu özellik Keenetic tarafından hat kopmasın , " internette kesinti olmasın "diye konulan bir faydalı özellik ... )

Bu sırada hız normal olarak düşüyor ama internette kesilme olmuyor , turuncu ışık oluyor.

Bunu önlemek için SRA'yı iptal edip denemekte fayda olacağı düşüncesindeyim...

SNR çok düştüğünde hat düşüp tekrar bağlanmayı deneyeceği için "turuncu ışık" sorunu yaşayanlara bir çözüm olabilir..

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

SNR düşüklüğünde sorun yaşanlar için gerekli ayar ;

Turuncu ışık sorununu yaşayıp da bunu deneyenlerden sonuçları buraya yazmanızı rica ediyorum.

Düşük SNR'li VDSL Bağlantısı kullananlara faydası olacağını düşünüyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 26 Haziran 2020; 12:53:5 >

• Srayı kapattım. İnternet kesildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: << PriSonerS >>

Telefonum Xiaomi mi 9t. 2.4ghz den 5ghz e otomatik geçiş yapmıyor. Tekrar 5ghz e bağlanmak için aği unutup tekrar baglanmam gerekiyor.5ghz den 2.4e geçerken sıkıntı yok. Ama tam tersine geçiş yapmıyor. Bu sorunda modemi fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra olmaya başladı. Fast transition özelliğini de açtım. Band steering özellikleri bu şekilde
    Aynı problem bende de var lg g7 thinq telefon wifi kapatıp açmadan 5 ghz ye geçmiyor. Çözerseniz bilgi veriniz.

• altan2144 A kullanıcısına yanıt
    Çözdüm keenetic sayfasından 3 5 makale karıştırdım. Wifi ağının ağ koruması wpa-psk + wpa2-psk olmalıymış. Wpa 2 wpa3 karışık olduğunda olmuyormuş felan. Birde wifi roaming kısmını bu şekilde yaparsanız sorun çözülür. KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

• ÖzkanÇ kullanıcısına yanıt
    Keenetic kullanmadığım için "güvenli internet sekmesi" diye kast ettikleri DoH mu bilmiyorum. İlk kırmızı için DoH lazım. Eğer bahsedilen "güvenli internet sekmesi" DoH ise, ayrı bir cihaz üzerinden açınca yine kırmızı görünebilir. Fakat DNS sorgularınız şifrelenecektir. Bu ufak bir sertifika sorunu, hatta karmaşıklığı desek daha doğru olur. Yeşile dönmesini istiyorsanız Firefox'tan Cloudflare DoH açabilirsiniz.

Encrypted SNI'ı yeşile çevirmek için yine Firefox kullanmanız ve "about:config" "enable network.security.esni.enabled = true" (tırnaklar yok) yapmanız gerekiyor.

• deneyimlerinizi burada paylaştığınız için teşekkürler.

birçok kişinin işine yarayacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.