Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (185. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: MustafaMasa.10
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
19.858
Cevap
350
Favori
806.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evvela güzel Türkçemiz üzerine biraz pratik yaparak daha anlaşılır yazmaya başlayabilirsiniz.
  • Evimde 3 adet keenetic air cihazi var.

A cihazi router modunda, b cihazi genisletici modunda ve a cihazi ile haberleşiyor. C cihazi ise a cihazina 5ghz ile baglanamacak kadar uzaklikta ve sadece b cihazina baglanabiliyor (5ghz de). Normalde sorunum yoktu. Vdsl hizim 35 mbit ve 33-34 hiz testinde cikiyor. Sadece 5ghz kullaniyorum ve evin hemen hemen her noktasinda cekiyor.

Gecen gun elektrik kesilmisti. Sonrasinda c cihazinda iken internet asiri yavasladigini hissettim. Hiz testinde 3-4 mbit cikti. Sonra wifi mesh sistemine baktigimda b cihazi 5ghzda (867 mbit filan) ama c cihazi sanirim 2.4ghz ile baglanmis. Hiz olarak 100mbit filandi sanirim. Bir sure bekledim acaba dedim 2.4ghz olarak a cihazina baglandi sonra duzelir mi diye ama duzelmedi. C cihazini resetleyince b cihazina 5ghz olarak baglandi.

Bu sorunu nasil asabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 2,4 GHz ile 5 GHz aynı hızı alıyorum eski modemim 5650 aynı hızı veriyordu zaten modem arızalı olabilir mi arkadaslar çok canım sıkıldı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2Berk

Extra DSL ve AIR'i son yazilima guncellendim. Su sekilde bir sorun(!) var;

Extra DSL'de "Cihaz Listesi"ndeki cihazlar guncelleme oncesi AIR'a bagli iken simdi ana modem Extra DLS'e bagli gorunuyor. Ayrica "Mesh Sistem" sekmesindeki daha onceden eklemis oldugum AIR'in yaninda simdi "undefined" diyor. AIR hala ekli gozukuyor. Guncelleme sonra mesh agi sapitti sanirim. Onerisi olan var mi ?

Buna ek olarak, AIR'in anlik islemci kullanimi onceden %1-4 arasi degisirken simdi bu durumdan sonra %5-22 arasi gidip geliyor.

Mesh sistemi bastan mi kurmam gerekiyor ? Evet ise, her guncelleme sonrasi boyle mi yapmak gerekicek ?

Sevgiler.

Aynı sorunu yaşıyoruz.
  • Maalesef yeni aldığım 15 bin yakın para verdiğim PC im 5 GHz hattti desteği 2.4 göre daha kötüymüş ürettikleri çözüm bu ama hep hatayı kendimde ararım bu durumlarda stabil bir sürü marka varken heyecan yaşamak istedim sonuc destek hata benim PC de hadi ordan ya saçmalık lütfen stabil bir bağlantı isyorsaniz bir daha düşünün heyecan aramak size kalmıştır 500 puffff uçtu arıza olmadığı için garantiye de kabul etmiyorlar anliyacaginiz durum bu dikkatli olun

• fate31 F kullanıcısına yanıt
    Sizin biraz kafanız karışmış hocam. Yaşadığınız sorunu tek tek ve anlaşılır bir şekilde anlatırsanız yardımcı olabiliriz.
  • Tabiki sorun anlatmak kadar anlamakta bir meziyet karşınızdaki kişiyi kafan karışık diye itham etmekte kolay sorunu size 2 kez anlattım dediğim gibi hatayı kendimde arıyorum siz de değil sorunum şu 5650 modemim 2,4 hızında aldığım hızın aynısını alıyorum 5ghz geçeyim dedim hız yüzde 20 azalti 2,4 te zaten yine aynı şöyle yardım ettiniz bilgisayarınız desteklemiyor iki keresinde de evet kafam karışık galiba ustteki arkadaşta ayni sorunu yaşıyorum demiş onunda kafası karışık galiba yada size göre sizi anlamayan herkesin kafası karışık

yaşadığınız sorun laptop wifi kartı ile alakalı olabilir...

telefonlardan bir sorun yaşamıyorsunuz değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 28 Mayıs 2020; 17:54:4 >
    wifianalyzer ile uygun kanal seçmeden önceki hızı unut...
  • kanalları denedim hepsini komsudan gittim pc aldım ondada aynı sonuc telefonlara gelecek olursak denemeye göre değişiyor bazen 2.4 bazen 5ghz
    Kullandığınız paket nedir, kaç Mbps için para ödüyorsunuz? Önceden 2.4 Ghz'de kaç Mbps alıyordunuz, şimdi kaç alıyorsunuz? Önceden 5 Ghz'de kaç Mbps alıyordunuz, şimdi kaç Mbps alıyorsunuz? Hız testi yaptığınız laptopun ve telefonun modeli nedir?
  • millenicom 100 mbps kadar 99 tl önceden 50 mbps şimdi 50 mbps önceden 5 ghz modemini yoktu şimdi pcden 2.4 ghzde 50 mbps 5ghz de 34 mbps laptop msi gl75 95d telefon oneplus7t pro
  • quote:

Orijinalden alıntı: fate31

millenicom 100 mbps kadar 99 tl önceden 50 mbps şimdi 50 mbps önceden 5 ghz modemini yoktu şimdi pcden 2.4 ghzde 50 mbps 5ghz de 34 mbps laptop msi gl75 95d telefon oneplus7t pro
    Hattiniz demek ki en fazla 50mbit. 5ghzda daha dusuk hiz alamazsiniz ancak modemden uzaksaniz 5ghz dusuk hiz cikabilir. Modemin yanında mi 5ghz da 34mbps hiz aliyorsunuz?

• Evet 1 metre aramiz

• onboardx O kullanıcısına yanıt
    Hatta bazen wifi bağlı ve net olsa dahi İnternet yok. Wifi den seçince bağlaniyor sonra İnternet geliyor. Evdeki tüm cihazlarda yaşıyorum bu sorunu.

Bu modem yere göğe sigdiralmamis fakat ben benim puanım 5/10. Çekim gücü 6 m mesafede köşe odada çok zayıf. Bu sorunu mesh ile çözelim dedim. Fayda yok. Tek faydası mesh cihazdan ethernwt ile data alınca hız 60 mpbs. Aynı mesh cihazdan kablosuz 10-20 mpbs arası değişiyor. Bu modeme ve tesisat ayırdığım süre abartısız 1 hafta vardır.
    TP-Link archer almadığına pişman mıyım? Evet.

O kadar laf ettiğim telekomun td 9970 modemi ise 8/10 dur benim için.

Memnun olanlar güle güle kullansın.

• Bir sonraki güncellemede Path modunu "Tanılama > DSL" bölümünde görebileceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: fate31

Tabiki sorun anlatmak kadar anlamakta bir meziyet karşınızdaki kişiyi kafan karışık diye itham etmekte kolay sorunu size 2 kez anlattım dediğim gibi hatayı kendimde arıyorum siz de değil sorunum şu 5650 modemim 2,4 hızında aldığım hızın aynısını alıyorum 5ghz geçeyim dedim hız yüzde 20 azalti 2,4 te zaten yine aynı şöyle yardım ettiniz bilgisayarınız desteklemiyor iki keresinde de evet kafam karışık galiba ustteki arkadaşta ayni sorunu yaşıyorum demiş onunda kafası karışık galiba yada size göre sizi anlamayan herkesin kafası karışık
    Modeme bazen çok yakın olmak 5ghz için sorun olabilir, yakınla kastım 1 metre dibinde olmaktan bahsediyorum. Sinyal bazen su fiskiyesi gibi davranıyor, hemen yanında çekim gücü düşebiliyor. Ayrıca yakında bu frekansta girişim yapan başka bir şey olabilir, kanal değiştirmeyi deneyebilirsin.

Bu arada yazarken biraz nokta virgül kullansan iyi olacak, yazdıkların anlaşılmıyor.
  • Arkadaşlar merhaba,
    7yildir doping internet kullanıyorum, verdikleri fiber tilgin modem artik canima tak etti, bugun keenetic extra dsl 1200 aldim, ama malesef bir turlu fiber baglanti saglayamadim....
    Fiber kablo ucu dsl girisine uygun olmadigindan, portlardan 1.taktim saglayici olarak yonlendirdim ama internet yok....
    Lutfen yardim...
    Teşekkürler

• dmrbrn kullanıcısına yanıt
    Vlan ayarını yaptınız mı?

• millenicom 100mbit fiber internet abonesiyim. milleniden gelen modem kötü diye xtra dsl modemi aldım fiberle uyumlu yazıyor ama ne yapsam çözemedim. lan portuna ethernet kabloyu takıyorum. ppoe ayarlayıp şifre giriyorum ama balantı hatası alıyorum. ne yapacağım bilemedim. sorunu çözenler yardımcı olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserk -- 28 Mayıs 2020; 22:39:34 >
  • 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.