Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.026
Cevap
357
Favori
813.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet webdenal da iyidir start modelinde 5g yok yalnız

ben city modelini ekledim her yerde full 5g ve 2.4 ghz ev 125 m2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Haziran 2020; 2:41:30 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Evet biliyorum hocam :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kru3gerBey kullanıcısına yanıt
    start modeli 5g deyince hatırlatayım dedim bu arada mesaja ekleme yaptım görmediysen ben city modelini ekledim her yerde full 5g ve 2.4 ghz ev 125 m2
  • Hocam bizim evde aşağı yukarı öyle ama 5ghz alanı çok dar. Ben kablo ile bağlamayacağım için muhtemelen city veya air koyduğum noktada 5ghz görmeyecek bile o yüzden boşa masraf yapmak istemiyorum

zaten mesh kablolu bağlanmıyor da senin ana modem nerede ? benim 15 metre mesafe var aralarında 20 de olsa sıkıntı olmaz bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 1 Haziran 2020; 2:59:3 >
    Biliyorum hocam. Ana modem ile arasında toplasan 10 mt olacak. Xiaomi 9T Pro ile 5ghz o noktada yarın deneyeceğim eğer ki 5ghz kullanabilirsem air alırım yoksa alt model 2.4 ghz start bile yeter

ohoo hiç sorun olmaz bence dediğim gibi 15 metre aralıkta 2 kanal da full city bile alsan yeter neyse kolay gelsin
    Sağolun hocam kısmet bakalım 👍🏻

• Selamlar,
    Omni dsl sahibiyim. Bir adet extender ve bir adet 5ghz yayın yapabilen Xiaomi mi router 3g var. Router'a ethernet ile bağlayıp 5ghz den yayın yapıyorum. Ancak iki cihaz da evin belli kesimlerinde çektiği için internet kopma sorunları yaşıyorum. Şimdi planım routerı satıp keenetic bir router alip 5ghz yayin yapmak. Omni Dsl ile alacağım 5ghz keenetic routerı mesh ile baglarsam verim alabilir miyim? Hız kaybı olur mu kablosuz bağlantıyla?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 tane superonline fiber router, bunlara bagli kabloyla bagli 3 tane router kullaniyorum. Superonline fiber huawei 255s i aradan cikarip toplam 3 tane routera dönüs yapmak istiyorum. Mesh de olabilir. Tavsiyeleri bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blacksnake03 kullanıcısına yanıt
    merhaba

Superonline fiber router WAN ile internete bağlı ise onun yerine Extra DSL yada Viva router devamında da menzil genişletmek için ihtiyaç olduğu kadar Air yada City MESH router ekleyerek kullanmanızı tavsiye ederim.

Böylece evin yada ofisin her yanına kesintisiz 2.4g ve 5ghz yayın erişmesi mümkün olacaktır.
  • semiramist1 kullanıcısına yanıt
    merhaba

Omni dsl'de 5g wifi olmadığı için router'lere 2.4g ile MESH yapabilirsiniz.

Bağlayacağınız router 5g özelliği olan olursa onlardan 5g wifi yayını yapabilrisiniz , mesela City yada Air router.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 1 Haziran 2020; 12:10:31 >
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    işte merak ettiğim şey, 2.4 ghz modemi 5 ghz'e mesh ile bağladığım zaman daha güçlü bir şekilde hızı aktarabiliyor mu? yoksa mesh olması sadece aralarında ki iletişimle mi ilgili?
    2.4 modeme nasıl 5ghz bağlanyor ki? onunda 2.4 ghz bağlanması gerekmez mi?
    aynen öyle . MESH sistemi modem ile router arasındaki iletişim.
    eğer modemde sadece 2.4g varsa MESH 2.4 ile

eğer modemde 2.4 ve 5g varsa MESH 2.4 yada 5g ile yapılabiliyor.
    tabii 5g MESH hız açısından tercih edilir.

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları
  • detanaoq kullanıcısına yanıt
    Evet öyle bağlanıyor sanırım. Ben ethernet kablosuyla 5 ghz router'a bağladığımda ancak tam hız alabiliyorum. Şunu düşündüm, 2.4 ghz yayın yapıyor olsa bile cihazlar mesh kullanıyorsa, normal 2.4 ghz den daha fazla hız alabiliyor mu? Omni dsl aldım, biraz pişman oldum. Çok da iyi çekmiyor. Şimdi Extra Dsl alıp omni dsl ile mesh bağlayacağım. Ya da omni dsl kalacak, keenetic air'le mesh yapacağım. Baştan extra dsl alsaydım problem olmayacaktı.
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Sizden bir şey rica etsem, extra dsl 2.4 ghz ve air ile 2.4 ghz meshle bağlayarak evin en uzak köşesinden hız testi yapabilir misiniz? birde extra dsl 5 ghz ile 2.4 air' i mesh ile bağlayıp aynı işlemi yapabilir misiniz.

Açıkçası çok kararsız kaldım.

Ev şu şekilde. Mutfaktan ve evin diğer kısımlarından çok iyi çekmiyor. Modemin yerini değiştiremiyorum. Extenderın olduğu yere modem alıp, extenderı evin diğer kısmı için kullanmayı düşünüyorum. Birde bir yerden bir yere gittiğimde daha güçsüz olan ağda kalıyor. Sürekli değiştirmek gerekiyor. Ya extra dsl alıcam modemin yerine omni dsl'i router olarak kullanacağım ya da start, air ikisinden birini alacağım.

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semiramist1 -- 1 Haziran 2020; 12:51:23 >

• arkadaşlar sizler hangi sürümü tercih ediyorsunuz? Ben şuan 3.5.3 alfa kullanıyorum. 3.5.4 geldi. Sizce stabil sürüme geçmeli miyim?
  • Merhaba,

Wifi 5ghz ile tv box üzerinden webdav'a bağlanıp 4k film izlemek istedim ama yine aktarım hızı yeterli olmadı, en son bi SSD takıp deneyeceğim, bakalım HDD okuma hızı ile mi bağlantılı yoksa, usb 2.0 limitine mi takılıyor.
  • deniz_sea kullanıcısına yanıt
    Teorik olarak yeterli olması gerekiyor. USB2.0 480Mbps, oldukça yeterli. 4K video için 30Mbps yeterli görünüyor. 4k yı ben de denemdim paylaşırsan sonuçları güzel olur.
  • 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.