Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (173. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: MustafaMasa.10
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
19.841
Cevap
350
Favori
805.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O kadar fiyatı olmaması lazım, özel bir kampanya kullanım ve fiyatları vardı Keenetic için, çok önce sormuştum, servise sorabilir misin?
  • ahmetbulut115 A kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için çok teşekkürler, bu ayarlamalar yapılı sadece 3.4.2 güncellemesi cihazlara hala gelmedi, geliştiriciyi de şimdi kurmak istemedim, cihazlarımda k/v/r yi görüyorum, ben ExtraDSL de çok iyiydi 5 GHz menzili Air ı da o şekilde zannettim Air ın 5 GHz mesafesi baya az gibi geldi, konumu dolayısıyla Air e çok yakın olursam hızlı 5 GHz ye geçiyor tekrar denedim, yan odada ki Air çok küçük bir odada hemen 2.4 bağlanıyor, ayrıca Mesh ten sonra iPhone lar hiç 867 MBps olarak bağlanmadı, hem Air a hem ExtraDSL e, ilginç geldi dibinde bile 433 te kalıyor, Mesh öncesi aynı odada 867 bağlanıyordu. Teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • enistasci E kullanıcısına yanıt
    Ben iki Keenetic arası mesh kullanmadım Air i başta almıştım gerek kalmamıştı ExtraDSL her yerde çekince, önceki modemle powerlien vs bir sürü ek cihaz vardı. Extra Router aldım DSL olmayan yeni, 5ghz yi artırmak istiyorum biraz da mesh merakı aldırdı bana :)) 2,4 fazlasıyla işimi görüyordu, fırsat bulursam bu bayram tatilinde kuracağım bakalım, paylaşırım tecrubemi
  • Hocam iPhoneda yaşadığınız 2.4 sorununu 6s'te yaşadım. Hatta bu konuda sordum birçok yerde araştırdım ve sorunu kendim buldum en sonunda. Sanada denemeni tavsiye ederim. 4 senedir sorunsuz çalışan iphone birden internete giremeyecek duruma geldi. evdeki başka cihazlar 40 mbit hız alırken iPhone 1 mbit ile sürünüyordu. Sonra bluetoothu kapatınca normale döndüğünü farkettim. Mi band bağlıydı. Sanırım herkes evlerde olduğu için ev ağlarına çok fazla cihaz bağlanıyor ve 2.4 ghz bu sıralar çok kalabalık malum sebeplerden. Ben modeme yakın olduğum için 5 ghz ile sorunu çözdüm. Evde çok fazla bluetooth cihaz varsa sıkıntı oluyor iphoneda. Hatta kablosuz klavye mouse'lar bile etkiliyor. Bluetooth açıksa kapatıp dener misin belki problemin çözülür.

• c

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 23 Mayıs 2020; 13:13:30 >
    Oturduğum yerde çok fazla 2.4 sinyal var yüz düşüklüğü oluyor, ExtraDSL neredeyse heryere 2.4 sinyali ulaştırıyordu, 5 GHz için aldım Mesh i, tecrübelerinizi bekliyorum, antenleri Extra ya göre az çekiyor gibi geldi bana.

• fate31 F kullanıcısına yanıt
    merhaba
    bence bütçeye göre MU MIMO , Beamforce gibi özellikler isteniyorsa 5650 ve viva router yada bu özellikler istenmiyorsa extra dsl modem tek olarak yeterli olabilir ...

siz ne dersiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

sistem gösterge panelindeyken internet yazan yeri tıklayıp açılan sayfada snr ayarını 4 yapıp deneyin birde modem yazılımı güncel mi ona bakın

işe yaradı, çok teşekkür ederim.
  • ertunc23 kullanıcısına yanıt
    Keenetic City cihazımda AdGuard DNS bileşeni kurulu.Samsung smart tv de bazen videoların başında reklam gösterse de diğer bölümlerde reklam göstermiyor.Sizde deneyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinceer07 -- 23 Mayıs 2020; 13:41:49 >
    Roaming ayarı yaomadım ben omni dsl ile bu nayar nasıl yapılıyor 2.4 ghz sadece var

Domain id domain anahtarı gibi terimler açıkcası daha önce hiç karşılaşmadım yardımcı oöurmusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafa1300 kullanıcısına yanıt
    Temelde iki tip roamig var, 2,4 ve 5 arasında bir de iki cihaz arasında. Sadece omnide tek bant olduğu için frekanslar arası roaminge gerek olmuyor, 2. cihazın Keenetic değil mi? Keenetic olamsı gerekiyor, önceki gönderdiğim linke bakabildin mi? wifi mesh sistem bileşeni de yüklü olmayabilir tek bant olduğu için onu da yoksa eklemelisin sistem bileşenlerinden. Ben Extra DSL kullanıyorum tam bilemiyorum omnideki mesh i, Servise de mesaj atabilirsin.
    Mesh yaptım. Wifi sistemi kısmından diğer start modemi mesh e ekledim onda sorun yok. Sorunun şu yan ofaya geçiyorum tek diş e düşüyor ama diğer modeme yani start a geçmesi anında olmuyor sizde anında oluyormu

• FastegL F kullanıcısına yanıt
    Saçma bi şekilde 2.4ghz bu sefer acayip yükseldi Bluetooth u kapanınca :) 5ghz gibi oldu ama bu sefer modemin yanına gelince 5ghz e geçmiyor roaming yaparak neyse hız yüksek olduktan sonra 2.4 veya 5ghz farketmez çok sağolasın gerçekten 20 lerden 45 lere çıktı 2.4 hızı

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

• mustafa1300 kullanıcısına yanıt
    Hocam bende ikinci cihazı mesh yüzünden almayı düşünüyorum ama 5ghz menzili gerçekten kayda değer genişledi mi? Bide geçiş ortalama ne kadar süre oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustaka89

Saçma bi şekilde 2.4ghz bu sefer acayip yükseldi Bluetooth u kapanınca :) 5ghz gibi oldu ama bu sefer modemin yanına gelince 5ghz e geçmiyor roaming yaparak neyse hız yüksek olduktan sonra 2.4 veya 5ghz farketmez çok sağolasın gerçekten 20 lerden 45 lere çıktı 2.4 hızı

Rica ederim düzelmesine sevindim. Bu ara iPhonelarda böyle bir sıkıntı var nedense :) mi9t pro var bende onda sorun yaşamıyorum ama iphone 2.4 anteninden midir nedir böyle bir şey var. Yoğun dönemde patlıyor.

Bende WPA3 sorunu yaşıyorum arkadaşlar fikri olan var mı? Cihazımda WPA3 desteği var. 2016 model tv ile bile bağlanırken sorun yaşamıyorum. İPhoneda sorun yok ama. Mi9t pro ile WPA3'te bağlanamıyorum. Wpa2+3 yapınca ssid 2 tane görünüyor ve detaylara baktığımda wpa2+wpa3 olana bağlanmıyor. Bir de ayrı olarak WPA2 olarak görüyor ona bağlanıyor. Anlamadım gitti. Evdeki dandik cihazlarda bile bu sorun yokken güncel bir telefon nasıl böyle bir şey yapıyor anlamadım mutlaka bir ayarı vardır diye düşünüyorum. Çünkü wpa3'e bağlanamasa bile aynı ağa 2 olarak bağlanır. Ama gidip ayrı olarak görüyor ve ona bağlanıyor.

• Merhaba,

Turk.net aktif altyapılı santrale yakın olduğum için ISS tercihim oldu, modem olarakta hem yeteneklerinden hem de turk.net bağlantılarında stabil olduğu söylendiği için keenetic aldım.

Dünden beri kullanıyorum. İlk olarak torrent portu açmaya çalıştım muhtemelen hepimiz gibi :)
    Port yönlendirme ayarlarını yaptım ancak anladığım kadarıyla turk.net gerçek IP vermediği için düzgün çalışmıyor port yönlendirme. (https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360000756260-Port-y%C3%B6nlendirme-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fmazsa-ne-yap%C4%B1l%C4%B1r-)

Bu konuyu nasıl çözdünüz arkadaşlar?

Bir de tavsiye ettiğiniz diğer ayarlar nedir?

Teşekkürler şimdiden yardımınız için
  • Cihazlarımın WPA3 destekleyip desteklemediğini nasıl öğrenebilirim
    Android 10 cihazlarımız var ve android10 wpa3 destekliyor diyor internette ama wpa3 ayarlayınca bağlanmıyorlar

• Herkese merhaba. Dün kullanmaya başladım modeli, oldukça memnunum. Lakin modeme takılı USB'ye ulaşmaya çalıştığımda "0x80070035" hatasını alıyorum. Aynı hatayı alan var mı acaba?
  • enistasci E kullanıcısına yanıt
    Merak ettim kurdum biraz önce, bende çok güzel geçiyor. 867 de de hem extrada hem extradsl de görüyorum. 5 ten 5 e atlıyorum

Tabi daha evdeki dağılımı antenleri vs ayarlayacağım. Şuan cihazın biri oturma odasında biri salonda 5 le birbirlerine bağlılar. Şunu söylüyeyim, Extra yı koyduğum yerden iPhone ve macbook um 2,4 le bağlanırken Extra DSL ve Extra arasında 5ghz bağ var. Anten ve amplifer etkisi, birbirlerinin zayıf sinyallerini yükseltip alıyorlar. Sevdim bu işi.

Ana ExtraDSL de 867.
    KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

Extra Extenderda 867

ExtraDSL ve Extra arası

5 ten 5 e hızlı transfer.

Air de farklı olacağını sanmıyorum. servisle görüş yine, Bu arada bende 5 telefon tablet var 867 Mbs hızı destekleyen hiçbirinde sorun yok.

• Arkadaşlar omni ve lite birlikte kullanıyorum. İphone ve ipad kullanırken ara ara wifi bağlantısı kopuyor ve 10 saniye içinde yeniden bağlanıyor. Benzer sorunu yaşayan ve çözüm bulan var mı?
  • 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.