Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (168. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: frknaknc
1 Kayıtlı Üye ve 8 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
19.858
Cevap
350
Favori
806.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Superonline eski modemimle aynı konumda, ve o modemle 25-30 mbps altına hiç düşmüyordu. Bu modemde esktra bir ayar olması lazım

Ayrıca aynı yerde telefonda 5ghz bandında hız 70-90 arasında (arada dalgalanma yapıyor) bunun konumla bir ilgisi yok bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saldıray_TR -- 21 Mayıs 2020; 22:26:42 >
  • Saldıray_TR kullanıcısına yanıt
    Hangi yazılım yüklü hocam? 3.4.1 mi? Alpha 1 var onu yükleyip test et birde kanalı sabit bir kanala almayı dene her iki band da da.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • teknotakip_tr T kullanıcısına yanıt
    2.4 ghz çevre wifilere göre boş olan 11 ve 13 kanalını denedim bir miktar artış var. 10mbps'e. Ama 5ghz bandında hala 90mpbs aldığım yerde 2.4ghz bu kadar yavaş olması çok kötü. Geliştirici sürümü işe yaramadı.
    Bence bir kayıt aç Keenetic e baksınlar bütün kablosuz başlanan cihazlar mı aynı? Yoksa tel bir cihaz mı bu dalgalanmayı yaşıyor?

• Senceru kullanıcısına yanıt
    Keenetic ürünlerinin tamamında WAN portundan fiber bağlantısı yapılıyor...
    DSL için ise içinde modem olan ürünleri var... Extra ve omni ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Antenlerden hangilerinin 5GHz ve 2.4GHz oldukları belli mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: micro77

Keenetic ürünlerinin tamamında WAN portundan fiber bağlantısı yapılıyor...
    DSL için ise içinde modem olan ürünleri var... Extra ve omni ...
    An itibariyle Keenetic Viva satın aldım. Hayırlısı.
    Merhaba
    Hız ve çekim konusunda soruna sebeb olan etkenler ;

. Modemin bulunduğu konum , duvarların kalın olması...

.. Civardaki wifi sinyal kirliliği...

... Test yapılan cihazlardan kaynaklanan sorunlar.Özellikle iPhone ve Xiaomi bu konuda sorun yaşatıyor...

Konudaki arkadaşların tecrübelerinden bu sonuçlar ortaya çıkıyor...

Hocam aynı sorun bende var. 5ghz çoğu zaman 35-47 arası ancak 2.4 genelde 10-15 arası sekmiyor. Çok nadir 25 civarı oluyor kanallardan denemediğim kalmadı ayarlarla da oynadın ahım şahım bi fark yok

• "Cihaza önden baktığınızda sol arka ve sağ yan anten 2.4Ghz sağ arka ve sol yan 5 Ghz."
    Böyle de bir görseli var
    KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sacrosanct- -- 22 Mayıs 2020; 0:24:22 >
  • Evde TP Link V9970v3 modem vardı sürekli hat kopuyordu. Şimdi bu modemi almak için sattım ama yorumlara bakıyorum çok olumsuz var. Ben 4.kattayım en alt kata markette Wifi veriyorum. Artı modeme ethernet bağlayarak yan dairedeki abiye kablo ile internet veriyorum..
    2+1 dairede sinyal gücü çok mu zayıf bu modemde, kopma yaşar mıyım, araştıra araştıra bi hal oldum.
    Bu ürün işimi görür mü? Umarım bu konuda yönlendiren arkadaşlar olur, bu ürüne sipariş geçerim :(
  • Hocam hangi olumsuz yorumlar ? Bence bu sayfayı bir daha gözden geçirmenizi öneririm kullananların %99 memnun gibi sorun yaşan arkadaşlar tatbiki olacaktır ve vardır ama bu genel olarak cihaz sorunu olduğu anlamına gelmez sorun yaşayanlar ayar problemi olabiliyor sonra modeme başlanan cihazlar kaynaklı olabiliyor bulundukları ortam yada servis sağlayıcı kaynaklı olabiliyor Keenetic kayıt açarlar modem kAyNaklı yada ayarlar ile ilgili bir durum varsa çözüme ulaşırlar başlanan cihazlar ile yada servis sağlayıcı ile ilgili bir durum varsa ona zaten bir şey yapamazlar.

4 kattan en alt kata sinyal veren cihaz nasıl olur bilemem herhalde oturduğun bina duvar kolon falan çok ince yoksa dediğin gibi bu kadar mesafede sinyal Alman çok zor gibi duruyor bu konuda çok bir yorum yapamayacağım.

• Mustaka89 kullanıcısına yanıt
    Hocam cihaz listesinde gözükür 5 Ghz bağlandığında cihazın bağlantı hızı nedir? Şöyle söyleyeyim genellikle bu Çin markalı telefonlarda adam ac teknolojisi var diyor ama hız N teknolojisinde bağlanıyor yani eski tip genellikle ixaomi cihazlarda bu var eski 802.11 n cihazlarda da vardı bu 300 Mbps ama 150 Mbps bağlanıyorlardı send receive toplamda 300 Mbps diyordu bazı wifi clientler bu şekilde oluyor.

bir router alıp mesh bile yapsa zor gibi
  • Arkadaşlar cahilliğime verin, bir sorum var; b/g/n bir telefon adaptörünü 5GHz'ye bağlamak için n+ac kullansak bağlanır mı ya da 2.4 ve 5GHz'yi birleştirsek kendisi 5'e geçer mi? Teşekkürler.

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Bence de zor ahşap bina falan olması lazım 4 kattan zemin kata yayın yapıyor birde anlamadım açıkçası 😂

• IFrostbite I kullanıcısına yanıt
    telefonda 5g yoksa olmaz bence
    aynen anca kablo ile çekilir ama nereden baksan 40 mt gider
    Üstat demek istediğin bu ise 5ghz olunca böyle 40-47 mbps alıyor uzaklaşınca hafif 2.4 e atıyor 15-20mbps veriyor cihaz iPhone XS

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

• Arkadaşlar Merhaba, ExtraDSL deki SNR ayarı bölümünü bende denemek istedim, varsayılan değer 8 den 4 e düşürdüm, alabileceğim hız 86 lardan 99 a fırladı, hat değerlerinden çok anlamam bu değerler ile yani 4 e indirince, bağlantı kopması yaşarmıyım, ayrıca gün içinde bağlantıda kopma vs olunca hangi menüden görüyoruz. Bu arada modemden çok keyif alıyorum, oturduğum apartmanda çok fazla 2.4 sinyali var, hız düşüklüğü yaşayabiliyorum, 2.4 çeken arka odalarda kanal vs ayarları yapsamda, 5 GHz ı tüm odalarda almak için Air aldım bugün o da geliyor inş Mesh ile bağlayacağım.

SNR:8

SNR:4

• 
Sayfa: önceki 166167168169170
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.