Şimdi Ara

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
20.073
Cevap
358
Favori
814.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
76 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: micro77

size en uygun Keenetic ultra router gibi görünüyor, RAM bellek açısından...
    normal modemi wifi firewall vs. kapatıp bu Router ile bir deneyin derim...
    işinizi görmez ise internet alışverişlerinde 15 gün iade seçeneği de var...
    hb yorumu tuhaf geldi bana ev kullanıcısı tvden youtube izleyip aynı anda neden sped test yapsın ki bu çok saçma zaten 8 cihaz ne var evde bağlayasın? en fazla tv 3 pc falan bağlarsın he bunlar aynı anda çalışırken donuyorsa o ayrı tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

hb yorumu tuhaf geldi bana ev kullanıcısı tvden youtube izleyip aynı anda neden sped test yapsın ki bu çok saçma zaten 8 cihaz ne var evde bağlayasın? en fazla tv 3 pc falan bağlarsın he bunlar aynı anda çalışırken donuyorsa o ayrı tabi

Alıntıları Göster
    Bende Omni modeli var,

TV BOX kablo lle bağlı,
    Eşim, ben, çocukların iki tablet wifi ile bağlı,
    Geçen gün telefondan wifi ile 6gb'lık torrentten film indirdim, 1.6mb/s ile indirdi (yazım hatası olabilir değer 1.6 idi)
    Aynı anda tüm cihazlar bağlıydı, hatta ben telefondan aynı anda intagramdan video ve fotoğraflara bakıyordum, hiç bir sıkıntı yaşamadım,
    Bu arada internet paketim adsl ve 16mbit'e kadar ortalama 11mbit alıyorum,
    Bunun üst modelleri ile hiç bir normal kullanıcının sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum, tabiki cihazı veya bağlantısı arızalı/hatalı değil ise...

• bugün yine yeni bir güncelleme geldi , hem de bütün modellere (router ve modem )

Keenetic bizi şımartmaya devam ediyor...

şu meşhur firmalardan "zyxell, asus ,tp-link vs. " hemen her ay bir yada daha fazla update yapan varsa buraya yazın , haberimiz olsun...
    güncelleme bildirisi ;

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

güncelleme tamamlandı ;

KEENETIC EXTRA,OMNI,HERO,PEAK,HOPPER DSL , VIVA,AIR,HOPPER,TİTAN İnceleme ve Kullanıcı Yorumları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 16 Ocak 2020; 21:22:40 >

• Yabancı forumlarda 25 istemci üzerinde donmalar oluyor denilmiş.
    25 istemci bağlayan varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Bu güncelleme dün gelmişti, ben akşam yüklemiştim, ama siz zaten takip ediyorsunuz diye söylemek aklıma gelmedi, bir daha ki sefere unutmazsam hatırlatırım bende...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • deniz_sea kullanıcısına yanıt
    dün epey yoğundum o yüzden güncellemeye bakamadım...
    aslında Keenetic mobil uygulaması da güncelleme olduğunda uyarıyor...
    otomatik güncelleme seçeneği de var ama görüntülemek için iptal ettim.
    yine de bilgilendirme için teşekkürler ...
    eğer unutacak olursam hatırlatırsanız sevinirim .
  • Hocam merhaba. Modemle ilgili bir sorunum var. Kısaca okuyup cevaplarsan çok sevinirim.

Malesef altyapim sadece 16mbps destekliyor oda en iyi şartlarda 12mbps hız veriyor. Şöyle bir sorun yaşadım hg630 modem ile ...ethernet ile bağlıyken hız normal fakat wifi de ping ve jitter değerleri uçuyordu buna bağlı internet berbat otesiydi. Sorun modemdir deyip çok az kullanilmis bir airties 5650 modem aldım bundan 1 ay önce. Fakat sorun yine duzelmedi.

Sorun sağlayıcı kaynaklıdır deyip netspeed den Türk telekoma gectim. Sorun yine aynı şekilde devam ediyor. Ethernet bağlantısı stabil fakat wifi de jitter 50-100 lere download hızı 3-4 mbps ye düşüyor.

Evdeki modem konumuyla çekim alanı mesafesi uzak olduğundan birtanede everest access pointim var ama TTNet e geçtikten sonra 5650 modem e ne access pointi baglayabiliyorum nede wifisini kullanabiliyorum. 2 metre modemden uzaklassam jitter 150 kere çıkıyor. Sanırım bendeki iki modemde arızalı.

Modemle ilgili hangi konuya girsem nerdeyse tüm markalardan memnun olmayıp almayın diyenler var. Kafam çok karıştı. Yeni bir modem almak istiyorum tek isteğim ilerde olursa VDSL çalıştırması. Bu şartlarda siz ne önerirsiniz acaba? Keenetic modelin omni dal diye bir modelini gördüm ama 350 TL civarı. Onerirmisiniz? Yada bu internete bu paraları verme deyip başka bir öneriniz olur mu?

Çok teşekkür ederim.

• ŞAhin kullanıcısına yanıt
    merhaba

Ethernet bağlantısı stabil ama wifi de sorun var ise " modem wifi'si" sorunlu olabilir...
    bir de arada kullandığınız repeater'de de sorunlu olabilir...
    modem wifisini kapatıp eğer router üzerinde " wan ethernet" bağlantısı varsa modeme bağlayıp tekrar wifi test yapabilir misiniz ?
    ayrıca modem XDSL değerlerinizi de görebilirsek daha iyi yorum yapabiliriz...
  • deniz_sea kullanıcısına yanıt
    yani o kadar bağlantıyla sapıtmaması lazım modemin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 17 Ocak 2020; 2:8:11 >
  • Dediklerinizi yaptım iki modemede ayrı ayrı wan bağlantısı ile access pointi bağladım. Wifi ile bağlanıp yaptığım hız testlerinde iki bağlantıda da ping 200 jitter 150 lerde çıktı.
    Ayrıca routeri aradan çıkartıp iki modemede sadece wifi ile bağlanıp hız testi yaptım ondada değerler benzer çıktı hatta daha kötü jitter 1500 lere çıktığı oluyor.

İki modemde normal ethernet bağlantısında ping 6-7 jitter 0-1 çıktı. Bağlantıda 12 mbps hız verdi.

Sanırım hem iki modem hem access point hepsi bozuk burdan ben bu sonucu çıkardım :)

Hat değerleri iki modemdede ayrıca aldım(çok hakim deilim konuya gerek varmıydı onuda bilmiyorum kusura bakmayın :) ]

huawei modem değerleri

Hat standardı ADSL_2plus
    Kanal türü
    Hızlı
    Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 13491
    Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 799
    Alt sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 8.1
    Ana sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 19
    Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 21
    Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 9.4
    Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV) 19.9
    Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV) 12.4
    Aşağı CRC 3
    Yukarı yönde CRC 0
    Aşağı FEC 0
    Yukarı yönde FEC 0

Airties 5650 değerleri
    DSL Hızı(Kb/s): 14307 799
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 15636 1163
    SNR Sınırı (dB): 8.1 17.5
    Hat Zayıflaması(dB): 20.0 9.4
    Güç (dB): 19.8 12.4

• ŞAhin kullanıcısına yanıt
    evet , aynen söylediğiniz gibi modemlerin ve router'in wifi'leri oldukça kötü durumda.
    xdsl değerleriniz ise aldığınız hıza göre iyi durumda denilebilir.
    bu durumda ya ethernet ile kullanmak (sadece internet cafe için uygun tabii) yada yeni bir modem/router almanızı tavsiye ederim.
    bütçenize göre Keenetic omni dsl yada extra dsl modem uygun olabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 17 Ocak 2020; 8:14:1 >
  • bugün internette dolaşırken Keenetic extra dsl'in MTK işlemcisi hakkında bazı bilgilere ulaştım.

MTK işlemcisi EN7513T 2018 yılında üretilmiş , 2013 yılında üretilen EN7513 versiyonunun upgrade yapılmış hali imiş.
    yani işlemcisi yeni model ...
    https://www.hwupgrade.it/forum/showthread.php?t=2623663

bu arada torrent indirme desteği usb portu olan bütün Keenetic router ve modemlerde bulunuyormuş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 17 Ocak 2020; 18:31:25 >

• 1x Keenetic Extra Dsl ve 2x Keenetic Start ile mesh sistemi kurmayı düşünüyorum 3 katlı bir evde. 100mbit Turk.net Vdsl var bu tarz bi sistem mi önerirsiniz yoksa bridge mode standart modem ile Tp-Link Deco E4 (3-Pack) mi. Tp-Link sistem 250-300TL daha pahalıya denk geliyor. Fakat her katta AC1200 olmuş oluyor.

Mesh sistemiyle alakalı bilgisi tecrübesi olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Bütün cihazlar Cat6 kablo ile bağlanacak her odaya kablo çekildi. Gigabit lan'a torrente vs. ihtiyacımız yok.

Tp-Link sistemin fiyatı 1200TL tutuyor bu şekilde kurulacak

Keenetic sistemde 960TL tutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mokbu -- 17 Ocak 2020; 18:54:59 >

• quote:

bugün internette dolaşırken Keenetic extra dsl'in MTK işlemcisi hakkında bazı bilgilere ulaştım.

MTK işlemcisi EN7513T 2018 yılında üretilmiş , 2013 yılında üretilen EN7513 versiyonunun upgrade yapılmış hali imiş.
    yani işlemcisi yeni model ...
    https://www.hwupgrade.it/forum/showthread.php?t=2623663

bu arada torrent indirme desteği usb portu olan bütün Keenetic router ve modemlerde bulunuyormuş...

hocam bir soru kafam karıştı bu alt resimdeki üst modeller ultra giga viva falan olanlar sadece router yazıyor bunları alsak adsl veya vds hatta kullanamaz mıyız modem olarak?

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    vdsl modem olarak ;

Keenetic omni dsl

yada

Keenetic extra dsl

modelleri var , diğer modellerin hepsi router .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 17 Ocak 2020; 21:57:6 >
  • merhaba

size tavsiyem ;

Keenetic extra dsl (1 adet) + Keenetic air mesh router (2 adet )

olacaktır.

belki ilk anda tp-link'den çok az pahalıya mal olacaktır , ama air mesh sistemi ile wifi her yere ulaşacaktır diye düşünüyorum...

wifi perfonmansı tamamen bina karkas ve duvarlarının yapısına bağlı olduğu için test etmeden birşey söylemek çok zor.
    isterseniz önce sadece Keenetic extra dsl ve orta kata Keenetic air router konumlandırıp bir deneyin , olmazsa o zaman
    2. air mesh routeri alırsınız...
    böylece her yerde 2.4g ve 5g wifi yayını olacaktır , ayrıca mesh sistemi nereye yakın iseniz anında oraya bağlanarak kopma olmadan kesintisiz bağlantı yapabiliyorsunuz ...
    mesh ile detaylı bilg, için ;
    https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360002155079-%C3%96zel-Whole-Home-Wi-Fi-Sistemi-MESH
    https://keenetic.com.tr/tr/how-it-works/wi-fi-system

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi micro77 -- 17 Ocak 2020; 22:4:56 >

• bendede 100 mbit vdsl turknet var hattı direk bağlayınca vdsl sinyali sabitlenmiyor mecburen eski modemi bridge mode a alıp öyle kullandım ne turknet ne keenetic sorunu anlayamadı alacaksanız bunu göz önüne alıp öyle alın derim
  • mahmutuslu kullanıcısına yanıt
    xdsl değerlerinizi görmek mümkün müdür ?

SNR , FEC değerleri birşeyler söyleyebilir bize...
  • quote:

merhaba

size tavsiyem ;

Keenetic extra dsl (1 adet) + Keenetic air mesh router (2 adet )

olacaktır.

belki ilk anda tp-link'den çok az pahalıya mal olacaktır , ama air mesh sistemi ile wifi her yere ulaşacaktır diye düşünüyorum...

wifi perfonmansı tamamen bina karkas ve duvarlarının yapısına bağlı olduğu için test etmeden birşey söylemek çok zor.
    isterseniz önce sadece Keenetic extra dsl ve orta kata Keenetic air router konumlandırıp bir deneyin , olmazsa o zaman
    2. air mesh routeri alırsınız...
    böylece her yerde 2.4g ve 5g wifi yayını olacaktır , ayrıca mesh sistemi nereye yakın iseniz anında oraya bağlanarak kopma olmadan kesintisiz bağlantı yapabiliyorsunuz ...
    mesh ile detaylı bilg, için ;
    https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360002155079-%C3%96zel-Whole-Home-Wi-Fi-Sistemi-MESH
    https://keenetic.com.tr/tr/how-it-works/wi-fi-system
    Cevap için teşekkürler. Dediğiniz gibi Keenetic kullanılacaksa Air ile her yeri ac1200 yapmak daha mantıklı sonuçta 1 kere kurulacak bu sistem. 3 tane cihaz koymak zorunlu gibi birşey yerden ısıtma + beton sayesinde katlar arası wifi sinyalinin geçmesi imkansız gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mokbu -- 18 Ocak 2020; 4:22:26 >

• mahmutuslu kullanıcısına yanıt
    Bir youtube videosunda turk.net in kopma sorununu extra dsl ile çözdüğünü anlatan bi adama denk gelmiştim sizde farklı birşey söylüyorsunuz kafalar karıştı iyice

https://www.youtube.com/watch?v=7bRfxaFqZT0&feature=youtu.be

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.