Şimdi Ara

keenetic alırsanız 5Ghz ağ konusunda beklenti içinde olmayın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • cihazları genel olarak sağlam stabil ancak!

2.4ghz ve 5.ghz ağı aynanda çalıştırın diye çakallık kurnazlık yapanlara aldanmayın!

o mod çok leş. sürekli 2.4ghz dasınız. cihaza 5 meteredeyim yinede hep 2.4ghz.

ağları ayırdım. 5ghz ise sürekli 40dk da bir kopuyor yok oluyor ağ görünmez oluyor.

iş yaparken vpn çöküyorve zorluk yaşıyorum

apartmanda zibilyon tane 2.4ghz olduğu için modem ve routerdan bağımsız 2.4ghz burada düşük performans ile çalışıyor.

keenetic çok iyi fln dediklere bakmayın yarısı o firmanın çalışanı :D hhaaa

kinetix lan bu bildiğin!

5ghz ağı stabil değil. router dite aldıkk

modeli keenetic dsl extra. ucuz da değili..

neyse aklınızda bulunsun.

5ghz ağıstabil sağlam DSL modem arayışınyayım

tp-Link Archer-VR2100 var aklımda ama kötü şeyler yazılmış

toplam 17 - 25 cihaz kullanıyor ağı. printer kamera laptop telefon pc vs vs

100 megabit hız vdsl2 bunu kaldırabilmeli.

cevaplarınızı bekliyorum.

tp linking W9970 varç aslında o baya stabil ama wifi'ı kapatmam gerekiyor bunun için. wifi açık olsun donuyor cihaz. :)

25 cihaz artık iot dünyasında bir ev için standart olmalı.

10 cihaz sonrası 50mbit sonrası patates olan cihaz istemiyorum.

power line ayrı sorun hızı 15 megabit yapıyor ve 5dk da bir vpn gidiyor kafayı yemek üzereyim 

• Ne kolay yaftalıyorsun. Trol değilsen biraz zahmet edip incele... Keenetic gayet güzel 5ghz çalışır ve 2,4 5 geçişleri sadece onda vardı, ve gayet güzel geçişler yapıyor. Bu geçişleri ayrıca cihaz raporlarında görüyorsunuz. elbette 2,4 ve 5 gaz aynı mesafede teknoloji gereği çalışmıyor. Dilersen ek Keenetic mesh ürün alırsın ve 5ghz bant genişliğini büyütürsün.

• Çok bilip hiç bişi bilmemek... Topoloji hatalarınla sana ne marka verirlerse versinler ekran kartlarında yazdıkların gibi şimdi router dünyasında başrol oynamaya başlarsın.

Paralı çalışanları kanıtlamadan sen ve senin gibiler çok konuşup, sonra gidiyorlar. Bir bakıyorsun Keenetic kullanıp uzaktan bilgileri dolduruyorlar.

• Yardımcı olur mu kesin konuşmamakla beraber, 2,4 ve 5 Ghz geçiş sorununa en güzel çözümlerden birisi modemi kablolu çift bant access point ile destekleyip evin tüm odalarına full 5 ghz gönderebilmek. Ondan sonra wifileri ayırıp evdeki cihazların tümünü 5 Ghz e sabitlemek. Ben şahsen bu şekilde rahat ettim.

Aksi durumda 5 Ghz kafasına göre kaybolabiliyor yada 2,4 e bağlanıp öylece kalıyor. Bu arada Keenetic kullanmıyorum fakat aynı sorunla karşılaşıyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tcebeci1 kullanıcısına yanıt

Band Steering mekanizmasını araştırın. Ayrıca eldeki mobil cihazların kabiliyetlerini de göz önünde bulundurun.

Mobil cihazların kabiliyetlerine ek olarak Keenetic algoritması ile 5ghz'e zorlama bile yapabiliyor. Lakin birçok cihaz 2.4ghz'den 5ghz'ye ya geç geçiyor yada geçmiyor.

5ghz'de bağlanma diye diretmenin anlamını ben anlayamıyorum. Keenetic bunu gayet güzel yönetiyor. 5ghz inadından bağlantısı kaybolup negatif yorumlar gerçeği yansıtmıyor.

Kanal ypunluğu, rssi değerleri, uzaklık,mesafe, sinyal yakalama periyodu gibi bir çok etmeni göz önünde bulundurarak en kaliteli yayında kalmaya çabalıyor Keenetic donanımsal ve yazılımsal olarak.

Okumadan, anlamadan çok yazılıyor çiziliyor.

Usanmadan ve merakımdan da burada yazıyorum. Çok büyük sorunları olsa herhalde 22 tanesini birbirine bağladığım bir ağım olmazdı.

Neyse biraz okumaya başlamak için yine şuraya belkide daha öncede attığım bir makale dizisini atayım.. Okumayacak konu sahibi o nette. Çünkü sabit.... Bir de VPN demişte. 24 saatten fazla bağlı kalıyorum. Sorunu başka yerde arasın.

SSTP'dir CGNAT IP'si vardır. Bulut üzerinden tünel yaparak VPN kullanıyordur. Kesinti yada anlık düşmesi olağan olabilir. SSTP uzun süreli test etmesemde bağlantı kopması hiç yaşamadım. L2TP/IPSEC ile LOGO Kurumsal Yazılımları ile işini uzaktan, şirketteymiş gibi kullanan arkadaşım var. Keza bende 2 farklı ağda karşılıklı olarak aynı L2TP'yi gün içinde defalarca bağlanıp sorunsuz kullanıyorum.

https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360000849720-Band-Steering-Bant-y%C3%B6nlendirme-

https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360000807959-Wi-Fi-h%C4%B1z%C4%B1n%C4%B1-maksimuma-%C3%A7%C4%B1karma

https://help.keenetic.com/hc/tr/articles/360012702420-Benim-kablosuz-ba%C4%9Flant%C4%B1m-neden-yava%C5%9F-olabilir-

https://help.keenetic.com/hc/tr/search?utf8=%E2%9C%93&query=vpn&commit=Arama

Yazmış bir konu gitmiş yine.

Ekran kartları içinde neler söylerdi zamanında yada diğer donanım parçaları.

• Bilgilendirme için çok teşekkürler hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.