Şimdi Ara

Kediyi kısırlaştıralımmı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
1
Favori
4.465
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anlamadığım şu cahil gibi konuşmayın kardeşim kedi kısırlaştırmanın hiç bir zararı yoktur kısırlaştır gitsin hayvanlar düşünemez onun için çiftleşmek bir zevk meselesi değil sadece çoğalma iç güdüsel bir işdir bu yüzden kedi ha kısır ha normal bir fark olmaz ha normalde de boyle yapıyorsa ver birine gitsin arkadaş ya kedi doğustan genetik piskopat yada siz oyle yetiştirdiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hatunsuzluk başına vurmuş emsalleri dışarda volta atıp gece gündüz cogalirken kendisi içerde kalırsa tabi saldırır .

• quote:

Orijinalden alıntı: danger1513

Anlamadığım şu cahil gibi konuşmayın kardeşim kedi kısırlaştırmanın hiç bir zararı yoktur kısırlaştır gitsin hayvanlar düşünemez onun için çiftleşmek bir zevk meselesi değil sadece çoğalma iç güdüsel bir işdir bu yüzden kedi ha kısır ha normal bir fark olmaz ha normalde de boyle yapıyorsa ver birine gitsin arkadaş ya kedi doğustan genetik piskopat yada siz oyle yetiştirdiniz.

Önceki hayatınızda kedi miydiniz ?

Kedilerin neyden zevk alıp almadığını nasıl bilebiliyorsununuz onu bu cahil aklım almıyor... Hayvanı alıp besliyorsunuz sonra kendi işinize geldiği gibi doğasını bozup kedinin iyiliğini düşündüğünüzü yazıyorsunuz. Bir kere kediler hem sizin tahmin ettiğinizden daha zeki hem de iyi bir avcı hayvandır. Siz karnını tok tutsanız bile avlanırlar o yüzden sokağa atılınca öyle hemen ölmezler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeş, kedin ev kedisi mi sokak kedisi mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ₯

quote:

Anlamadığım şu cahil gibi konuşmayın kardeşim kedi kısırlaştırmanın hiç bir zararı yoktur kısırlaştır gitsin hayvanlar düşünemez onun için çiftleşmek bir zevk meselesi değil sadece çoğalma iç güdüsel bir işdir bu yüzden kedi ha kısır ha normal bir fark olmaz ha normalde de boyle yapıyorsa ver birine gitsin arkadaş ya kedi doğustan genetik piskopat yada siz oyle yetiştirdiniz.

Kedilerin neyden zevk alıp almadığını nasıl bilebiliyorsununuz onu bu cahil aklım almıyor... Hayvanı alıp besliyorsunuz sonra kendi işinize geldiği gibi doğasını bozup kedinin iyiliğini düşündüğünüzü yazıyorsunuz. Bir kere kediler hem sizin tahmin ettiğinizden daha zeki hem de iyi bir avcı hayvandır. Siz karnını tok tutsanız bile avlanırlar o yüzden sokağa atılınca öyle hemen ölmezler.

Hayatında hiç kedi beslemediğin o kadar belli ki bari atıp tutma. Kombi cayır cayır yanarken hayvan üşüyor üstünü örütroyuz geceleri. Bu durumda üşürken dışarıda kim bilir nasıl olacak. Diyeceksin dışarıda ki kediler nasıl üşümüyor diye onlar alışmış oluyor artık eğer sokakta yaşayacaksa küçüklükten yaşaması gerekiyor. Mesela hayvanların çevresi insanlar gibi değildir herkesin bir çevresi var büyük ihtimalle boğarlar bizim kediyi

• quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Kardeş, kedin ev kedisi mi sokak kedisi mi?

Bildiğmiz kara kedi ama küçükken sahiplenmiştik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patrick Yıldız

quote:

Orijinalden alıntı: muratcimen98

Ben pek anlamıyorumda kısırlaşınca saldırganlığı geçecekmi?

Yani şuan kızgınlık döneminde olduğu için böyle olduğunu düşünüyoruz. Zaten ortalığa işemeside dişilere koku bırakmasından dolayı.

Erkek kedilerin kızgınlık dönemi olmaz. Dişilerin olur. Erkek kedi ort 7-8 aylıktan itibaren çiftleşmeye hazırdır. Anlattıklarınızına istinaden ben sizin yerinizde olsam kısırlaştırırdım.

• Konu sahibinin kedisinin ismi KEDi ymis

Kısırlastirmak icin farkli farkli nedenler var.. 4 yildir kedim var. Adi maya.. dişi.. kisirlastirdik sebebi kizginlik donemine girdigi vakit kendini kaybediyordu ama saldirganlik olarak degil.. ardindan bir kez dogum duygusunu tatmalı diye dusunurken corona testi yaptirdik ne olur ne olmaz diye ve tasiyici cikti. Uzman veterinerler esliginde kisirlastirma gerceklestirildi ve yogun tedavi ve besin takviyesi yapildi. O dönemi atlattik..

Saga sola işeme ve saldirganlik kismina gelirsek.. kediler akilli hayvanlardir ve simalari unutmazlar, kendilerine yapilanlarida unutmazlar.. kedinizin psikolojik anlamda cokuntuye girdigini dusunuyorum. Veterinere basvurmalisiniz baska yolu yok ve ilgi alaka lazim.

Sokaga atmak en kolay cozum ama bi kere eve alinan kedi tekrardan sokaga birakildiginda ölüme terkedilmistir bunu kimse unutmasin..

Genele ithaben

Maya nın cinsi scotish .. parayla almadik veteriner gozetiminde yavrulayan bir annenin yavrisuydu ilk asi ve mama masraflari karsilandi. O zamanda 300 tl falandi.. hayvan ticareti yapmayin yaptirmayin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewr -- 9 Şubat 2017; 0:33:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ₯

quote:

Kedimin neden zevk alip almmadigini nasil bilebilirim dimi

Konserve sesi miaawww

Şise kapagi miaawww

Bardaktaki pipet miaaww

Ucan sinek miaaww

Koltuk kosesi miaawww

Yastigimin ucu miaawww

Balkona cikma derdi miaawww

İşden eve gelisim miaawww

Daha sayardimda boswer..

Avcidirlar dogru ama sandiginiz uzere avlanmak asil amac deildir karni tok olan kedinin oyundur.. yakalar ve biter.. hareket edene kadar oynar..

Sokaga atilinca öle hemen ölmezler haklisiniz sizi kendisinden biri gibi annesi babasi sandigi icin yavas yavas uzulerek ölur.. mutsuzluktan ölür..

kediler icin nankor hayvan derler ya yemisim o lafı..

• dewr kullanıcısına yanıt
    Oyun için avlanmaz, pratik yapmak için iç güdüsel olarak sürekli avlanır. Bu kesin bilimsel bir bilgidir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuda mevzu çıkmış

Sokaktakilere bir şey diyemem ama kedileri evladı gibi seven birisini tanıyorum yakaladığı kediyi kısırlaştırıyorDengesiz üremeyi engellemek için olduğunu söylüyor. Ne kadar doğru yanlış bilemem ama...
  • Keretaya hatun kedi bulun , sever sizi , insan bile belli bir sure seks yapmazsa agrasiflesir kedi az bile yapmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi classlord -- 8 Şubat 2017; 23:3:59 >
  • Alternatif olarak şöyle bir şey de denenebilir

Kediyi kısırlaştıralımmı ?

• 2 ayagini kirsin o zaman knk

• Evet
  • where are my testicles summer?

• quote:

Orijinalden alıntı: brktmr

Bahçeli eviniz yoksa hayvan beslemeyin arkadaş. İster istemez dogalarini bozuyorsunuz. Ben de kedi sahibiyim. Balkonda evi var. İstediği zaman orda kalıyor. Küçükken yine balkondaydı. Yavaş yavaş etrafı keşfedip avlanmaya başladı. Ne zaman nereye isterse gidiyor. Bizi ziyaret etmek isterse geliyor. Oynuyoruz, eğleniyoruz, genelde kaşınmak istiyor ve bolca kasiyoruz (çok hoşuna gidiyor şerefsizin ) , canı sıkılınca tekrar gezmeye çıkıyor. Bu ara geceleri komşuya dadanmis. Gece beraber takılıyorlar Özetle kedi canı ne isterse onu yapıyor ve mutlu. Bi bölgeye hapsettiginiz hayvanlardan mutlu olmalarını bekleyemezsiniz. O halde hayvansever olduğunuzu idda ediyorsanız kisitlamayin zavallilari. Bırakın kendi dogalarinda mutlu mesut yaşasınlar.

Hocam yakında 10 yaşına girecek tekirimin durumu bu oldu. Kısırlaştırmadık 2 yaşından beri dışarıda takılıyor herkesin hayranlık duyduğu bir tekir, kendisine dışarıda evler edindi bıraktı senelerdir. Biberonu kestiğimizde eve 3 ay uğramadığı olmuştur, biberon vermeye devam ettikçe günde en az 2 kere uğruyor.

Kısırlaştırırsanız erkek kedilerde hantallık normaldir bir de kediler yetiştipi ortam sebebiyle de hareketli veya hantal olabiliyor.

Birde 6 kedimin hepsini kontrollere götürürüm herhangi bir aşı yapmıyor bizim veteriner kendisi hayvan sever biri işin maddiyatına çok takılmıyor, aşıyı gereksiz görüyor.

Ayrıca kedi tükürüğü son derece sterildir kendisini yalama ayinlerini siz bozmadıkça temiz kalmaya devam edecektir.

Kısırlaştırma olayı son derece vicdani bir şeydir ben dişi kedilerimin mart ayında köşe bucak sıkıştırılmasını ve kendilerini sokağa atmasını istemediğim için küçük yaşta kısırlaştırdım gayet mutlular.

Bu seçimi yapmanız da başarılar diliyorum son derece zor bir karar.

• Hocam sokakta hiç bir kediyi avlanırken gördünüzmü? Bir kertenkeleyi saniyeler içinde öldürebilecekken dakikalarca oynar onunla öldüğünde de bırakıp gider çoğu zaman. Kediler hareket eden cisimlere karşı koyamıyor tahminimce. Pratik yapmak için avlanması da ilginçmiş bu arada
  • Patrick Yıldız kullanıcısına yanıt
    Hocam en azından iç parazit aşılarını yaptırın size yazık ilerde sıkıntı çekersiniz. Genelde 60 tl ye yaparlar ben 30 tl ye yapan bir yer buldumuştum orda yaptırıyorum ayrıca hap satan bi yer bulursanız onu deneyebilirsiniz 10-15 tl bişidir.
  • Merhaba arkadaşım, ben de seninle aynı durumdaydım ve çok araştırdım. Kedinin hayatını uzatmak ve sağlıklı yaşamasını sağlamak ve ev kedisi olarak sıkıntı yaşamaması için tecrübelerimdir. Emin ol şimdi aşağıdaki yazdıklarım kesin çözümdür ve yapmak zorundasın.

Biz de 2 sene önce sokaktan tekir cinsi erkek yavru kedi sahiplendik. İlk oturduğumuz evin arkasında bahçe vardı. Evde büyüdü , bize alıştı. Herkese gitmez ,sokağa çıkmaya korkardı. Zamanla büyüyünce arka bahçeye gidip gelmeye başladı. Ama uyumak, sevdirmek ve beslenmek için hatta tuvaletini yapmak için bile evdeki kumuna geliyordu. Büyüdükçe kediler ile münasebeti arttı ve genelde kavga ediyordu.

1 yılın sonlarında evin içinde koku ve ıslaklık olmaya başladı, sonra farkettik ki; kedi artık kızışma evresinde ve yetişkin hale geldi. Bu koku bırakma ve işeme de yerini belli etme ve koruma amaçlı ve çiftleşme amaçlı olan bir konu ve kedinin doğasında var. Kediye kızsan da bunu yapacak.

Biz daha sonra yüksek katlı bir daireye geçtik ve dışarı çıkma olayı artık olmayacaktı, zaten iyice ev kedisi olmuştu. Sonuç olarak kısırlaştırdık.

Neler yapman gerekiyor aşağıda yazıyorum, dediğim gibi kediyi genelde evde bakıyorsanız bunları yapman şart, yoksa eziyet edersiniz kediye. Yapacağınız işlemler ve vereceğiniz paralar bir canın yaşaması için çok değildir emin ol.

- 2-3 Ayda bir İç parazit hapı ( aşı değil ) içirmelisin ( veterinerde 20 - 30 lira )

- 2-3 Ayda bir dış parazit yani pire - bit damlası ( aşı değil ) enseden uygulayacaksın ( veterinerde 3 lü paket 100 - 150 lira ) stronghold pire damlası en etkili olanlardan. petshoplarda veya internette beş tanesi 20-30 liraya satılan sahte damlalardan alma.

- yılda bir kere veterinere kuduz - karma vs. aşılarını yaptır.

- Gelelim en önemli konuya ; Erkek Kedi Kısırlaştırma İşlemi

Evde yaşadığınız ve kedinin yaşadığı tüm sıkıntıları ortadan kaldıran tek çözüm. İşlem kediye hiç zarar vermiyor. ufak bir operasyon. Kedinin zamanla hormonları azalıyor. Çiş yapma, işaretleme, gece bağırmaları vs. hepsi zamanla kayboluyor.

Kesinlikle özel veterinerler ve hastane önermiyorum. İstanbulda iki resmi yer öneriyorum, telefon et bilgi al hangisi işine gelirse orada yaptır. Tahminim sana 150 TL civarı bir masrafı olacaktır.

1. İstanbul büyükşehir belediyesi fatih hayvan hastanesi ( fatih semtinde ana cadde üzerinde sur dibinde - fatih itfaiyesi arkası ) Ben yakın olduğu için burada yaptırdım. Operasyon yarın saat sürdü. Kedi uyuşturulduğu için yarım gün sarhoş gibi takıldı. Sonraki günler her şey normale döndü. Hem bizim içim hem onun için mutlu günler başladı.

2. İstanbul Üniversitesi Avcılar Veteriner Fakültesi

Umarın yazdıklarımın faydası olur. Tüm arkadaşlara uyarım şudur; gerekli şartlarda bakamayacaksanız eve kedi almayın. doğası gereği avcı hayvanlar. Eve alıştıktan sonra dışarıda yaşayamazlar. Eve almadan önce dışarıda besleyin. Zaten yavru değilse evde yaşamaz artık.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.