Şimdi Ara

KEDİM YEMEK YEMİYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar 4 tane kedim var 2si öldü sebebi yemek yemiyorlardi ve sarı köpük kusuyorlardi bazen içinde şerit halinde tenya adinda bi parazit çıkarıyorlardı simdi diğer 2sinede bulaştı yemek yemiyorlar su içmiyorlar lütfen bi çaresi varmıdır ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocan parazit ilacı kullanmışmıydınız?
  • Evet Tenikur diye bi hap aldim ve 1hapı 3kedime verdim ama hastalık hepsine aynı anda bulaşmadı ilk birine bulaştiktan sonra verdim hapları

• Bir de tuvaletini cok zir yapıyor

• Aşısını yaptırmışmıydınız peki yada ilaçtan sonra pişmemiş çiğ tavuk et veya sosis salam bile yapabiliyor küçük hayvanlarda.
    Sorun bence iç parazit gibi duruyor.
  • Aşı yaptirmadik kedilerimi bazen evde bazen sokakta duruyor köyde yaşıyorum evet çiğ et vermiştim hepsinede 1i öldükten sonra teker teker bulaştı hepsinede

• Hocam bence sorun iç parazit gibi veteriner varsa civarınızda bir götürmenizi tavsiye ederim. Parazit ilacını tekrar miktarını azaltarak verebilirsiniz hapı kırarak küçültün.
  • Parazit çok tehlikeli ve ciddi. Hemen bir veterinere götürün kafanıza göre yiyecek ilaç vermeyin. Çok geç kalmış olabilirsiniz.
  • Veterinere götürmeyi düşünüyor musunuz? Yoksa diğerleride ölsün diye mi bekliyorsunuz? Anlamış değilim gerçekten. Burada boş yere vakit geçireceğinize veterinere götürün. Kafanıza göre bilinçsizce hareket etmeye devam ederseniz diğerleride ölebilir. Ve ölüm sebepleride yemek yememeleri değil sizin yüzünüzden olacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.