Şimdi Ara

Kedim yabancı bir cisim yuttu Plastik acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
6.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba kedim fotoğraf da gördüğünüz cisimden yuttu. Elimde oynuyordum bi an yere düştü o da ani reflexle ben müdahale edene kadar yuttu ağzından çıkarmaya çalıştım ama başaramadım. Görünür de bi sorun yok gibi öksürme ya da öğürme olmadı. Normal şuan ama internette okuduğumda iç organlarda tıkanma delinme gibi sorunlar olabilirmiş. Veterinere götüreceğim sabah olunca ancak bulunduğum yerde cerrahi müdahale yapabilecek bir veteriner kliniği yok. Sizce cerrahi bir müdahale gerektirir mi ? Dışkı yolu ile atma şansı var mı ? Bu parçayı vücut eritebilir mi ??

Bir de kedim niçin bunu yuttu ? Hiçbir besin değeri ya da benzerliği yok daha önceleri ip yutmuştu veteriner çeşitli vitamin eksikiğinden olur demişti ve mamayı değiştirmiştim. Reflex'ten ProPlan kısırlaştırılmış mamaya geçtim kedim kısır. Bugüne dek böyle bir şey yapmamıştı ?

NOT : CİSİM 1- 1.5 CM boyutunda

Bu arada o cisim ne niye elindeydi vs tarzı sorular lütfen sormayın olan oldu bi kere. Kedim yabancı bir cisim yuttu Plastik acil yardım

• İyi günler ,
    mide böyle bir parçayı eritmez , dışkı yoluyla atma şansı var en fazla 2 gün takip edin eğer çıkartmazsa veterinerde film çektirin. Eğer bu 2 günlük süre zarfında kakasında kan varsa iç organlara zarar vermiş olabilir.
    Kediniz oyun oynarken ani bir refleksle yutmuş olabilir , bizimkiler pinpon topunu meşrubat kapaklarını vs. yi bazen oynarken ağızlarına alıyorlar.
    Geçmiş olsun.
  • tembelreis T kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam foruma yeni girebildim . Kedi için veterinerle görüştüm parça boyutundan dolayı sorun olmayacağını , nefes konusunda sorun yoksa ve mama vs yiyorsa dışkı yoluyla çıkarabilir dedi. Dışkısını 1 haftaya yakın bir süre kontrol ettim herhangi bir kan vs farklı bir durum yoktu
  • Netice?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonuc 1 ay gibi bir süre geçti. Kedimde hiçbir problem yok gerekli kontrol yapıldı gayet sağlıklı. İlginiz için teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.