Şimdi Ara

Kediler arabayı mahvetti (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
13.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hayvanları sevmeyenleri sevgisizlik ve eziklikle suçlamak biraz abartma ve abes olmuyor mu?

Yane hayvanı sevmeyenin bir sürü mazareti olabilir. Çok titizdir. Rahatsızdır. Gürültüden rahatsız oluyordur. Eve zarar vermesinden rahatsız oluyordur. Bence bu hayvanlara gösterilen ilgi bazen abartılıyor. Şu yaşlı teyzelerden ve dul kadınlardan bahsediyorum. Birde evde yalnız yaşayan bekar aşırı duygusal erkekler!!!

Bir apartmanda ve müsait olmayan yerlerde kedi ve köpeklerin yetiştirilmesine anlam veremiyorum. Sırf hayvanlar açısından bakıyorum. Hiç uygun değil. Dört kapalı oda içinde köpek ne kadar rahat olabilir?Yane tanıdığım bir yakınım çok insancıl ve aşırı titiz biridir. Hayvanları sevmez ve evinden istemez. Şimdi bu kişiye sevgisiz,sorunlu, hasarlı ve ezik biri demek doğrumudur?

Not: Bahçeli evde 2 köpek yetiştirmiş biri olarak yazıyorum. Beni hayvan düşmanı sanmayın. Ben kuşların kafese ve balıkların bir fanusa kapatılmasına bile rahatsız olan biriyim. İnsanlara hizmet edilmesine bile karşıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ducatine

Hayvanları sevmeyenleri sevgisizlik ve eziklikle suçlamak biraz abartma ve abes olmuyor mu?

Yane hayvanı sevmeyenin bir sürü mazareti olabilir. Çok titizdir. Rahatsızdır. Gürültüden rahatsız oluyordur. Eve zarar vermesinden rahatsız oluyordur. Bence bu hayvanlara gösterilen ilgi bazen abartılıyor. Şu yaşlı teyzelerden ve dul kadınlardan bahsediyorum. Birde evde yalnız yaşayan bekar aşırı duygusal erkekler!!!

Bir apartmanda ve müsait olmayan yerlerde kedi ve köpeklerin yetiştirilmesine anlam veremiyorum. Sırf hayvanlar açısından bakıyorum. Hiç uygun değil. Dört kapalı oda içinde köpek ne kadar rahat olabilir?Yane tanıdığım bir yakınım çok insancıl ve aşırı titiz biridir. Hayvanları sevmez ve evinden istemez. Şimdi bu kişiye sevgisiz,sorunlu, hasarlı ve ezik biri demek doğrumudur?

Not: Bahçeli evde 2 köpek yetiştirmiş biri olarak yazıyorum. Beni hayvan düşmanı sanmayın. Ben kuşların kafese ve balıkların bir fanusa kapatılmasına bile rahatsız olan biriyim. İnsanlara hizmet edilmesine bile karşıyım.

Buarada bahsi geçen hayvanları sevmeyen insanlar.Olabilir sevmeyebilir buna hakkı vardır.Ama burda tartışılan hayvanlara zarar verilmesi durumudur.İşte eziklik olan psikolojik sorunları olan insanlar bunlardır.Tutupta sokaktaki kedinin üzerine kopekle yürünmesi veya eziyet edilmesi vicdansızlıktır.Resmen katliamdır.Sokakta ki kediler ve onların yavrularının sayısı çok arttı diye onları fare zehiri ile zehirleyenleredir lafımız.Bu insanlar bizzat psikopattır.

Hayvanları çok ama çok seviyorum.Özellikle kedileri.Herbiri birer tasarım harikası küçük bir melek bana kalırsa.Yeryüzüne cennetten düşmüş küçük melektir kediler.Yuvayı yuva yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjklee18

Bende dışarıda kedileri besleyip evine almayan kocakarılardan nefret ediyorum bizim burada park var birtanede adam köpekleri besliyor parka koşuya çıkıyorum UYUZ köpekler peşimden koşturuyor neredeyse ısıracaklar BEN ŞİMDİ NE YAPAYIM

İNSANOĞLUNDAN BEKLEDİĞİNİZ SEVGİYİ KEDİ KÖPEKTEN BEKLİYORSUNUZ

Sen hiç hayvan sevgisini tatmamışssın.İnsandan gelen sevgi farklı hayvandan gelen sevgi farklıdır.İkisini neden karıştıralım.Ama hayvan sevgisi apayrıdır.Anlatılmaz yaşanır cinsten bence.Lütfen oku.

BİR SAHİPLENDİRME GERÇEĞİ

Bundan yaklaşık 1.5 ay önce sokaktaki kedilerimi severken.Birden onu gördüm.Küçüçük el kadar bir şeydi.Tekirdi.Pisipisi dediğimde koşarak bana geldi.Masum masum bana baktı.Resmen aşık olmuştum onu görünce.Yıldırım aşkıydı bizimki.O bana baktı ben ona baktım.Annesini aradım bulamadım.Yapayalnızdı pisi.Bu korkunç dünyada tek başına kalmıştı.Aldım bunu koynuma,doğruca veterinere götürdüm.Yürüdük beraber epey bir yol.Ağlaması geçmişti ama yoldaki arabalardan korktuğu her halinden belliydi.Veteriner hekim tarafından pireleri temizlendi ve parazit aşısını oldu pisi.Aşı olurken çok canı yandı tabiiki benimde.Nasıl miyavladı acı acı.Benimde bir yanım için için sızladı ama onun sağlığı için gerekliydi bu.Veteriner hekime tam 64 tl ödedim pek çoğunuzun yüzüne bile bakmadığınız alt tarafı bir kedi için.

Sonra evimize geldik.Karnın aç mı diye sordum.Cevap Verecek hali yoktu.Uykusuz ve yorgun görünüyordu.Ona küçük bir konserve mama açtım.Nasıl yedi afiyetle.Sonra ne yapmak istersin diye sordum.Cevap vermedi.Yanıma geldi, göğsüme çıktı ve uyumaya başladı.Hırr hırr, mıy mıy diye inliyordu mışıl mışıl.Kıyamadım uyandırmaya.Pozisyonumu hiç değiştirmedim bir süre rahatsız olmasın diye.Bana sanki teşekkur eder gibiydi.Ödüllendiriyordu beni.O an kadar huzurlu ve mutlu olduğumu hatırlamıyorum.Beraber uyuduk onunla.

Ama benimle yaşaması imkansızdı.Ailem tam bir hayvan düşmanıydı çünki.Hatta bana 3 secenek sundular.

1) Yaa o evden taşınırsın
    2) Yaa biz o eve bir daha adımımızı atmayız.
    3) Yada o kedi evden gider.

Nasıl atardım el kadar kediyi.Dışarda savunmasız annesiz , kardeşi yoktu.Dışarı bırakmam demek , onu ölüme göndermekti benim için.O gece hiç uyuyamadım.Söz verdim ona.Seni yaşatıcağım dedim.Bir şekilde sen yaşayacaksın dedım.Sonraki gece mecburen - ailemin ısrarlarına boyun eğmek zorunda kaldım- onu bahçeme bıraktım.Orda besledim onu bir süre.Onu bahçeye bıraktığım gece hüngür hüngür ağladım.Çok üzüldüm onu yalnız bıraktığım için.Ona verdiğim sözü tutamadım.Sonraki gün işten geldikten sonra onu bıraktığım yerde göremedim.Deli gibi pisi pisi diye seslendim ama hiçbir şey yoktu.Ben yine ağlamaya başladım.Sana yardımcı olamadım, sözümü tutamadım diye kızdım kendime.Derken arkamdan küçük bir şey bana doğru geldi.İşte karşımdaydı.Yerden aldım,öptüm onu.Sımsıkı sarıldım.O mis gibi kedi kokan tüylerini kokladım.Sonra bir mücize gerçekleşti.Apartmandaki komşularımızdan biri onu çok beğendi ve sahiplendirmek üzere aldı onu benden.Hayatımın en mutlu anlarından biriydi.Sokaklarda yaşamaktan , aç kalmaktan kurtulmuştu.

Şimdi ne mi yapıyor.Keyif yapıyordur herhalde kendi evinde.Babası ingiliz annesi türk bir çift sahiplendi onu.Seni çok özledim pisim benim.Umarım çok yaşarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kal_sau -- 6 Ekim 2009; 22:37:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kal_sau

quote:

Orijinalden alıntı: osmanlı13

Şahsi malıma zarar veren insanında hayvanında elimden çekeceği var

Hayvanların senden cekeceği varsa seninde benden cekeceğin var demektir.Ne yapacaksın yaw, malına zarar veren hayvanı derisini mi yüzceksin.Kedi nerden bilsin senin malının çok kıymetli oldğunu.Senin malın çok kıymetli ise , benim içinde kedinin canı senin malından ve hatta sen ve senin gibi hayvan düşmanlarından çok daha değerlidir benim için dersem.Ne yapacaksın ?

Hey allahım.Bu dünyada yaşamı hakkını sadece kendisinde gören tek zihniyet herhalde insanoğludur.Benin dışımdaki bütün canlılar ölsün ama ben yaşayım.Her yer benim olsun , ormanlar , denizler her yer bana ait diyen tek canlı herhalde insandır.

Kardeşim belki allah seni bir insan olarak değilde bir kedi olarak dünyaya getirecekti.Nerden biliyorsun.

Senin düşüncene saygım var elbette hayvanların yaşam alanlarına saldırcak kadar bilinçsiz bi insan değilim ancak kısırlaştırma imkanım yoksa devlette getir bna ben kısırlaştırcam demiyosa yada belediyeler bu görevi üslenmiyorsa götürür bna zarar veren kediyi veyahut köpeği atarım şehir dışına bu kadar basit ha sen ve senin gibileride kale almam bunları yaparken emin ol

• Gün dertle, sıkıntıyla, yorgunlukla geçiyor.. kafa dağıtmaya foruma takılayım diyorum, işyerinden beter
  • benzin kokusuna gelmezmiş kediler diye duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum.

hatta bununla ilgili bir fıkra var.
    temel kedisine erkek kediler yaklaşmasın diye üzerine benzin döküp salarmış sokağa. Hergün bıkmadan usanmadan hep benzinleyip salarmış dişi kedisini dışarıya.
    bir gün kedisi akşamüstü eve dönmemiş temel meraklanmış heryerde kedisini aramış ama bulamamış.
    temeli heyecanlı heyecanlı koştururken gören dursun temele hayırdır ne arıyosun diye sormuş. temel kedimi arıyorum deyince ben gördüm kedini demiş dursun temele.
    temel sormuş ula nerededur nerede gordun diye.
    şu tarafta köyün girişinde benzini bitmiş erkek kediler arkadan itekliyordu.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.