Şimdi Ara

Kediler arabayı mahvetti (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
13.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim bildiğim kediler arabayı çizmez. Onlar tırnaklarını ağaçlara falan geçirir genelde, veya bulurlarsa yumuşak bir şeylere. Ama dediğiniz gibi dövüşürlerken çiziyor olabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osmanlı13

Şahsi malıma zarar veren insanında hayvanında elimden çekeceği var

Hayvanların senden cekeceği varsa seninde benden cekeceğin var demektir.Ne yapacaksın yaw, malına zarar veren hayvanı derisini mi yüzceksin.Kedi nerden bilsin senin malının çok kıymetli oldğunu.Senin malın çok kıymetli ise , benim içinde kedinin canı senin malından ve hatta sen ve senin gibi hayvan düşmanlarından çok daha değerlidir benim için dersem.Ne yapacaksın ?

Hey allahım.Bu dünyada yaşamı hakkını sadece kendisinde gören tek zihniyet herhalde insanoğludur.Benin dışımdaki bütün canlılar ölsün ama ben yaşayım.Her yer benim olsun , ormanlar , denizler her yer bana ait diyen tek canlı herhalde insandır.

Kardeşim belki allah seni bir insan olarak değilde bir kedi olarak dünyaya getirecekti.Nerden biliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kal_sau -- 3 Ekim 2009; 20:41:03 >

• @kal_sau ; Psikiyatri bilimi diyorki; Hayvanlardan nefret edenler, sevmeyenler kendi hayvansı güdüleri yüzünden böyle davranıyorlarmış. Yani bir nevi onlarda kendilerini görüp nefret ediyorlarmış.. Hayvan sevmeyen ruhsal açıdan gelişmemiş yada eksik gelişmiş veya hasarlı bir maneviyata sahiptir. Bir kız arkadaşım hayvanları sevmediğini söylemişti ilişki başlamadan bittiği gibi bir dahada arkadaş olarak bile görüşmedim. Çünkü biliyorum ki insanda sevemez.

Bu arada araba konusuna gelelim; kediler imzamdaki chevyinin üstüne çıkıp defalarca ayrı ayrı malzemeden üretilmiş her tür brandayı parçalarken, brandanın tırmıklı parçalanmış yerlerinin altında boyada bir çizik yoktu. Yani kedinin yapacağı en fazla ayak izidir. Napalım kuşlarda sıçıyor onlarıda toplayalım, kedi köpek derken tek tür takılırız..

@kal_sau ; İnsanoğlu bilimsel olarak hayvan olsada hayvanlardan farklı olarak zevk için öldürür, birinin eline herhangi bir çeşit güç geçtiğinde o gücü mutlaka başka insanları sindirmede kullanır. Diğer türleri umursamaksızın dünyada hüküm sürer, matrixte ajan smith'in dediği daha doğru, insan düşünen hayvan değil olsa olsa mikroptur. Yayılmacı, istilacı karakteri bunun en büyük kanıtı. Halbuki yokettiğimiz çevre ve diğer canlılar olmaksızın bizde varolamayız, bunu aklı başımızda olanlar anladı ve önlemlerini alıyor ama şimdiden çok fazla hayvanın nesli tükendi ve tükenmeye devam ediyor. Zincirleme yaşam döngüsünü bozacak bir yaşam türü yok olduğunda aynı zincirleme reaksiyon gibi hepimiz yok olucaz. Orangutan'tan %2-%3 farklı gene sahipiz, hemde pozitif olarak ama onlar kadar bile yararımız olmadı dünyaya..

• quote:

Orijinalden alıntı: PAXMAHNHOB

@kal_sau ; Psikiyatri bilimi diyorki; Hayvanlardan nefret edenler, sevmeyenler kendi hayvansı güdüleri yüzünden böyle davranıyorlarmış. Yani bir nevi onlarda kendilerini görüp nefret ediyorlarmış.. Hayvan sevmeyen ruhsal açıdan gelişmemiş yada eksik gelişmiş veya hasarlı bir maneviyata sahiptir. Bir kız arkadaşım hayvanları sevmediğini söylemişti ilişki başlamadan bittiği gibi bir dahada arkadaş olarak bile görüşmedim. Çünkü biliyorum ki insanda sevemez.

Bu arada araba konusuna gelelim; kediler imzamdaki chevyinin üstüne çıkıp defalarca ayrı ayrı malzemeden üretilmiş her tür brandayı parçalarken, brandanın tırmıklı parçalanmış yerlerinin altında boyada bir çizik yoktu. Yani kedinin yapacağı en fazla ayak izidir. Napalım kuşlarda sıçıyor onlarıda toplayalım, kedi köpek derken tek tür takılırız..

@kal_sau ; İnsanoğlu bilimsel olarak hayvan olsada hayvanlardan farklı olarak zevk için öldürür, birinin eline herhangi bir çeşit güç geçtiğinde o gücü mutlaka başka insanları sindirmede kullanır. Diğer türleri umursamaksızın dünyada hüküm sürer, matrixte ajan smith'in dediği daha doğru, insan düşünen hayvan değil olsa olsa mikroptur. Yayılmacı, istilacı karakteri bunun en büyük kanıtı. Halbuki yokettiğimiz çevre ve diğer canlılar olmaksızın bizde varolamayız, bunu aklı başımızda olanlar anladı ve önlemlerini alıyor ama şimdiden çok fazla hayvanın nesli tükendi ve tükenmeye devam ediyor. Zincirleme yaşam döngüsünü bozacak bir yaşam türü yok olduğunda aynı zincirleme reaksiyon gibi hepimiz yok olucaz. Orangutan'tan %2-%3 farklı gene sahipiz, hemde pozitif olarak ama onlar kadar bile yararımız olmadı dünyaya..

Çok ama çok haklısın ve sana çok teşekkur ederim düşüncelerini paylaştığın için.Sağol varol.

Yarın 4 Ekim.Hayvanları koruma Günü.Lütfen sokakta gördüğünüz aç kedileri, yaralı kuşları, sakat köpekleri bir kase yemek verin.Hiç olmadı artık yemeklerinizi verin.Durmayın birşeyler yapın.

Dünya Hayvanları Koruma Gününüz Kutlu Olsun.

• Onlar ve Biz (Zeynep Çuhacı)

Kendilerine verilmiş bir isimleri bile yoktur onların... Sokaktakilerin. Hepsi birer "pisipisi"dir.

Öldüklerinde mezarları da yoktur sokaktakilerin ... Çöp kamyonlarıdır. Çöplüktür ...
    Yalnızca biz onlara isim veririz, bizimle birlikte yaşamasalar da ... Bizimdir hepsi çünkü.. Sokakta da olsa, evimizde de olsa bizimkilerdirler ...

Yalnızca biz mezar kazarız onlara, sokakta ölseler de, kimsesiz ölseler de ...
    Biz ağlarız başlarında, yıllarca bizimle olmuş olsa da, ilk defa görmüş olsak da ...
    Biz alırız onların yolun ortasında paramparça olmuş bedenlerini kucağımıza, bizden önce onlarca kişi onu görüp geçmiş olsa da ... Ölüye bile saygıyı biz duyarız, yaşarken bile onları birer pislik, çöp olarak görenlerin, öldüğünde çöp olarak görmesine şaşırmadan, aldırmadan ...

Kimin umurundadır onların neler yaşadığı, nasıl yaşadığı sokaklarda ? Güvenli bir yaşam adına onları evlere hapsetmek midir onlara yapılacak olan iyilik, yoksa özgürlük adına tehlikeler ve kötülüklerle dolu bir dünyada yaşamasını mı seyretmektir ? Ölüm her yerde gelir bulur onları aslında, tıpkı bizi de bulacağı gibi ...
    Hep en uzun yaşam, en sağlıklı beden, en fazla mutluluk için değil midir bunca çaba ?
    Neden sadece bizler önemseriz kendimizden başka hayatları da ? Neden sadece biz görürüz o minik bedenlerdeki "ben de yaşamak istiyorum, herşeye rağmen yaşamak istiyorum" diyen o gözleri?

Dondurucu gecelerde evlerinin penceresiden dışarı bir sigara içimi boyunca bakarken bile üşüyenler; aylar boyunca o soğuk taşların, ıslak kaldırımların üzerinde yatan, üstelik açlıkları bedenlerini daha da soğuturken ve güçsüzleştirirken uyumakla tetikte uyuklamak arasında sabahı eden o sokak kedilerini neden sabah evlerinden çıktıklarında tekmelerler, neden arabalarının frenine basamazlar/basmazlar? O minik bedenlerin üzerinde uyuduğu taşlardan daha mı soğuk daha mı serttir kalpleri bu insanların? Ya da aynı dünyada yaşamak istemedikleri o hayvanlardan daha mı sevgisiz, daha mı aptaldırlar?
    Çocuğunu parkta dolaştıran bir "insan" anne, parkın kenarına bırakılmış bir kutudaki yeni doğmuş annesiz "kedi" bebekleri gördüğünde neden kafasını çevirip geçip gider ? Ve kendi bebeğinin ağzına sürekli birşeyler tıkıştırırken, neden ayaklarının dibinde bir lokma için bekleyen gözlerle bakan kediyi kovalar? Sadece bir insan değil, bir ‘anne’’ olabilmek de mi yetmez bir minik can’a el uzatmaya?

Tüm bunların cevabı olarak arkasına sığındıkları "önce insan" zihniyetidir çoğu zaman ... Oysa ki bu cevap aslında "her zaman ve sadece insan"dır onlar için. Hatta çoğu zaman da "sadece ben"dir.

Ve o ölülerinin başında ağladığımız, yaşaması için saatlerce günlerce başlarında beklediğimiz, açlıklarının ve susuzluklarını acısını kendi acımızmış gibi hissederek gidermeye çalıştığımız, onların sadece üzerinde yaşadıkları toprağı değil, o toprağın altında bir mezarı da hakettiklerini bildiğimiz o minik can’ları çocuğumuz olmadan da sevebilme, onlara annelik babalık edebilmenin, en önemlisi yaşamlarına saygı duymanın ‘önce insan’ değil "önce insan olabilmek" olduğunu anlatabildiğimiz an, dünya yaşanır bir hale gelecek. Hem ‘biz’ hem de ‘onlar’ için...
    Çünkü "insan olabilmek" için "hayvan olarak doğmamış olmak" yetmiyor.

Alıntıdır.
    Orinijaline bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
    http://www.miyavlar.com/konu/18/1846/kosekedileri/Onlar_ve_Biz_-_Zeynep_%C3%87uhac%C4%B1.php

• doğanın dengesini bozan,hayvanları doğal yaşamdan koparan insanlardır.evet arabanın çizilmesi,pislenmesi insanın moralini bozar.ama sonuçta o bir demir yığını,öbürü canlı bir hayvan.oğlum her ekmek alışında yarım ekmek eksik gelirdi.bende gelirken yiyor diye düşünürdüm.meğerse kedi beslermiş.
    asıl konu arabanın çizilmesi.ama forumda kedilerin yaşam hakkı daha ağır bastı.
  • allahım yaa..?!?!?!?!?!
    yazılanları okuyunca içim coşkuyla doldu.
    olaylara bu bakış açısı ile bakabilen insanlar varmıymış hala aramızda?
    başka bi yaşamı bu kadar düşünüp saygı gösterebilen?
    malının malı olmayan?
    ekmeğin yarısını yolda kedilere veren çocuk hikayesi gözlerimi doldurdu wallahi.
    ne mutlu öyle bi çocuğa sahip olan babaya.
    hoşkalın, hep aramızda kalın. sizlere ihtiyacı var bu dünyanın.
  • @ PAXMAHNHOB , kal_sau ;

Hayvanlara karşı olan hassasiyetinizden ötürü sizleri tebrik ederim,sosyal yaşamda da -hayvanlara göstermiş olduğunuz sevgiye bakarak- topluma olumlu katkıları olan kişiler olduğunuzu tahmin ediyorum.

@ monodoks ;

Aracınızın göz göre göre çizilmesi oldukca can sıkıcı olmalı,ben de aynı durumla karşı karşıyayım bu yüzden özellikle kışın aracımı başka yere park ediyorum,böyle bir imkanınız yoksa kedilere zarar vermeden onları aracınızdan uzak tutacak ürünlere yönelmelisiniz.
  • Bence biber gazı alıp aralarda aracın üstüne sıkın

İşe yaramasa da korunma amaçlı bir silahınız olur
  • Tabii ki amacımız hayvanlara zarar vermeden malımızı korumak.Fakat kedilerin siyah arabanın üzerine çıkma eğiliminin fazla olduğunu söyleyebilirim.6-7 araç varken 2 tane siyah aracın üzerine çıkıyorlar.
    Alarmın belki işe yarayabileceğini düşünüyorum çünkü bir kere aracın içindeyken kedi atladı yine çıkmak için ve araç bayaa sallandı alarm muhtemelen öter bu sallantıdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetuEs

bunlardan birisi işini görür
     Kediler arabayı mahvetti

Kediler arabayı mahvetti

ne olacak?? arabada pitbullmu yetiştireceksiniz:( ya kedi köpeği madara ederse??

fotoğraftaki kedi köpekde bizim evin koruyucuları.

Kediler arabayı mahvetti

• quote:

Orijinalden alıntı: monodoks

Tabii ki amacımız hayvanlara zarar vermeden malımızı korumak.Fakat kedilerin siyah arabanın üzerine çıkma eğiliminin fazla olduğunu söyleyebilirim.6-7 araç varken 2 tane siyah aracın üzerine çıkıyorlar.
    Alarmın belki işe yarayabileceğini düşünüyorum çünkü bir kere aracın içindeyken kedi atladı yine çıkmak için ve araç bayaa sallandı alarm muhtemelen öter bu sallantıdan.

alarmı çok hassas ayarlamalısın ama o zamanda yanından araç geçse ötmeye başlar.
    tavsiyem ; onlar çıktıkça siz kovun, bir süre sonra çıkmayacaklardır
  • Önceki sayfada bir arkadaş yazmış. Şeffaf koruma filmleri var taş gelmesin vs. diye, onlardan yaptırırsanız problem kalmaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: monodoks

Alarm taktırsam kedi çıktığı zaman öter mi acaba?

Taktırdığın alarm fayda edermi bilmem ama arabanın üzerine o kadar çok kediden herbiri çıkıp indiğinde taktırdığın alarm öterse vereceği gürültü rahatsızlığından dolayı komşularından birinin arabanın üzerine birşeyler fırlatması olasılıklar dahilinde.
  • yazılan mesajlara bakıyorum neredeyse herkes kedi düşmanı gibi.. bu dünyada yaşamaya hayvanların insanlardan daha çok hakkı vardır. siz kedi sevmeyebilirsiniz ben de köpek sevmeyebilirim o zaman ne olacak?

bu durumun tek açıklaması vardır.. Avrupa ve Amerikadaki gibi politikilar ve çözümler olması gerekir. hiçbiriniz Avrupa da veya Amerikada başıboş bir hayvan göremezsiniz.

Türkiye'de daha insanların sosyal sorunları çözülmemişken kimse hayvanlarınkinin çözülmesini beklemesin. aslında birçok kişi için insanı biryerden diğer bir noktaya getiren arabanın ülkemizde statü sembolü olarak görülmesi ve çoğumuzun aracını sokağa park etmek zorunda kalması esas problemdir.

bizlerin arabalarını sokağa koyma sebebi hepimizce malumdur.bunların nedenleri,

mütaahhitlerin aç gözlülüğü sebebi ile apartmanlarda otopark olacak yerlerin otopark yapılmaması

çarpık kentleşme ve daha aklıma gelmeyen başka sebepler de vardır.

bu ülkede sıfır araba alıyor insanlar ve araçları sokakta bırakılıyor kısa süre sonra bir tarafı darp edilmiş ve çizilmiş ya da başka bir aracın çarpması sonucu hasar görmüş oluyor,

lastikleri falçata ile kesiliyor ya da hırsızlığa uğruyor... bence bunlar olayı bitiriyor daha başlamadan..

sizce de öyle değil mi?

• valla bir ara otoparkta ben de aynı problemden sıkıntılıydım. öyle ki otopark asfalt yapıldığında aracımın üstüne zift dökülmüş bir de üstünde gezmiş . bir bidon benzinle yıkadım arabayı. 1 ay boyunca ben yıkadım o pisletti ben yıkadım o pisletti. 2 gün sabah 4.5 da gidip uykusunda yakaladım bi güzel sopa çektim. o günden sonra yanına yaklaşmadı benim arabamın. benim de dünyalar tatlısı bir siyam kedim var. her türlü hayvanı beslemişliğim de var. ama nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!!! başka yolu yok. dayaktan da pek ala anlıyorlar. arıca aracınızın üstünde duruyorlar ve sizi görüyorlarsa kesinlikle korkutmayın. bir patinaj bir parça boya demek :) yavaş yavaş yaklaşın ve korkutun. ya da mecbur gece baskını

ayrıca alarmın darbe sensörü kedileri hissetmez. yanlız şöyle birşey yapılabilir. ultrasonik göz var ise araçta, kaputa çevrilebilir. böylece kaput üstünde bir hareket gördüğünde ötecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impress -- 6 Ekim 2009; 10:43:26 >

• Bende dışarıda kedileri besleyip evine almayan kocakarılardan nefret ediyorum bizim burada park var birtanede adam köpekleri besliyor parka koşuya çıkıyorum UYUZ köpekler peşimden koşturuyor neredeyse ısıracaklar BEN ŞİMDİ NE YAPAYIM

İNSANOĞLUNDAN BEKLEDİĞİNİZ SEVGİYİ KEDİ KÖPEKTEN BEKLİYORSUNUZ
  • ama ne yalan söyleyeyim bazen İnsan oğlunun veremediği sevgiyi huzuru KEDİ KÖPEK VERİYOR. ön yargılı davranmayın durduk yere saldırmaz hiçbir hayvan. köpek kovucu alabilirsiniz. gayet ucuzladı artık piyasada
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjklee18

Bende dışarıda kedileri besleyip evine almayan kocakarılardan nefret ediyorum bizim burada park var birtanede adam köpekleri besliyor parka koşuya çıkıyorum UYUZ köpekler peşimden koşturuyor neredeyse ısıracaklar BEN ŞİMDİ NE YAPAYIM

Özellikle kedi sevgisi daha masumane ama sokak köpeği için aynı şeyi söylemek ne mümkün.
    Çocuklarınızın oyun yerlerine pisleten. bjklee18 gibi spor amaçlı koşu/yürüyüşlerde tedirgin eden,gecenin bir vakti saatlerce susmayan kime neye faydası vardır.Becerebiliyorsan adam gibi evinde beslersin beceremiyorsan sokaktakini eğitirsin ama 2 yemek artığı vermekle olmaz bu işler. O küçücük çocukların çektiği hastalıkların vebali kimin olacak?
    İnsanın bile eğitimlisi değil midir iyi olan.

Eğitim şart,insan için de hayvanlar için de...

• quote:

Orijinalden alıntı: Opt

quote:

Orijinalden alıntı: bjklee18

Bende dışarıda kedileri besleyip evine almayan kocakarılardan nefret ediyorum bizim burada park var birtanede adam köpekleri besliyor parka koşuya çıkıyorum UYUZ köpekler peşimden koşturuyor neredeyse ısıracaklar BEN ŞİMDİ NE YAPAYIM

Özellikle kedi sevgisi daha masumane ama sokak köpeği için aynı şeyi söylemek ne mümkün.
    Çocuklarınızın oyun yerlerine pisleten. bjklee18 gibi spor amaçlı koşu/yürüyüşlerde tedirgin eden,gecenin bir vakti saatlerce susmayan kime neye faydası vardır.Becerebiliyorsan adam gibi evinde beslersin beceremiyorsan sokaktakini eğitirsin ama 2 yemek artığı vermekle olmaz bu işler. O küçücük çocukların çektiği hastalıkların vebali kimin olacak?
    İnsanın bile eğitimlisi değil midir iyi olan.

Eğitim şart,insan için de hayvanlar için de...

Kim ne hastalığı çekiyor? O sokak köpeği cahil halkın bir tarafından üçer beşer fırlatıp fırlatıp sokağa attığı veletlerden daha temizdir emin ol. Belediye bütün aşılarını yapıyor..

Hayvan sevmeyenler aynaya daha az bakarsa belki biraz olsun sevebilirler.. İçinizdeki sevgisizliği, ezikliği havyanlara yönelterek dahada zavallı oluyorsunuz. Bu arada cahil insan bağırır, kendinin dinlenmeyeceğinden korktuğundan, büyük puntolarla yazan insancığa duyrulur..

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.