Şimdi Ara

Kedide salya akması ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
100.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar 7-8 aylık erkek kedim var neyse gece miyavladı yanına gittim hemen üstüme yattı kafasını falan sürüyor seviyor işte mırlıyor fakat o sırada salyası damlamaya başladı sizce hastalıkmıdır yoksa sevgi göstergesi falanmı

• Hiç görmedim tırlarken salyası akan, parazitini yaptırdınız mı?
  • aşısı yok daha
  • Aşı değil de veterinerde iç parazit tableti yutturun, genelde 10 lira tutuyor.
  • aşılarının yanında bir ekleme yapayım.

kedi çok stresli olduğunda ya da bir şeyden çok fazla korktuğunda da salya görülebiliyor. evde hayvanı korkutan bir şey ya da bir ses olabilir.
  • Korkudan da olabilir, ayrıca da yediği bir şey de zehirliyor olabilir. Yemek kaplarının temizliğine dikkat edin. Kediler temizlenmek için yalandıklarından dolayı siz kedinizi kendi şampuanınızla yıkadıysanız durulamamış olabilirsiniz. Bir keresinde başıma gelmişti. Durum böyleyse kedinizi iyice durulamanızı ve mutlaka bir kedi şampuanı almanızı tavsiye ederim. Ayrıca mama ve su kaplarını da temizleyeceğim diye çok fazla deterjan kullanıp az durularsanız benzer sonuçlarla karşılaşırsınız. Kimyasal temizleyici kullanmayın. Bir iki damla bulaşık deterjanından başka birşey kullanmayın derim ben.

Geçmiş olsun umarım kediniz iyileşir.
  • Kedi şampuanı bile almaya gerek yok. Kediler yıkanmamalı.
  • Sokaktan kedi alıp eve atmak kedi bakmak demek değildir, ilk iş iç dış parazit tedavisi yapmaktır. Sokaktan hangi kediyi aldıysam beyaz solucanlardan döktü. Anne sütünden geçiyor, 1 aylık yavruda bile var. İç parazit ilk yapıldığında 1 hafta arayla tekrarlanmalı. Bunu üst başlık yapmak lazım aslında.
  • arkadaş salya demiş, muhabbet nereye gelmiş =)
    öncelikle kedin ne kadarlık? ne zamandır sende?
    ne zaman başladı hatırlamıyorum ama benim kedim de sevilince, hatta sevilmese bile bazen kucağıma oturup mırıldamaya başlayınca salya akıtmaya başlar. bunun kardeşi de böyleymiş.
    cins yada genetik olabilir. malesef geçmiyor =(

2. bir ihtimal, dış parazit damlaları yalandığı zaman, yalanmasa bile bazen salya yapabiliyor. geçici bir durum.

ama seninkisi daha çok ilk anlattığımla uyuyor gibi. zaman gösterir...
  • ben bayadır iç parazit yaptırmadım eczanede satılıyor diyorlar ama ne kadar doğrudur ?
  • Veterinerden satın al. Salya derken, ne kadarlık bir salyadan bahsediyorsun?
    Ağızda salyanın görülmesi, bağırsaktaki kurdun varlığına işaret olabilir.
    İç-dış parazitlerini aksatma.
  • Hocam hastalık belirtisi...

Sokak kedilerinden birisi hastalanmış veterinere götürecektim fakat bugün pazar.
    Kedicik çok halsiz ve kusuyor. Gerçi kustuktan sonra biraz toparladı gibi.

aslanpayının da dediği gibi bir zehirlenme vakası olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknikkonular -- 29 Haziran 2014; 15:34:19 >
  • Arkadaşlar bizim de sevdiğimiz bir kedi var. Balkona geliyor besliyoruz. Yalnız severken ayni durum oluyor. Ağzından sular sapır supur damliyor. Sevmedigim zaman haricinde yaptığını görmedim. Sokak kedisi ama saglikli görünüyor. Sizce sevmemeli miyim bir sıkıntı olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de kedimin dalyasi akiyor halsiz surekli uyuyor ve yemek te istahsiz ölme ihtimali varmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.